1971

3 - 24. april 1971
Otvaranje SKC-a i program povodom 4. aprila, Dana studenata Beogarda
4. april
Izložba likovnih i radova primenjene umetnosti studenta Beograda, učesnika nagradnog konkursa; izlagači: Slobodan Đuričković, Danka Đokić-Nikolić, Miodrag Marinković Cile, Moša Đenić, Borislav Armuš, Slobodan Stojilović, Mića Miloradović, Ljubinka Đurđević, Katarina Georgiević, Ljiljana Ristić, Zorica Jocić, Radmila Jovandić, Nada Ašković, Kiril Čanov, Miomir Cvetković, Mladen Marinkov, Borislava Prodanović, Sava Halugin.
XIII Međunarodna izložba studentske fotografije.  (vidi Posebne programe).
28. april
Susreti sredom - prvi neformalni susret umetnika, istoričara umetnosti i kritičara iz Beograda kome su prisustvovali i pojedini članovi grupe KôD iz Novog Sada
5. maj 1971
Zlatko Bourek, Zagreb: I videl sam daljine maglene i kalne; izložba crteža za knjigu snimanja istoimenog crtanog filma; projekcija filma I videl sam daljine maglene i kalne (vidi Filmforum).
5. maj
Susreti sredom II
12. maj
Susreti sredom - Biljana Tomić: utisci iz Rima
19. maj
Susreti sredom - razgovor sa članovima grupe OHO o osnivanju prve umetničke komune (prisutni: Marko Pogačnik, Milenko Matanović i Andraž Šalamun)
25. maj 1971
Jugoslovenski plakat; izložba materijala sa konkursa 4 BIO, Ljubljana; gost izložbe: Marija Cerar, jedna od nagrađenih autora na Konkursu.
26. maj
Susreti sredom - razgovor o kritičkim metodama
2. jun
Susreti sredom - čitanje tekstova Ljube Gligorijevića
7. jun
Susreti sredom - Razgovor sa Ljubom Gligorijevićem, Kostom Bogdanovićem, Bojanom Bemom i Ješom Denegrijaem
16. jun
Susreti sredom - dogovor povodom izložbe "Drangularijum"
23. jun 1971
Drangularijum; umetnici izlažu predmete koji su na direktan ili indirektan način povezani sa njihovim radom; izlažu: Radomir Reljić, Dušan Otašević, Halil Tikveša, Milija Nešić, Stevan Knežević, Stojan Kovačević Grande, Marina Abramović, Dragoljub Raša Todosijević, Evgenija Demnievska, Urkom Gergelj, Bora Iljovski, Bojan Bem, Neša Paripović, Josif Alebić, Slobodan Era Milivojević, Zoran Popović, Radomir Damnjanović.
10 - 24. septembar 1971
Likovni BITEF -  programi realizovani u SKC-u (Galerija 212 i Galerija SKC-a u okviru  5. BITEFA; organizatori Likovnog BITEF-a: Biljana Tomić, Irina Subotić, Dunja Blažević, Ješa Denegri, Željko Koščević, Nena Baljković, Slobodan Braco Dimitrijević, Marko Pogačnik, Sergio Turconi, Zvonko Maković; inostrani saradnici: Achille Bonito Oliva, Tommaso Trini, Catherine Millet)
10. septembar 1971
Generacija 71: Objekti i projekti; izložba; učestvuju: Marina Abramiović, Urkom Gergelj, Dragoljub Raša Todosijević, Zoran Popović, Slobodan Era Milivojević, Neša Paripović.
Američki psihodelički plakat; izložba.
11. septembar 1971
Jannis Kounellis: Muzički performans.
12. septembar 1971
Mimmo Germana: Performans.
13. septembar 1971
Razgovor o projektu Persona, realizovanom na BITEF; učestvuju: Achille Bonito Oliva, autor projekta, Tommaso Trini, Jannis Kounellis, Mimmo Germana, Catherine Millet, Biljana Tomić (učesnici projekta Persona: Alighiero Boetti, Achille Bonito Oliva, Pier Paolo Calzolari, Gino De Dominicis, Mimmo Germana, Mario Merz, Giulio Paolini, Giuseppe Penone, Emilio Prini, Vettore Pisani, Michelangelo Pistoletto.
14. septembar 1971
Razgovor o novim pojavama u savremenoj umetnosti sa Catherine Millet, francuskom kritičarkom, komesarom sekcije za konceptualnu umetnost.
19. septembar 1971
Slobodan Braco Dimitrijević i Nena Baljković, Zagreb: In Another Moment; izložba konceptualne umetnosti; učestvuju: Giovanni Anselmo, Robert Barry, Joseph Beuys, Stanley Brown, Daniel Buren, Victor Burgin, Jan Dibbets, Braco Dimitrijević, Barry Flanagan, Grupa (KÔD, Grupa OHO, Douglas Huebler, Alain Kirili, Jannis Kounellis, David Lamelas, John Latham, Sol LeWitt, Goran Trbuljak, Lawrence Weiner, Ian Wilson.
27. septembar 1971
Američka grafika: novi pravci; Međunarodni umetnički program Nacionalne kolekcije dela likovnih umetnosti Smitsonove zadužbine u Vašingtonu (Ričard Anuškijevič, Li Bonteku, Vilem De Kuning, Sem Frensis, Džasper Džons, Elsvort Keli, Roj Lihtenštajn, Ričard Lindner, Majkl Mejzur, Lujza Nevelson, Henri Pirson, Leo Rebkin, Robert Raušenberg, Frenk Stela, Kerol Samers).
19. oktobar 1971
Oktobar '71: Marina Abramović, Branko Bunić, Slobodan Era Milivojević (Oblepljivanje ogledala i Oblepljivanje umetnika (M. Abramovic) selotejpom, Neša Paripović, Zoran Popović (Kancum), Dragoljub Raša Todosijević, Urkom Gergelj; izložba.
26. oktobar 1971
Jean Luis Schefer, Pariz: O savremenim problemima pikturalne analize; predavanje.
5. novembar 1971
Razgovor povodom izložbe Generacija '71; učestvuju: Oto Bihalji Merin, Miodrag Protić, Aleksa Čelebonović, Pavle Vasić, Lazar Trifunović, Zoran Pavlović, Sreta Bošnjak, Ljubomir Gligorijević, Irina Subotić, Kosta Bogdanović, Ješa Denegri, Slobodan Ristić; razgovor vodi: Biljana Tomić.
2. decembar 1971
Kritički doprinosi; izložba tekstova jugoslovenskih kritičara (Oto Bihalji Merin, Miodrag Protić, Aleksa Čelebonović, Radoslav Putar, Matko Meštrović, Stane Bernik, Tomaž Brejc, Zvonko Maković, Irina Subotić, Dragoš Kalaić, Ješa Denegri, Želimir Koščević...)
7. decembar 1971
Finska umetnost kroz vekove; foto-dokumentarna izložba (u sardnji sa Ambasadom Finske).
8. decembar 1971
Kritički doprinosi: Želimir Koščević, Zagreb.
9. decembar 1971
Kritički doprinosi: Lazar Trifunović, Beograd.
10. decembar 1971
Kritički doprinosi: Aleksa Čelebonović, Beograd.
11. decembar 1971
Kritički doprinosi: Boris Keleman, Zagreb.
13. decembar 1971
Kritički doprinosi: Oto Bihalji Merin, Beograd.
14. decembar 1971
Kritički doprinosi: Ljubomir Gligorijević, Beograd.
15. decembar 1971
Kritički doprinosi: Irina Subotić, Beograd.
16. decembar 1971
Kritički doprinosi: Miodrag B. Protić, Beograd.
17. decembar 1971
Kritički doprinosi: razgovor sa članovima redakcije Likovnog programa povodom izložbe Kritički doprinosi.
18. decembar 1971
Kritički doprinosi: Davor Matićević, Zagreb.
20. decembar 1971
Kritički doprinosi: Stane Bernik, Ljubljana.
21. decembar 1971
Kritički doprinosi: Zvonko Maković, Zagreb.
Foto klub Elektromašinac; izložba fotografija članova kluba.
22. decembar 1971
Kritički doprinosi: Stojan Ćelić, Beograd.
23. decembar 1971
Kritički doprinosi: razgovor sa Ješa Denegri, Beograd.
1972
7. januar 1972
Mađarski plakat; izložba (u saradnji sa Ambasadom Mađarske).
10. januar 1972
Vladimir Červenka i Mitar Trnanić, studenti praške Akademije sa pozorište, film, radio i televiziju: Izložba fotografija.
11. januar 1972
Borislav Šajtinac: Kuća zla; izložba crteža za istoimeni animirani film (u saradnji sa Filmforumom).
17. januar 1972
Konceptualna umetnost; izložba sekcije Konceptualne umetnosti sa Bijenala mladih, Pariz 1971; selektor Catherine Millet.
Pošiljke; izložba sekcije Mail Art sa Bijenala mladih, Pariz 1971; selektor Jean Marc Poinsot.
26. januar 1972
Matko Meštrović, Zagreb: Čovek kao glagol - Bakmister Fuler; predavanje.
2. februar 1972
Plakati štokholmskih muzeja; izložba plakata (u saradnji sa Ambasadom Švedske).
8. februar 1972
Marijan Vejvoda, Rijeka: Okolina; postavka na temu zagađivanja okoline: saradnici: Vladimir Petek, Giulio Crespi, Fedor Kritovac, Ivo Šarić, Zlatko Bastašić.
9. februar 1972
Razgovor sa Marijanom Vejvodom, autorom projekta Okolina.
15 februar 1972
Urabana sredina Beograda; izložba radova studenata Arhitektonskog fakulteta, Beograd, prve generacije Nove arhitektonske škole; izložbu otvara: prof. Bogdan Bogdanović.
Razgovor sa učesnicima izložbe Urbana sredina Beograda.
25. februar 1972
David Nez, Ljubljana: Diplomski rad; izložba diplomskog rada na Akademiji za likovne umetnosti, Ljubljana.
7. mart 1972
Izložba radova učenika Škole za industrijsko oblikovanje, Beograd; koncepcija i realizacija: Nikola Vizner.
Razgovor povodom izložbe; učestvuju: Nikola Vizner i profesori i učenici Škole za industrijsko oblikovanje.
24. mart 1972
4 x 4 x X; izložba studenata IV godine ALU u organizaciji studenata IV godine Iistorije umetnosti FF, Beograd (umetnici: Aleksandar Cvetković, Mice Popčev, Dejan Ilić, Svetlana Zlatić, Marija Dragojlović, Ivo Prvulović; istoričari umetnosti: Slavko Dimitrijević, Zorica Lojpur, Dragica Vukadinović, Slavko Timotijević)
28. mart 1972
Arh. Predrag Ristić, Beograd: Savske tablice (izdavač: SKC; štampa: Grafička radionica SKC); promocija Savskih tablica kao rekonstrukcije šifre kulturnog sistema iščezlog plemena Saava; učestvuju: Predrag Ristić, ansambl Renesans i Stojan Dečermić; koncepcija i realizacija: Milan Jozić.
30. mart 1972
Slobodan Era Milivojević, Beograd: Dessin; instalacija; koncepcija i realizacija: Jasna Tijardović.
4 - 11. april 1972
Prvi Aprilski susret (vidi Velike manifestacije)
15. april 1972
Grupa KÔD, Novi Sad: Izložba projekata (članovi grupe: Slavko Bogdanović, Miroslav Mandić, Mirko Radojičić, Slobodan Tišma, Peđa Vranešević).
1. maj 1972
Zoran Stojiljković, Beograd: Upravljanje multifunkcionalnim elektronskim potezima šake; predavanje.
8. maj 1972
Ekipa A3, Beograd: Autobus; ulična akcija sa autobusom za pešake urađenom prema projektu Ekipe; učestvuju: članovi Ekipe (Jugoslav Vlahović, Mladen Jevđović, Dobrivoje Petrović, Nenad Petrović, Slavko Timotijević, Rista Banić) i prijatelji.
11. maj 1972
Ekipa A3 :  Jamm Session, hepening.
13. maj 1972
Ekipa A3: Filmsko veče; posetioci su pozvani da da donesu svoje 8mm filmove; gost večeri: Zoran Popović.
23. maj - 17. jun 1972
Prvi sajam naučne fantastike (u saradnji sa Galerijom grada Zagreba i Filmforumom  - vidi Filmforum).
23. maj 1972
Boris Bućan, izložba mape plakata u okviru programa Prvi sajam naučne fantastike, SC Zagreb u saradnji sa Filmforum i Likovnim programom.
1. jun 1972
Zoran Stojiljković: Upravljanje multifunkcionalnim elektronskim potezima šake; predavanje (Prvi sajam naučne fantastike).
7. jun 1972
Arh. Ranko Radović, Beograd: Arhitektura tehnološkog i posttehnološkog doba; predavanje.
16. jun 1972
Branko Kitanović: Razumni stanovnici vasione; predavanje povodom Prvog sajma naučne fantastike.
21. jun 1972
Izložba fotografija studenata I godine kamere na Akademiji za pozorište, film, radio i televiziju.
14. septembar 1972
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd: Crteži i grafike; izložba.
20. septembar 1972
Daniel Buren, Pariz i Giseppe Chiari, Firenca, gosti Likovnog BITEF-a, govore o svom radu (u saradnji sa BITEF-om).
19. oktobar 1972
Oktobar 72; izložba; učestvuju umetnici: Marina Abramović, Neša Paripović, Slobodan Era Milivojević, Zoran Popović, Dragoljub Raša Todosijević, Urkom Gergelj  istoričari umetnosti: Nikola Vizner, Jasna Tijardović, Biljana Tomić, Jadranka Vinterhalter, Milica Kraus i Dunja Blažević.
25. oktobar 1972
Fritz Scholder, SAD: Savremena umetnost SAD i kultura i umetnost američkih Indijanaca; predavanje.
29. oktobar 1972
Zoran Popović, Beograd: Aksiomi; lumino-kinetički performans.
7. novembar 1972
Oktobar 72; razgovor o izložbi; učestvuju: Irina Subotić, Miodrag Protić, Kosta Bogdanović, Dragan Đorđević, Ješa Denegri, Ljubomir Gligorijević, Stojan Ćelić.
Zoran Popović: Aksiomi; performans; drugo izvođenje.
16-19. novembar 1972
Ekipa A3, Beograd: Crni reflektor - javni eksperiment; performans.
22. novembar 1972
Total Design, Amsterdam: Izložba plakata.
28. novembar 1972
Idejnost arhitektonskih projekata arh. Predraga Ristića, koji se izvode za Beogradski univerzitet; razgovor; učestvuju: Mihailo Mitrović, Nino Filipović, Zoran Manević, Antoaneta Pasinović i Predrag Ristić.
15. decembar 1972
Goran Trbuljak, Zagreb: Izložba; izložba slika.
1973
4. januar 1973
Predrag Ristić, Beograd: Rekonstrukcija Lepenskog Vira; paralelna događanja; program događanja u dvorištu SKC-a: Razapinjanje šatora, loženje vatre, klanje ovce, pripremanje ražnja, pečenje ovce na žaru, služenje pečenja; događanje u galeriji: izložba/instalacija "artefakata" iz Lepenskog Vira, projekcija slajdova sa lokaliteta Lepenski Vir, projekcija filma "Maštom u Lepenski Vir" Predraga Ristića.
19. januar 1973
Racionalne metode u arheološkim istraživanjima; likovna tribina; razgovor povodom akcije "Rekonstruisanje Lepenskog Vira"; učestvuju: Ivan Tabaković, Đorđe Petrović, Milka Čanak-Medić, Oskar Hrabovski, Grigorije Samojlov, Nikola Kuzmanović; uvodna reč: Dunja Blažević; projekcija filma Predraga Ristića, "Maštom u Lepenski Vir".
23. januar 1973
Radomir Damnjanović Damnjan, Beograd: Predlog za novi doživljaj boje; izložba slika.
Radomir Damnjanović Damnjan: U čast pedeset godina sovjetske avangarde; performans.
Razgovor sa R. D. Damnjanom povodom izložbe i performansa.
31. januar 1973
Kamil Šukun, Istambul: Nešto kao fotografija; izložba fotografija.
4. februar 1973
Razgovor povodom "Rekonstrukcije Lepenskog Vira" Predraga Ristića.
8. februar 1973
Đorđije Crnčević, Beograd: Skulptura; izložba skulptura.
22. februar 1973
Reklamni TV filmovi u produkciji Zagreb filma; prezentacija: Milan Jozić.
16. februar 1973
Miroljub Todorović, Beograd: Signalistička istraživanja I (oko, komunikacija); izložba.
1. mart 1973
Razgovor povodom izložbe "Grafički dizajn Slobodana Mašića i Nenada Novakova" u Salonu Muzeja savremene umetnosti, Beograd; učestvuju: Zoran Markuš, Bogdan Tirnanić, Jovan Ćirilov, Slobodan Žunjić.
3. mart 1973
Dušan Lučić, Beograd: Ispitivanje prostora; izložba.
4-11. april 1973
Drugi Aprilski susret (vidi Velike manifestacije).
19. april 1973
Izložba likovnih radova studenata ekonomskih fakulteta Jugoslavije; gosti na otvaranju: Atif Džafić, recitator, i članovi "Književnog utorka u pola tri".
28. april 1973
Poslednji dan Izložbe likovnih radova studenata ekonomskih fakulteta Jugoslavije; gosti na zatvaranju izložbe: Duško Bogdanović i Miroslav Trifunović, klasična gitara, i Atif Džafić.
10. maj 1973
Gruppo Sincron, Brescia (Breša, Italija); izložba; članovi grupe: Ahil Enrique, Arlandi Gianfranco, Bentivoglio Mirella, Boschi Marco, Boschin Aldo, Campus Giovanni, Capanna Ilvi, Carnevale Renato, Celli Luciano, Colalongo Dino, Costalonga Franco, Deluca Pino, Demarco Hugo, Drei Lia, Dupriez Colette, Egger Marc, Ferrai Fulvio, Forlivesi Mirella, Fusi Walter, Gandini Innocente, Garcia Rossi Horacio, Gerevini Martino, Giorgi Franco, Gondler Mina, Guerrieri Francesco, Lelleputte Leopold, Jonquierès Eduardo, Luoratoll Laura, Magnani Luigi, Mezzadri Marta, Munari Bruno, Palamara Domenico, Pastorii Giorgio, Perez Rafael, Presta Salvador, Risari Piero, Santi Sircana Giovanni, Santucci Romano, Skuber Berty, Spagnoli Renato, Trapani Riccardo, Testa Guiseppe, Tomić Biljana, Vancheri Anna, Ventrella Roberto, Villa Giorgio.
Razgovor o izložbi grupe Sincron.
6 -7. jun 1973
Razgovori o dizajnu; razgovori italijanskih i jugoslovenskih dizajnera i kritičara  o mogućnosti menjanja okoline, ponašanja pojedinaca  i društva putem dizajna; učestvuju: Vittorio Gregotti (Rim), Enzo Mari (Milano), Manfredo Tafuri (Venecija), Gillo Dorfles, Filiberto Menna (Rim), Germano Celant (Đenova), Stane Bernik (Ljubljana), Matija Murko (Ljubljana), Matko Meštrović (Zagreb), Fedor Kritovac (Zagreb), Mihailo Perović (Beograd, Nenad Novakov (Beograd), Slobodan Mašić (Beograd), Ješa Denegri (Beograd) i dr.
Program:
Kontra-dizajn; informativno-dokumentarna izložba.
Aktuelni aspekti jugoslovenskog dizajna; izložba.
Dizajn i suprostavljanja; uvodna izlaganja i razgovor.
Mogućnosti dizajna u zemljama u razvoju; uvodna izlaganja i razgovor.
7. jun 1973
Marina Abramović, Beograd: Oslobađanje vidokruga - cilj: Beograd; projekcija slajdova.
Alisa Lenček, Njujork, i Zoran Popović, Beograd: Izložba fotografija.
12. jun 1973
Grupa Signatura 5/10 (Italija); izložba grafika.
28. jun 1973
Grupa Tok, Zagreb: Ispitivanje međuprostora; projekcija filmova i razgovori (u saradnji sa RK SOS i RK SOH).
7. septembar 1973
Likovni BITEF; Motiv i delo; studenti istorije umetnosti predstavljaju studente ALU, Beograd; izložba; učestvuju Dejan Ilić, Svetlana Zlatić, Aleksandar Cvetković, Ivo Prvulović.
7. septembar 1973
Informacije 73; povodom 7. BITEF-a Galerija Ateljea 212 i Galerija Studentskog kulturnog centra predstavljaju galerije: Gallery L'Attico, Modern Art Agenzy, Marilena Bonomo, Wieslaw Borowski, Maddalene Carioni, Leo Castelli, CAYC, Richard DeMarco, Diagramma, Duemila, Fisher Conrad, Friedrich, House, ICA, Francoise Lamber, Ivon Lamber, Gelerie des Locataires, Müller, Notizie, Sheap Thrils, Situation, Sperone, Ileana Sonabend, Studentski centar, Swart, Daniel Templon, Franco Toselli, Annemariaa Verna, John Weber, Galery...6, 7, 8...; zamisao i organizacija Biljana Tomić i Dunja Blažević.
8. septembar 1973
Razgovor sa gostima Likovnog BITEF-a; učestvuju: Anka Ptaškovska, Pariz, Ida Biar, Zagreb, Lučo Amelio, Napulj (u saradnji sa 7. BITEF).
15. 9. 1973 Pet događaja u SKC-u!!!
15. septembar 1973
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd: Odluka kao umetnost; performans.
28. septembar 1973
Nikola Cekić, Beograd: Tetrapredmeti; izložba dizajna.
9. oktobar 1973
Miroslav Stojanović Pirke, Beograd: Makulature; izložba grafika.
19 - 25. oktobar 1973
Oktobar '73
19. oktobar 1973
Predrag Ristić, Beograd: 3+4+5; improvizacije na drndafomu; performans; učestvuju: Peđa Ristić i Momir Dukić.
20. oktobar 1973
Mima Mihajlović, Beograd: To je muzika; performans.
20 - 25. oktobar 1973
Goran Đorđević, Beograd: Razgovori (svakog dana od 10 do 16 časova); performans.
22. oktobar 1973
Informacija 1: Jozef Bojs (Joseph Beuys); o Bojsu govore Biljana Tomić i Jasna Tijardović.
23. oktobar 1973
Informacija 2: Dragoljub Raša Todosijević govori o svom radu.
24. oktobar 1973
Informacija 3: Ekipa A3; o radu Ekipe za akciju i anonimnu atrakciju govore članovi ekipe: Slavko Timotijević, Jugoslav Vlahović, Mladen Jevđović, Dobrivoje Petrović i Rista Banić.
25. oktobar 1973
Informacija 4: Kunstmarkt, Keln; govori Biljana Tomić.
5. novembar 1973
Informacije 5: Šta je xerographia; govore Ješa Denegri, Jasna Tijardović, Dunja Blažević.
4. decembar 1973
Aleksandar Antić, Beograd: Fotografije; izložba fotografija.
13. decembar 1973
Mladi karikaturisti Srbije; izložba karikatura; izlažu: Borislav Dabić, Dušan Dimitrov, Dragan Janoćević, Novica Kocić, Ljubomir Milojević, Mileta Miloradović, Đorđe Ormai, Dragan Pantelić, Branislav Radošević, Đoja Ratković, Dragoljub Stojković, Ljubivoje Stefanović, Nedeljko Ubović, Jugoslav Vlahović (u saradnji sa RK SSO).
20. decembar 1973
Informacije 6: Edinburgh Art '73; govore: Jasna Tijardović, Marina Abramović, Zoran Popović, Dragoljub Raša Todosijević, Neša Paripović.
26. decembar 1973
Informacije 7: XV trijenale dizajna u Milanu; govore: Dunja Blažević i Biljana Tomić.
27. decembar 1973
Informacije 8: Contemporanea, Rim; govori: Ješa Denegri.
1974
14. januar 1974
Goran Đorđević: Dva vremena jednog zida; slajd-instalacija.
Arh. Zoran Manević, Beograd: Arhitektura 70; izložba; učestvuju: Ljiljana Bakić, Dragoljub Bakić, Bogdan Bogdanović, Uglješa Bogunović, Miloš Bojović, Aleksej Brkić, Petar Vulović, Aleksandar Đokić, Slobodan Ilić, Aleksandar Keković, Miloš Konstantinović, Dušan Krstić, Dobrosav Miljević, Mihajlo Mitrović, Branko Pešić, Petar Petrović, Predrag Ristić, Zoran Stojnić.
Popularizacija arhitekture; razgovor povodom izložbe Arhitektura 70; učestvuju: Mihajlo Mitrović, Zoran Zunković, Ivan Ratković, Dušan Đokić, Zoran Manević.
8. februar 1974
Šta je arhitektura sedamdesetih godina u Srbiji; razgovor sa učesnicima i autorom izložbe Arhitektura 70.
12. februar 1974
Andraž Šalamun, Ljubljana/Kopar: Pasteli; izložba.
13. februar 1974
Jasna Tijardović i Zoran Popović, Beograd: Oproštajno veče; pokazivanje filmova, slajdova i fotografija, razgovor uoži odlaska na jednogodišnji boravak u Njujorku.
26. februar 1974
Boris Bućan, Zagreb: Bućan Art; izložba slika i plakata (u saradnji sa Malom galerijom SKC-a).
28. februar 1974
Informacija 9: In memoriam Lav Grin alias Iljko Gorenčević; o metateorijskim postavkama Lava Grina govori: Marko Nedeljković.
7. mart 1974
Bruno Munari, Milano: Dizajn; izložba (u saradnji sa GSU, Zagreb).
15. mart 1974
Goran Đorđević, Beograd i Vojislav Radulović, Priština: Vizuelno predstavljanje procesa u kvadratnom sistemu; izložba.
Informacija 10: Viktor Papanek, "Dizajn za stvarni svet"; o knjizi govore Vikto Papanek, Miroslav Fruht, Goroslav Keler, Dunja Blažević (u saradnji sa Dizajn centrom, Beograd).
4. april 1974
Radovi studenata Akademije likovnih umetnosti iz Urbina i Fakulteta likovnih i primenjenih umetnosti iz Beograda; izložba (u saradnji sa Centrom za kulturnu inicijativu Beograd - Pezaro).
5. april 1974
Susret Studenata Akademije likovnih umetnosti iz Urbina i Fakulteta likovnih i primenjenih umetnosti iz beograda; razgovor o izložbi i daljoj saradnji (u saradnji sa Centrom za kulturnu inicijativu Beograd - Pezaro).
10. april 1974
Informacija 11: Ima li nade za beskućnike? Kako gradimo; govore: Rastko Zakić, Predrag Ristić, Slobodan Mašić i Aleksandar Keković.
16 - 22. April 1974
Treći Aprilski susret (vidi Velike manifestacije).
23. april 1974
Lutz Becker, London: "Umetnost u revoluciji". "Kazimir Maljevič"; projekcija filmova.
Informacija 12: Razgovor sa Lutzom Beckerom.
Carevo novo ruho; izložba dizajna; učestvuju grupe: Archizoom, Sturm, Super Studio, UFO, Italija.
Informacija 13: Kontradizajn u Italiji; govori: Ugo La Pietra, Milano.
25. april 1974
Informacija 14: Umetnost Zapadne obale; govori Tom Marioni, direktor Muzeja konceptualne umetnosti, San Francisko.
22. maj 1974
Dragoljub Raša Todosijević: 1&1; izložba radova umetnika koji rade u tandemu; učetvuju: Arcelli & Comini, Barbara Kozlowska & Zigniev Makarewicz, Beatrice Parent & Bernard Borgeau, Bernhard & Hilla Becher, Goran Đorđević & Vojislav Radulović, Ida Biard & Goran Trbuljak, Michelangelo Pistoletto & Maria Piopi, Nuša & Srečo Dragan, Karel Miler & Petr Štembera, Radomir Damnjan & Dunja Blažević, Raša Todosijević & Marinela Koželj, Roland  & Shirley Cameron, Tim Jones & P. A. Evans, Zoran Popović & Jasna Tijardović.
4. jun 1974
Informacija 15: Razgovor o izložbi 1 & 1.
18. jun 1974
Ješa Denegri, Beograd: Slike; izložba; izlažu: Julije Knifer, Vlado Kristl, Josip Zaneti, Braco Dimitrijević, Urkom Gergelj, Radomir Damnjan, Raša Todosijević.
18. septembar 1974
Milana Glišić-Kronja i Ranko Grubač: Dva scenska prostora; izložba.
3. oktobar 1974
Informacija 16: Razgovor povodom izložbe Dva scenska prostora; učestvuju: Miša Kronja, Gorki Žuvela, Dejan Đurković, Aleksandar Stojanović, Božidar Zečević, Darko Popović (u saradnji sa Filmforumom).
18 - 19. oktobar 1974
Goran Đorđević, Beograd: Oktobar 72; slajd-instalacija.
22. oktobar 1974
Dragan Stojanovski: 1944-1974; mapa plakata; izložba.
8. novembar
Željko Stojanović, Zagreb: 1, 2, 3, 4; izložba fotografija.
Informacija 17: Razgovor o izložbi "1, 2, 3, 4"; učetvuju: Željko Stojanović, Miodrag Đukanović, Milo Dimitrijević, Vladimir Gudac.
3. decembar 1974
Branimir Karanović, Beograd: Izložba fotografija.
24. decembar 1974
Tone Rački, Ljubljana: U travi su mravi; izložba fotografija.
1975
22. januar - 6. februar 1975
Predstavljanje grupe Bosch+Bosch, Subotica/Novi Sad.
22. januar 1975
Grupa Bosch+Bosch: Izložba radova; konceptualna umetnost, konkretna poezija, vizuelna poezija.
Slavko Matković (Bosch+Bosch), Subotica: Obeležavanje površine kruga; performans.
27. januar 1975
Balint Szombathy (Bosch+Bosch), Novi Sad: Semiologija urbane sredine; projekcija 100 slajdova sa pratećim tekstom "Uvod u stvaralaštvo, 1973".
31. januar 1975
Katalin Ladik (Bosch+Bosch), Novi Sad: Fonopoetika - interpretacija dela G. Sandija, G. J. de Roka i B. Sombathyja; performans.
3. februar 1975
Attila Czernik (Bosch+Bosch), Novi Sad: Vizuelna poezija; čitanje poezije.
Laszló Csalma (Bosch+Bosch), Novi Sad: Vizuelna istraživanja; čitanje poezije.
18. februar 1975
Fedor Kritovac, Zagreb: Prerađene razglednice; izložba.
28. februar - odnosno 1. mart 1975
Verbum program (Ratomir Kulić i Vladimir Mattioni), Novi Sad: Izložba foto projekta, štampanih materijala i prikazivanje filmova.
6. mart 1975
Neša Paripović, Beograd: Mogućnost kamere 1m - ; foto rad.
12. mart 1975
Neša Paripović: Film; projekcija 8mm filma.
6 BIO; II izložba plakata prispelih na konkurs za 6. Bijenale industrijskog oblikovanja, Ljubljana.
1. april 1975
Informacija 18: Ideologija Njujorka; govori: Jasna Tijatdović.
2. april 1975
Zoran Popović, Beograd: Filmovi umetnika (Marion Cagiori, David Haxton, David Shulman, Michael Krugman, David Oppenheim, Vito Acconci, Goran Đorđević, Neša Paripović, Zoran Popović; projekcija filmova i komentari.
4 - 12. april 1975
Četvrti Aprilski susret (vidi Velike manifestacije).
1. maj 1975
Razglednice povodom 1. maja
3. jun 1975
Miško Šuvaković, Beograd: Strukture; izložba foto radova.
6 i 9. jun 1975
Walter de Maria, Njujork: Sedam krugova u pustinji (Hard Core); projekcija filma i komentar: Zoran Popović.
7 - 17. jun 1975
Amerikanci u Firenci - Evropljani u Firenci (Americans in Florence - Europeans in Florence); prezentacija video radova evropskih i američkih umetnika ( Alan Kaprow, Giuseppe Chiari, Pierpaolo Calzolari, Urs Luthi, Joan Jonas, Vito Acconci, Jena Otte, Giulio Paolini, Alvin Lucier, Chalemagne Palestine, Daniel Buren, Franc Gilet, Jannis Kounellis, Joseph Beuys, Alberto Pirelli, John Baldessari, Bill Viola); program je realizovan u saradnji sa Long Beach Museum of Art i galerijom Art/Tapes/22, Firenca.
11. jun 1975
Informacija 19: Razgovor o izložbi "Strukture", Miška Šuvakovića; učestvuju: Biljana Tomić, Jovan Čekić, Nada Seferović i Miško Šuvaković.
Razgovor povodom programa "Amerikanci u Firenci - Evropljani u Firenci; uvodna reč: Biljana Tomić.
16. jun 1975
Arh. Ivan Ratković, Beograd: Samonikla arhitektura; izložba fotografija primera naivne arhitekture u okolini Beograda.
24. jun 1975
Razgovor povodom izložbe "Samonikla arhitektura"; učestvuju: R. Radović, P. Ristić, M. Šurjanac, K. Milunović, I. Ratković, B. Tomić.
7. avgust (pročitano sa poštanskog žiga)
Verbum program: On holidays! (Ratomir Kulić i Vladimir Mattioni), Dubrovnik
23. septembar 1975
Mustafa Musić i Marijan Čehovin, Beograd: Alternativna arhitektura; izložba.
4. oktobar 1975
Razgovor povodom izložbe "Alternativna arhitektura"; učestvuju: Ranko Radović, Miloš Perović, Mustafa Musić, Marjan Čehovin, Biljana Tomić.
13 - 16. oktobar 1975
Art & Language, Njujork: Seminar; seminar vode Michael Corris i Andrew Menard.
24. oktobar 1975
Oktobar 75; izložba tekstova i promocija biltena "Oktobar 75"; učestvuju saradnici Galerije i članovi redakcije Likovnog programa: Jasna Tijardović, Dragan Stojanovski, Raša Todosijević, Goran Đorđević, Zoran Popović, Slavko Timotijević, Ješa Denegri, Nena Baljković, Dragica Vukadinović, Bojana Pejić, Dunja Blažević, Vladimir Gudac.
7. novembar 1975
Razgovor povodom akcije "Oktobar 75".
10. novembar 1975
Arh. Ivica Mlađenović, Beograd: Stambena arhitektura Beograda (u saradnji sa Udruženjem arhitekata i tehničara Beograda).
11. novembar 1975
Humana stambena arhitektura; razgovor povodom izložbe "Stambena arhitektura Beograda"; učestvuju: Zoran Manević, Milan Jeftić, Darko Popović, Ivica Mlađenović.
13. novembar 1975
Izvesni aspekti izgradenje stambenih naselja; razgovor povodom izložbe "Stambena arhitektura Beograda"; učestvuju: Aleksandar Đokić, Predrag Ristić, ivica Mleđenović.
15. novembar 1975
Šta se menja u funkciji stana; razgovor povodom izložbe "Stambena arhitektura Beograda"; učestvuju: Milan Lojanica, Predrag Cagić, Darko Marušić, Branko Aleksić, Ivica Mlađenović.
17. novembar 1975
Kritika stambene arhitekture; razgovor povodom izložbe "Stambena arhitektura Beograda"; razgovor vodi Ivica Mlađenović.
25. novembar 1975
Nedeljko Ubović, Beograd: Element karikatura; ambijentalna izložba karikature.
12. decembar 1975
Miroslav Klivar, Prag/Budimpešta: Dupli koncept i projekti; izložba konceptualnih radova i foto-projekata.
1976
15. januar 1976
Informacija 20: Bijenale mladih u Parizu; govore: Biljana Tomić, Marina Abramović, Bojana Pejić, Goran Đorđević; projekcija 8mm filma Gorana Đorđevića, "Portreti učesnika Bijenala mladih, Pariz, 1975".
5. mart 1976
Verbum program (Ratomir Kuljić i Vladimir Mattioni): Tema: produkcija - metod: pseudo-produkcija; Model 1: geografija mentalnih punktova; projekcija filma "Plazma" Veljka Gligorijevića (Institut za fiziku); dokumentacija Verbum programa.
8. mart 1976
Jasna Tijardović, Beograd: Da li je pitanje žene i pitanje društvenih odnosa; predavanje povodom Dana žena.
10. april 1976
Gullielmo Achille Cavellini, Breša: Autoistorizacija 1914-2014; izložba.
12. april 1976
Informacija 21: razgovor povodom izložbe G. A. Cavellinija; govore: Ješa Denegri i G. A. Cavellini.
15 - 23. april 1976
Peti Aprilski susret (vidi Velike manifestacije).
27. april 1976
Družina u Šempasu: Rad na području umetnosti; izložba.
Marko Pogačnik (Družina u Šempasu): Saradnja sa prirodom i uloga umetnosti; predavanje.
28. april
Razgovor povodm izložbe Družine u Šempasu, "Rad na području umetnosti"; učestvuju: Marko Pogačnik i Andreja Klančar.
4. maj 1976
Hans Breder, SAD: Video i filmski radovi 1972-1975.
Ana Mendieta, SAD: Performans i prijekcija slajdova.
7. maj 1976
Vladimir Kržalić, Beograd: Fotografije; izložba (u saradnji sa Studentskim savezom za tehničku kulturu i Univerzitetskim izlagačkim studijom).
11. maj 1976
Lutz Becker, London: Rekonstrukcija skulpture Carla Andrea; saradnici na projektu: Raša Todosijević i Ješa Denegri.
Razgovor povodom izložbe "Rekonstrukcija skulpture Carla Andrea"; učestvuju: Lutz Becker, Raša Todosijević, Ješa Denegri, Jasna Tijardović, Neša Paripović.
20. maj 1976
Radomir Damnjanović Damnjan, Breša: Ničeg suvišnog u duhu; video i foto radovi.
2. jun 1976
Aleksandar Antić, Beograd: Sneni tragač; izložba fotografija.
18. jun 1976
Miroslav Štatkić i Miroslav Miša Savić, Beograd: Š13 MS10; izložba.
25. jun 1976
Miroslav Štatkić i Miroslav Miša Savić, Beograd: Š13 MS10; razgovor sa M. Štatkićem i M. Savićem povodom izložbe Š13 MS10; paralelna akcija: Đorđe Perendija snima razgovor.
10. septembar 1976
Otisci; izložba radova izvedenih različitim tehnikama otiskivanja; izlažu: Vesna Antunović, Braco Dimitrijević, Vladimir Dodig Trokut, Nuša i Srečo Dragan, Goran Đorđević, Željko Jerman, Željko Kipke, Antun Maračić, Neša Paripović, Zoran Popović, Mladen Stilinović, Raša Todosijević, Goran Trbuljak, Urkom Gergelj, Fedor Vučemilović, Iris Vučemilović (u saradnji sa Galerija Nova, Zagreb).
21. septembar 1976
Produkcija Grafičke radionice SKC-a: grafički radovi Neše Paripovića, Slobodana Šijana, Dragana Stojanovskog, Đorđa Tucića, Gorana Đorđevića, Jovana Čekića, Gorana Trbuljaka, Đorđa Perendije, Borivoja Postića, Mladena Stilinovića, Zorana Popovića.
12. oktobar 1976
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd: 200 000 linija u galeriji; performans/instalacija.
Informacija 22: Razgovor sa Rašom Todosijevićem o radovima sa linijama.
31. oktobar
Miroslav Miša Savić, Beograd: Zatvoreni zvuk; instalacija.
9. novembar 1976
Mladen Stilinović, Zagreb: Knjiga - akcija - razgovor.
12. novembar
Vladimir Kopicl, Novi Sad: 3 rada iz 1972, 20 radova iz 1975; izložba.
24. novembar
Informacija 23: Razgovor sa Vladimirom Kopiclom povodom izložbe.
3. decembar 1976
Tomislav Gotovac, Zagreb: Tomislav; izložba kolaža i asamblaža (vidi galerija Srećna  nova umetnost).
Tomislav Gotovac: filmovi, slajdovi i razgovor povodom izložbe "Tomislav".
14 - 20. Decembar 1976
Nedelja Španije (vidi program Tribine i Velike manifestacije).
23. decembar 1976
Goran Đorđević, Beograd: Elementi analize prostorno-kvalitativnih struktura i procesa; izložba crteža.

1977
6. januar 1977
Informacija 24: Goran Đorđević: "Elementi analize prostorno-kvalitativnih struktura i procesa", razgovor povodom izložbe
13. januar 1977
Čedomir Vasić, Beograd: Američka traka; prikazivanje video radova nastalih tokom studijskog boravka u SAD.
Razgovor sa Čedomirom Vasićem.
20. januar 1977
Informacija 25: O učešću Španije na prošlogodišnjem venecijanskom Bijenalu govori Ješa Denegri (povodom izložbe "Španija sutra: umetnička avangarda i društvena stvarnost 1936/1976" održane u okviru manifestacije "Nedelja Španije"; vidi Velike manifestacije, 1976).
26. januar 1977
Ljubica Stanivuk, Beograd/Livno: Filmofili i filmofobi - umetnička kritika Boška Tokina; razgovor povodom diplomskog rada Lj. Stanivuk na Filozofskom fakultetu u Beogradu; učestvuju: Ješa Denegri, Nebojša Pajkić i Lj. Stanivuk.
Ljubica Stanivuk: Filmofili; izložba fotografija iz automata realizovana u saradnji sa stalnim posetiocima Kinoteke u Beogradu.
1. februar 1977
Ljubomir Kljakić, Beograd: Fantastika, strip, društvo...; dokumentarna izložba SF stripa u okviru programa Filmforuma „Naučna fantastika na filmu“ (5-15 februarar) i u saradnji sa IIDP.
14. februar 1977
Razgovor povodom izložba "Fantastika, strip, društvo..."; učestvuju: Žika Bogdanović, Ješa Denegri, Božidar Zečević i Lj. Kljakić.
15. februar 1977
Studio za novi strip (Milenko Pajić i Vladimir Dunjić), Lučani: Prva izložba.
16. februar 1977
Razgovor sa članovima grupe Studio za novi strip povodom izložbe.
25. februar 1977
Goran Trbuljak, Zagreb: Anonimni umetnik; izložba dokumentacije/prepiske autora sa galeristima koja svedoči o anonimnosti kao stavu i anonimnosti kao posledici nepravilnog pisanja imena.
8. mart 1977
Boris Demur, Zagreb: Slike i crteži; izložba.
18. mart 1977
Šest umetnika iz Zagreba (Mladen Stilinović, Boris Demur, Željko Jerman, Fedor Vučemilović, Sven Stilinović): Izložba-akcija; prezentacija fotografija, crteža, filmova i tekstova.
Šest umetnika iz Zagreba: Izložba-akcija na platou ispred Filozofskog fakulteta.
Razgovor sa članovima neformalne grupe Šest umetnika iz Zagreba.
25. mart 1977
Al Souza, SAD: Fotografija kao rad umetnika; izložba.
Razgovor sa Al Souzom.
1. april 1977
Andraž Šalamun, Kopar: Slike; izložba.
Razgovor povodom izložbe A. Šalamuna; učestvuju: Tomaž brejc i Marko Pogačnik.
15. april 1977
Darko Hohnjec, Novi Sad: Musisco, odnosno pitanje "izvornog": izlaganje u formi dijaloga; pitanja postavlja: Lina Kosolopov.
16 - 29. april
Šesti Aprilski susret (vidi Velike manifestacije).
29. april 1977
Momčilo Rajin i Slobodan Ilić, Beograd: Omoti ploča rok muzike; izložba.
6. maj 1977
Razgovor sa Momčilom Rajinom i Slobodanom Ilićem o rok grafici povodom izložbe "Omoti ploča rok muzike".
7. maj 1977
Savremeni Pakistan; informativno-dokumentarna izložba fotografija.
13. maj 1977
Video tejp "Brdo 76"; ponovljena projekcija video radova jugoslovenskih umetnika proizvedenih u umetničkoj koloniji Brdo, u produkciji galerije Krinziger, Insbruk (vidi Velike manifestacije - Šesti Aprilski susret).
17. maj 1977
Ješa Denegri, Beograd: Gorgona; studijska izložba dokumentacije grupe Gorgona, Zagreb (članovi grupe; Josip Vaništa, Julije Knifer, Ivan Kožarić, Branko Horvat, Dimitrije Bašićević, Radoslav Putar, Matko Meštrović).
19. maj 1977
Neša Paripović, Beograd: Filmovi 1975 - 1978; projekcija 8mm filmova.
20. maj
Stavros Popčev, Beograd: Linija u prostoru; instalacija/ambijent/akcija.
Stavros Popčev: Kretanje linija u prostoru; Prva linija: povlačenje kredom linije od hotela London do SKC-a; Druga linija: trčanje na liniji SKC - Hajd park - SKC; Treća linija: trčanje 4 x100 m trotoarom ispred SKC-a.
14. jun
Nenad Petrović, Beograd: Tamni objekat; ambijentalna postavka skulpture u tamnom prostoru.
16. jun 1977
Miroslav Miša Savić, Beograd: Filmmuzik.
Neša Paripović, Beograd: Filmovi.
30. septembar
Mikelanđelo Pistoleto, Maria Piopi i Đorđo Persano, Torino: Razgovor; razgovor vodi: Ješa Denegri.
2. oktobar 1977
Evelin Vajs, Keln: Dokumenta 6 u Kaselu; predavanje.
24. oktobar 1977
Od 24 do 27. oktobra galerija je otvorena; izložba studenata FLU, Beograd; učestvuju: Gradimir Đerić Đeri, Milanka Blagojević, Zoran Belić.
29. oktobar
Razgovor sa učesnicima izložbe "Od 24 do 27. oktobra galerija je otvorena".
7. novembar 1977
Željko Jerman, Zagreb: Likovna radionica.
11. novembar 1977
Razgovor sa Željkom Jermanom.
12. novembar 1977
Željko Jerman: Otiskivanje u betonu; performans.
15-19. novembar 1977
Mlada slovenačka kultura (vidi Posebne programe).
24. novembar - 8. Decembar 1977
Nova muzika: minimalna muzika; koncepcija i realizacija; Miroslav Miša Savić.
24. novembar 1977
Miroslav Miša Savić: O minimalnoj muzici; predavanje i preslušavanje primera sa ploča.
5. decembar 1977
Preslušavanje ploča: John Cage.
6. decembar 1977
Preslušavanje ploča: LaMont Young, Phil Glass.
7. decembar 1977
Preslušavanje ploča: Terry Riley.
Miloš Raičković, Beograd: Permutacije i krugovi raslojavanja; koncert kompozicija minimalne muzike.
8. decembar 1977
Preslušavanje ploča: Steve Reich.
6. decembar 1977
Julije Knifer, Zagreb: Izložba crteža.
16. decembar 1977
Studenti arhitekture i istorije umetnosti iz Beograda govore o arhitekturi i umetnosti u Parizu.
20. decembar 1977
Urkom Gergely, London: O slici; izložba slika i foto radova.
1978
6. januar 1978
Mladen Stilinović, Zagreb: Filmovi 1970-1977; retrospektiva filmova sa komentarima autora.
7. januar 1978
Šest umetnika (Mladen Stilinović, Sven Stilinović, Boris Demur, Željko Jerman, Fedor Vučemilović, Vlado Martek), Zagreb: Izložba-akcija.
Neformalni razgovor umetnika, kritičara i galerista iz Zagreba i Beograda; učestvuju: Goran Petercol, Branka Stipančić, Marjan Susovski, Ješa Denegri, Slobodan Mijušković...
9. januar 1978
Muhamed Ikubala, filozof i pesnik iz Pakistana; informativno-dokumentarna izložba (u saradnji sa Saveznim zavodom za tehničku, naučnu i kulturni saradnju).
14. januar 1978
Zoran Mirković, Novi Sad: Otvaranje I - razbijanje estetskog oblika; fluksus akcija.
20. januar 1978
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd: Proto-art-avangardna skulptura, jedan ili dva rada; izložba minimalne skulpture.
27. januar 1978
Vladimir Bonačić, Dunja Donazi i Miro Cimerman, Zagreb: Umetnost i nauka; predavanje o kompjuterskoj umetnosti.
31. januar 1978
Miško Šuvaković, Beograd: Primeri analitičkih radova; izložba iz ciklusa "Umetničke discipline; učestvuju: Grupa OHO, Milenko Matanović, Davd Nez, Marko Pogačnik, Andraž Šalamun, Družina u Šempasu, Mirko Radojižić, Slavko Bogdanović, Grupa (, Vlada Kopicl, Marijan Molnar, Boris Demur, Goran Trbuljak, Urkom Gergely, Goran Đorđević, Grupa 143, Jovan Čekić, Neša Paripović, Maja Savić, Miško Šuvaković.
10. februar 1978
Razgovor sa Miškom Šuvakovićem povodom izložbe "Primeri analitičkih radova".
21. februar 1978
Gradimir Đerić i Zoran Belić, Beograd: Đeri/Vajs; izložba slika, crteža i predmeta.
27. februar 1978
Slobodan Ilić i Radovan Gajić, Beograd: Pariski novinski plakat; dokumentarno-informativna izložba.
28. februar 1978
Razgovor sa Zoranom Belićem i Gradimirom Đerićem o izložbi Đeri/Vajs.
3. mart 1978
Horst Haberl, Grac: Novi jezik videa - video umetnost od 1965 do danas; predavanje uz projekciju video radova.
7. mart 1978
Tomo Podgornik i Andrej Trubentar, Ljubljana: Slike; izložba.
Andrej Trubentar: Koncert.
Razgovor sa Tomom Podgornikom i Andrejom Trubentarom.
9. mart 1978
Sloboda Ilić i Radovan Gajić: Aukcija pariskog novinskog plakata.
14. mart 1978
Razgovor povodom koncerta minimalne muzike Miroslava Miše Savića održanog u Studentskom centru u Zagrebu u okviru Festivala minimalne muzike.
16 - 18. mart 1978
Nevolje stanovanja u novima naseljima (u saradnji sa Arhitektonskim fakultetom i Društvom arhitekata Srbije).
16. mart 1978
Alternative u kolektivnom stanovanju; izložba primera iz austrijske arhitekture; uvodna informacija: S. Maurer, Grac.
17. mart 1978
Arh. D. Šeler, Grac: Uloga građana u odlučivanju o problemima vezanim za grad; predavanje.
Arh. E. Bramhas, Beč: Agresija grada; predavanje.
18. mart 1978
Arh. H. Prader, Beč: Prilozi problemu stanovanja u gradu; predavanje.
Arh. V. Kajnhart, Beč: Za organizaciju obnove grada - iskustva sa projektom Plankvart; predavanje.
28. mart 1978
Stavros Popčev, Beograd: Intervencija u materijalizovanom prostoru; ambijent.
4. april
Umetnici iz Majstorske radionice u Zagrebu (Marjan Molnar, Antun Maračić, Goran Petercol, Boris Demur, Željko Kipke, Damir Sokić, Rašić): Radovi na papiru; izložba.
18. april 1978
Vladimir Tošić, Beograd: Vizuelizacija muzičkih partitura; izložba, koncert i razgovor.
25. april 1978
Arhitektura Nikole Dobrovića; studijska izložba studenata Arhitektonskog fakulteta.
Razgovor sa autorima izložbe "Arhitektura Nikole Dobrovića".
3 - 8. maj 1978
Internacionalni performans susret (vidi Velike manifestacije).
17. maj 1978
Ljiljana Šerbedžija, Beograd: I - Prepone, II - Pokreti, III - Slike; ambijent.
22. maj 1978
Vlasta Filipović, Beograd: Depo; izložba-ambijent-akcija.
25. maj 1978
Razgovor sa Vlastom Filipovićem povodom izložbe Depo i završetka procesa pakovanja.
30. maj 1978
Dalibor Martinis, Zagreb: Autoegzekucija; foto performans sa finalnom postavkom.
8 - 10. jun 1978
Realizacija 7. Jugoslovenskog konkursa za rad iz oblasti proširenih medija (vidi Velike manifestacije).
16. jun 1978
Studenti II i III godine FLU, Beograd; izložba slika, crteža, grafika, predmeta; učestvuju: Zoran Belić, Gradimir Đerić, Jusuf Hadžifejzović, Slobodan Kaštavarac, Vesna Marković.
21. septembar 1978
Zvonimir Pliskovac, Rijeka: Bubice i kokice; izložba stripa.
6. oktobar 1978
Kosta Bogdanović, Beograd: Reljefi; izložba radova na kartonu i foto-radova.
20. oktobar 1978
Kosta Bogdanović: Problem metoda u vizuelnoj kulturi; predavanje sa projekcijom slajdova.
27. oktobar - 1. novembar 1978
Drug-ca Žena; žensko pitanje - novi pristip; međunarodni seminar (vidi Velike manifestacije).
1. novembar 1978
Heinz Gappmayr, Jochan Gerz, Siegfried J. Schmidt, Timm Ulrichs: Vizuelna poezija; izložba.
Siegfried J. Schmidt: O vizuelnoj poeziji; predavanje.
8 - 11. novembar 1978
Seminar Grupe 143
8. novembar 1978
Miško Šuvaković: Specifični karakter modela; predavanje.
Boris Demur: Uvjeti za umjetničko djelovanje; predavanje.
Paja Stanković: Tekstovi.
9. novembar 1978
Marko Pogačnik: Umjetnički rad sa stanovišta strujanja snage; predavanje.
Miško Šuvaković: Specifični karakter strukture/procesa; predavanje.
Darko Hohnjec: Kandinski; predavanje.
10. novembar 1978
Marko Pogačnik: Istorija umjetnosti kao proces školovanja čovječanstva u uvjetima materije; predavanje.
Biljana Tomić: Paralelne realnosti; predavanje.
Miško Šuvaković: Specifični karakter značenja; predavanje.
Maja Savić: Predavanje; predavanje.
Naško Križnar: Filmovi grupe OHO; projekcija filmova.
11. novembar 1978
Marko Pogačnik: Umjetnost prirode i umjetnost čovjeka; predavanje.
Bojan Brecelj: Umetnost prirode i umetnost čoveka; slajd projekcija.
Jovan Čekić: O nekim problemima jezika u novijoj umetničkoj praksi; predavanje.
Boris Demur: Uvjeti za umjetničko djelovanje; predavanje.
Paja Stanković: Teorija boja u domenu vidljivo-čujnih manifestacija; predavanje.
21. novembar 1978
Deca i prostor; izložba Studijske grupe "Petar Dobrović" studenata Arhitektonskog fakulteta u Beogradu; učestvuju: Milena Grbović, Ljiljana Janković, Aleksandra Mihajlović, Marina Čuturilo.
7. decembar 1978
Waingrow, SAD: Slike; izložba.
9 - 12. decembar 1978
Smotra umetničkog stvaralaštva mladih Jugoslavije; povodom X kongresa SSOJ (vidi Velike manifestacije).
22. decembar 1978
Zoran Popović, beograd: Miodrag Popović - o životu, radu, o slobodnom vremenu grafičkog radnika, tipo-mašiniste; audio-vizuelni portret; magnetofonski snimak i slajd projeklcija.
1979
14. februar
Joslen van Droffelaar, Amsterdam: Rad galerije "De Appel", Amsterdam; predavanje i prikazivanje video radova umetnika galerije De Appel.
22. februar
Jovan Čekić, Beograd: Skice 77-79; izložba.
9. mart 1979
Miroslav Miša Savić, Beograd: Otvorena knjiga; performans.
15. mart 1979
Ješa Denegri, Beograd: Sekvence; izložba primera foto-sekvenci u radovima jugoslovenskih umetnika; izlažu: Jovan Čekić, Radomir Damnjan, Boris Demur, Tomislav Gotovac, grupa OHO, Željko Kipke, Antun Maračić, Vlado Martek, Slavko Matković, Marjan Molnar, Neša Paripović, Goran Petercol, Zoran Popović, Rajko Radovanović, Miša Savić, Paja Stanković, Mladen Stilinović, Miško Šuvaković, Fedor Vučemilović.
30. mart
Naš zajednički rad (Naše skupno delo); izložba crteža, tekstova, objekata...; učestvuju: Bojan Bole, Marko Pogačnik, Mirko Radojičić, Maja Savić, Paja Stanković, Miško Šuvaković.
11. april 1979
Zoran Belić, Beograd: Pokret usaglašavanja sa ishodištem; ambijent.
Zoran Belić: Rad dece na crtežima preko dodira; studijska izložba na temu iskustva u podučavanju dece u crtanju.
4. maj 1979
Grupa 143 (Mirko Dilberović, Maja Savić, Paja Stanković, Neša Paripović, Miško Šuvaković): Radovi 1978 - 1979; izložba crteža, fotografija, objekata.
Grupa 143: Dijalog.
Grupa 143: Jedan zajednički rad.
16. maj 1979
Vladimir Tošić, Beograd: Partiture/reljefi; izložba (u saradnji sa Muzičkim programom).
24. maj 1979
Nenad Petrović, Beograd: Lebdilica; ambijent.
4. jun 1979
Umetnički posteri u SAD; izložba.
9. jun 1979
Vlado Martek, Zagreb: Elementarni procesi u poeziji - II; izložba radova na papiru, knjiga, tekstova.
Razgovor sa Vladom Martekom o izložbi.
23 - 25. jun 1979
Đenova - Beograd: Prostor neograničene geo-grafije; uzvratni program Opštine Đenova za program "Beograd - Đenova" koji je SKC priredio u okviru izložbe "Savremena jugoslovenska umetnost" početkom juna ove godine u Đenovi.
23. jun 1979
Angelo i Mario Pretolani: Nebožanska komedija; performans inspirisan delom Kreszinskog.
Angelo Pretolani: Priviđenje, film, 1977.
Rolando Mignani: Modeli odraza, izložba.
Beppe Dellepiane: Teatralnost; izložba fotografija.
Beppe Dellepiane: Nađite me c/o, film, 1974.
Giovanni Angelo Bignone: Hiperkubus; ambijent.
Razgovor sa Vianom Conti, umetnicom i autorkom programa Đenova - Beograd.
25. jun 1979
Giuliano Galleta: Ambijent proizvodnje, film.
Aurelio Caminati: Telo telu - pet simboličkih transkripcija; film, video i slajd projekcija.
29. jun 1979
Pariz - Moskva; razgovor povodom izložbe održane u Centru Žorž Pompidu, Pariz; učestvuju: Jadranka Vinterhalter, Ljubica Seka Stanivuk, Slobodan Mijušković, Bojana Pejić.
1. oktobar 1979
Rade Marković, Beograd: Strah od belog; izložba stripa.
2. oktobar 1979
Rajko Popivoda i Srđan Vukajlović: Skulpture; izložba.
12 - 22. oktobar 1979
Nedelja italijanske kulture (vidi Velike manifestacije).
1-5. Novembar
Video, video-performans (vidi Velike manifestacije).
21. novembar 1979
Arhitektura konstruktivizma; izložba studijske grupe za savremenu arhitekturu "Petar Dobrović" pri Arhitektonskom fakultetu, Beograd (Aleksandar Mihajlović, Želimir Obradović, Zvonimir Tilinger).
27. novembar
Biljana Tomić: Informacija o radu Internacionalnog udruženja umetnika i kritičara u Kelnu.
4. decembar
Dejan Ećimović, Beograd:Primarna arhitektura; izložba.
13. decembar
Razgovor povodom izložbe "Primarna arhitektura"; učestvuju: Ranko Radović i Dejan Ećimović.
14. decembar 1979
David Grinvud, Njujork: Signal; izložba i performans.
18. decembar 1979
Bauhaus 1919 - 1935; Paul Klee 1879 - 1940; izložba; koncepcija i realizacija: Miško Šuvaković i Vladimir Nikolić.
1980
6. januar 1980
Zoran Belić, Beograd: Krug - sedam dana; performans.
11. januar
Javna rasprava o programu Galerije za 1980-tu godinu na katederi za Istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta, Beograd.
15. januar 1980
Miško Šuvaković, Beograd: Primeri - druga skulptura 1961-1979 - od Novih tendencija...Minimal arta...Arte povera...Conceptual arta do mentalnih prostora (Ivan Picelj, Juraj Dobrović, Grupa OHO, Braco Dimitrijević, Mirko Radojičić, Družina u Šempasu, Marko Pogačnik, Zoran Belić, Grupa 143, Nenad Petrović); izložba.
Miško Šuvaković: Minimal art i Post-minimal art; predavanje.
29. januar 1980
Goran Đorđević, Beograd: Protiv umetnosti; izložba slika i crteža.
6. februar
Dragana Jovanović i Paja Stanković, Beograd: Dva; performans
15. februar 1980
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd: Zlatni i srebrni orgazam; instalacija.
21 - 22. februar 1980
Gostovanje Likovnog programa u galeriji Kolegijum artistikum, Sarajevo; učestvuju: Zoran Belić, Dragana Jovanović. Jusuf Hadžifejzović, Nenad Petrović.
4. mart 1980
Tanja Špenko, Bojan Gorenec, Ljubljana i Alojz Konec, Sevnica: Istraživanja u mediju slike, grafike, fotografije, teksta, objekta.
Razgovor sa Tanjom Špenko, Bojanom Gorencom o Alojzom Konecom.
21. mart 1980
Gordan Kulić, Beograd: Ogled o svetlu; izložba fotografija.
27. mart
Stano Filko, Bratislava: Beli prostor u belom prostoru; dokumentacija, slajdovi.
Stano Filko: Beli prostor u belom prostoru; performans.
Razgovor sa Stanom Filkom; razgovor vodi Ješa Denegri.
4. april 1980
Grupa Galerija, Beograd: Analiza rada beogradskih galerija, dokumenti istraživanja; izložba (članovi grupe: Lidija Merenik, Marina Martić, Feđa Klikovac, Goran Paunović, Aleksandar Adamović, Katarina Golubović...).
8. april
Tahir Lušić, Beograd: Model/prostor - modeli prostora; izložba teksta, crteža i fotografije.
18. april 1980
Razgovor grupe Galerija sa studentima istorije umetnosti povodom izložbe "Analiza rada beogradskih galerija".
Biljana Tomić: Umetnost, od koga, kome - o internacionalnom simpozijumu "Kritika 1" održanom u Montekantiju; predavanje.
23. april
Floris Neusüss, Kasel: Fotografija kao umetnost - umetnost kao fotografija; izložba.
Klaus Honef, Bon: Fotografija kao oblik umetnosti i komunikacije; predavanje.
23. maj 1980
Arh. Slobodan Maldini, Beograd: Misaoni prostor ili prilog grafičkom istraživanju estetike prostora; izložbu otvara: prof. Bogdan Bogdanović.
Slobodan Maldini: Vile Andrea Paladija; predavanje.
26. maj
Germano Celant, Đenova: Moje lično iskustvo; predavanje.
2. jun
Camere incantate; razgovor povodom izložbe "Camere incantate", održane u Milanu, na kojoj su učstvovali predstavnici četiri internacionalna kulturna centra (Anvers, Buenos Ajers, Ferara, Beograd-SKC); učestvuju: Gillo Dorfles, Vittorio Fagone, Biljana Tomić.
6. jun 1980
Slobodan Maldini: Andrea Paladio i njegov uticaj na koncepciju crkve ćinkvećenat u Italiji; predavanje.
10. jun 1980
Jusuf Hadžifejzović, Prijepolje/Sarajevo: Totalna slika; instalacija.
17. jun 1980
Grad Rabut doline; izložba crteža, fotografija, projekcija slajdova, video radova, filmova, muzike...;rad grupe studenata Arhitektonskog fakulteta u Beogradu.
24. jun 1980
Razgovor sa autorima izložbe "Grad Rabut doline".
30. septembar - 5. oktobar 1980
Program ovodom XXI Generalne konferencije UNESCO-a (vidi Velike manifestacije).
20. oktobar - 26. novembar 1980
Klaus Rinke, profesor Likovne akademije u Diseldorfu gostuje sa svojim studentima u SKC-u i vodi radionicu sa svojim studentima i studentima FLU u Beogradu; učestvuju: Sandro Antal, Harold Klingelholler, Wolfgang Luy, Volker Osenberg, Klaus Simon, Jürgen Zellerhoff, Ivo Deković, Aleksandar Gajić, Dragana Jovanović, Boban Krstić, Smilja Kudić, Milovan Marković, Vlasta Mikić, Jelena Mišević, Mileta Prodanović, Nebojša Ružić, Zdravko Santrač, Veso Sovilj, Maja Tanić, Jarmila Vešović, Milorad Vujašanin.
20. oktobar 1980
Klaus Rinke: Vodena vaga; performans.
6. novembar
Dragana Jovanović, Beograd: Ritam; glasovna vežba; muzički performans.
12 - 13. novembar 1980
Prva postavka realizovanih radova likovne radionice; izložba;
Razgovori povodom realizovanih radova u okviru likovne radionice.
24. novembar 1980
Druga postavka radova realizovanih u likovnoj  radionici; izložba.
Poseta Georgesa Boudailla, generalnog sekretara Bijenala mladih u Parizu likovnoj radionici.
Georges Boudaill, Pariz: Pariski Bijenale mladih; predavanje; uvodna reč: Ješa Denegri.
26. novembar 1980
Jelena Mišević, Beograd: Zvučni ambijent; performans.
Zatvaranje Likovne radionice.
28. novembar 1980
Porodica bistrih potoka, Rudnik: Iz šume; Vatra; Pesma hlebu i mleku; izložba radova članova komune.
Razgovor sa članovima Porodice bistrih potoka o njihovom radu, životu.
12. decembar 1980
Milovan Marković, Beograd: Novi prostori; ambijent/performans.
23. decembar 1980
Darko Ristić, Beograd: Metodološki proces superponiranja boja; izložba.
1981
9. januar 1981
Zdravko Santrač, Vršac/Beograd: Bele Slike; radovi sa papirom.
21. januar 1981
Mladen Stilinović, Zagreb: Staviti na javnu raspravu;
10. februar 1981
Mileta Prodanović, Beograd: Transformacija - promena; crteži tla.
17. februar
Veso Sovilj, Prijedor/Beograd: Uvošteno platno (situacija 1, 2, 3, 4, 5); instalacija.
27. februar
Vlasta Mikić, Beograd: Gaze; izložba.
13. mart 1981
Maja Tanić, Beograd: Radionica.
18. mart 1981
Maja Tanić, Beograd: Otvaranje izložbe; radionica.
24. mart 1981
Dušan Mandić, Ljubljana: Izložba i razgovor.
4-15. April
Prvih 10 godina SKC-a (vidi Velike manifestacije).
16. april
Jürgen Partenheimer, Diseldorf: Prostor između dve slike; izložba.
28. april 1981
Nova umetnička praksa; izložba prve generacije umetnika/saradnika Galerije; učestvuju: Marina Abramović/Ulay, Jovan Čekić, Radomir Damnjan, Goran Đorđević, Slobodan Era Milivojević, Neša Paripović, Zoran Popović, Dragoljub Raša Todosijević, Urkom Gergelj.
8. maj 1981
Emil Memon, Ljubljana: Filmovi; projekcija filmova.
Zoran Popović, Beograd: I Never promised You an Avant-garden; projekcija filma.
8. maj 1981
Slobodan Era Milivojević, Beograd: Slika promena; performans.
12. maj 1981
Druga generacija; izložba radova druge  generacije umetnika/saradnika Galerije; učestvuju: Miško Šuvaković, Paja Stanković, Maja Savić, Vladimir Nikolić, Nenad Petrović, Zoran Belić, Tahir Lušić, Nada Alavanja, Mirko Dilberović, Jelena Mišević, Dragana Jovanović.
15. maj 1981
Razgovor sa učesnicima izložbe "Druga generacija".
20. maj 1981
Ilija Šoškić, Italija: Da i ne; projekcija S8mm filma iz 1976. godine.
22. maj 1981
Catherine Millet, Pariz: Moje lično iskustvo; predavanje.
23. maj 1981
Bliski susret treće vrste; jednodnevno predstavljanje treće generacije umetnika/saradnika Galerije; učestvuju: Miroslav Đorđević, Dragoslav Krnjajski, Slobodan Krstić, Smiljana Kudić, Milovan Marković, Vlastimir Mikić, Mileta Prodanović, Darko Ristić, Nebojša Ružić, Zdravko Santrač, Veso Sovilj, Vera Stevanović, Maja Tanić, Milorad Vujašanin.
25. maj 1981
Izložba studenata FLU, Beograd.
2. jun 1981
Bliski susret treće vrste; nastavak programa od 25. Maja.
9. jun 1981
Beogradski umetnici najmladje generacije (u saradnji sa Salonom Muzeja savremene umetnosti)
9. jun
Razgovor sa učesnicima izložbe "Bliski susret treće vrste".
11. jun
Bazon Brock, Bon: Avangarda i tradicija - osvrt na izložbu Westkunst u Kelnu; predavanje.
16. jun
Izložba studenata FLU, Beograd, drugi put.
17. jun 1981
Dragoslav Krnjajski, Beograad: Osvetljavanja; intervencija u prostoru.
24. jun 1981
Vera Stevanović, Beograd: Dodirujem, trajem; intervencija u prostoru.
16. septembar
Arh. Marina Čuturilo: Zaratan, grad-pozorište; izložba diplomskog rada na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu; izložbu otvara: prof. Bogdan Bogdanović.
1. oktobar 1981
Marina Čuturilo: Dodatne informacije o projektu "Zaratan, grad-pozorište"; izlaganje, projekcija slajdova, razgovor.
2. oktobar
Emisija o Likovnom BITEF-u; tv-izložba.
5. oktobar
Marina Čuturilo: Ona je čekala jesen...(ili: Otišla je u jesen); performans.
13. oktobar 1981
Milan Aleksić, Beograd: Izložba fotografija.
23. oktobar 1981
Antonio d'Avossa: Vokacije slikarstva; izložba mladih italijanskih umetnika: Maurizio Cannavacciuolo, Ernesto d'Argenio, Daniele degli Angeli, Lino Fiorito, Enrico Luzzi, Roberto Pace, Enrico Pulsoni, Donatella Scalesse.
Razgovor povodom izložbe "Vokacija slikarstva"; učestvuju: Antonio d'Avossa, Enrico Luzzi, Lino Fiorito, Maurizio Cannavacciuola.
6. novembar 1981
Z'EV, SAD: Catacoustics; zvučni performans.
10. novembar 1981
Milorad Vujašanin, Kraljevo/Beograd: Ilustrovana Politika; izložba.
16 - 23. novembar 1981
Mlada poljska kultura (vidi Velike manifestacije).
24. novembar 1981
Likovna radionica u Diseldorfu; razgovor sa umetnicima koji su učestvovali u radu Likovne radionice u klasi profesora Klausa Rinkea na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu.
25. novembar 1981
Catherine Millet: Barok 81; razgovor o izložbi u Parizu; učestvuju: Dunja Blažević, Jadranka Vinterhalter, Biljana Tomić.
26. novembar 1981
Blagota Pešić i Mileta Prodanović, Beograd: Gradual; izložba ambijenata.
10. decembar 1981
Grupa MEČ (Marijan Čehovin, Dejan Ećimović, Slobodan Maldini, Mustafa Musić, Stevan Žutić), Beograd: Urbana kuća; izložba arhitektonskih projekata; izložbu otvara: prof. Bogdan Bogdanović.
Slobodan Maldini: Neki aspekti značenja u arhitekturi; predavanje.
Dejan Ećimović: Primarna kuća; predavanje uz projekciju slajdova.
Ognjen Babić: Projektovanje kompjuterom; video.
11. decembar 1981
Aspekti savremene arhitekture I; okrugli sto; uvodna reč: Nikola Polak; učestvuju: Bogdan Bogdanović, Ranko Radović, Aleksandar Milenković, Olga Popović, Radomir Vuković, Davor Lončarić, Ivan Crnković, Dušan Blaganje, Vojteh Ravnikar, članovi grupe MEČ.
12. decembar 1981
Marko Pogačnik, Šempas:Venecija grad budućnosti (budućnost Venecije); predavanje uz projekciju slajdova Bojana Brecelja.
22. decembar 1981
Miško Šuvaković, Beograd: David Nez - radovi 1968 -1973; izložba.
Miško Šuvaković, Beograd: David Nez - radovi 1968 -1973; predavanje.
1982
5. januar 1982
Italijanska savremena grafika; izložba (u saradnji sa Italijanskim kulturnim centrom, Beograd).
19. januar 1982
Ranko Pavić, Beograd: Otisci; izložba.
26. januar 1982
Feđa Klikovac i ?, Beograd: Schweiss; izložba.
2. februar 1982
Slobodan Ilić, Beograd: Izlaže Silić (Kese); izložba.
16. februar 1982
Miško Šuvaković, Beograd: Radovi 1980 - 1982, prostori; izložba.
Miško Šuvaković: Predavanje o izložbi.
17. februar 1982
Kaspar Koenig, Keln: Vođenje kroz izložbu Westkunst; predavanje.
18. februar 1982
Kaspar Koenig: Izbor iz filmskog programa izložbe Westkunst; video projekcija.
24. februar 1982
Miško Šuvaković, Beograd: Filmovi 1975 - 1981; projekcija filmova.
26. februar 1982
Maja Savić, Beograd: Asocijativne strukture; izložba foto radova.
4. mart 1982
Otvorena video radionica; voditelj radionice Aleksandar Prekrasnov.
Video radovi beogradskih umetnika; uvodno prikazivanje video radova za učesnike radionice.
9. mart 1982
Dejan Dizdar, Beograd: Izložba fotografija.
Otvorena video radionica; voditelj Aleksanadar Prekrasnov.
19. mart 1982
Isak Aslani, Beograd: Metamorfoza; izložba foto radova; gosti na otvaranju: ansambl Renesans.
30. mart 1982
Otovrena video radionica; voditelj A. Prekrasnov.
5. april 1982
Program studenata Arhitektonskog fakulteta u Beogradu povodom IV kongresa studenata arhitekture Jugoslavije:
Konstruktivni sistemi; radovi studenata iz Beograda;
Slobodne forme; radovi studenata iz Beograda;
Revitalizacija ulice; radovi studenata iz Zagreba;
Piranska vrata; radovi studenata iz Ljubljane.
12. april 1982
Dragoslav Krnjajski, Beograd: Obojeni prostor; ambijent.
13. april 1982
Otvorena video radionica; voditelj: A. Prekrasnov.
14. april 1982
Boris Podreka, Beč: Novi aspekti austrijske arhitekture i tradicija; predavanje.
16. april 1982
Ponovo u aprilu; ad hoc izložba u napuštenoj zgradi u ulici Svetozara Markovića, br. 57; učestvuju: Radomir Damnjan, Braco Dimitrijević, Goran Đorđević, Neša Paripović, Zoran Popović, Dragoljub Raša Todosijević, Urkom Gergely; inicijator izložbe: Braco Dimitrijević.
17. april 1982
 Dragoslav Krnjajski, Beograd: Obojeni prostor; slajd projekcija.
19. april 1982
Aljoša Kolenc i Matjaž Požlep, Ljubljana: O idealnom u arhitekturi; predavanje uz slajd projekciju.
20. april 1982
Otvorena video radionica; voditelj: A. Prekrasnov.
Igor Kordej, Zagreb: Prvih 100; isložba ilustracija.
26. april 1982
Marijan Susovski, Zagreb: Novi obrt - slikarstvo; izložba; učestvuju: Nella Barišić, Breda Beban, Danilo Dučak, Marina Ercegović, Zvjezdana Fio, Marina Krešić, Dušan Minovski, Igor Rončević, Anja Ševčik, Branka Uzur (u saradnji sa Galerijom suvremene umjetnosti, Zagreb).
12. maj 1982
Deliti - delati - "delo"/Westeast., „1979, godina borbe protiv smrti, besmrtnosti i avangarde“, V. Despotov
Jochan Gerz, Pariz: Umetnici danas; predavanje i razgovor.
13. maj 1982
Srednjevekovna Sijena; foto dokumentarna izložba.
24 - 30. maj 1982
Grad u re-inkarnaciji (vidi Velike manifestacije).
15. jun 1982
Patrick Nagatani, San Francisko: Odabrani radovi 1978 - 1982; izložba fotografija (u saradnji sa Srećnom galerijom).
22. jun 1982
Laslo Kerekeš, Novi Sad: Neo-slike; izložba slika.
12. oktobar 1982
Jaroslav Andêl, Njujork: Češka fotografija između dva svetska rata; predavanje sa slajd projekcijom.
15. oktobar 1982
Mladi umetnici iz Minhena: Roland Fischer, Barbara Hamman, Stephan Huber, Otto Kunzli, Herbert Rometsch, Dagmar Rhodius; izložba.
Helmuth Friedel: Savremena umetnička kretanja u Minhenu; predavanje.
18 - 24. oktobar 1982
Druga nedelja Latinske Amerike (vidi program Tribine).
19. oktobar 1982
Razgovor povodom izložbe Mladi umetnici iz Minhena; predstavljanje umetnika uz video projekciju radova.
22. oktobar 1982
Arh. Vladimir Šlapeta, Prag: Češka arhitektura između dva svetska rata; predavanje uz slajd projekciju.
27. oktobar 1982
Rudi Fuchs, umetnički direktor Dokumenta 7 u Kaselu: O koncepciji i ciljevima "Dokumenta" 1982; predavanje.
28. oktobar 1982
Arh. Vladimir Nikolić, Kasel: Koncepcija "Dokumenta urbana"; predavanje.
2. novembar 1982
Dr Heiner Erke, Nemačka: Stan kao socijalna akcija; izložba-radionica.
5. novembar 1982
Stanovanje kao socijalna akcija; izlaganja studenata psihologije iz Braunšvajga:
Elke Fiehler: Deca u velikim gradovima;
Rodica Helbing: Struktura seoske zajednice;
Peter Kunz: Percepcija, ponašanje u arhitektonskom okružju;
Rolf Patermann: Alternativno stanovanje.
23. novembar 1982
De Stil Marković (Milovan Marković), Beograd: Fragmenti slike: spomenik; izložba.
15. decembar 1982
Dejan Ećimović, Beograd: Karlo Boromini - arhitektura, stil i društvo; predavanje, I deo.
16. decembar 1982
Dejan Ećimović, Beograd: Karlo Boromini - arhitektura, stil i društvo; predavanje, II deo.
17. decembar 1982
Govor zemlje; igra realizovana na Skupu studenata arhitekture Evrope u Delftu, jula 1982. godine; učestvuju: Vanja, Zoca, Sanja, Ivan, Ognjen, Mira, Mihajlo, Darko, Snežana, Beba, Mira.
18. decembar 1982
Miroslav Hiba, Beograd: Svetlost; izložba crteža.
28. decembar 1982
Vladimir Radojičić, Beograd: Sve je u redu, veruj mi; izložba fotografija.
1983
12. januar 1983
Marko Pogačnik, Šempas: Radionica o suštini grada, I - Upoznavanje sa ličnošću.
13. januar 1983
Marko Pogačnik: Radionica o suštini grada, II - Energija grada Beograda.
14. januar 1983
Marko Pogačnik: Radionica o suštini grada, III - Arhitektonsko telo grada.
26. januar
Radmila Milić, Beograd: Lažno sećanje; izložba.
17. februar 1983
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd: Raša Todosijević - Pablo Pikaso; izložba crteža.
4. mart 1983
Miško Šuvaković, Beograd: Primeri mentalnih i spiritualnih radova/prostora (Abramović, Ulay, Belić, Benes, Brecelj, Denes, Đurić, Elinski, Klikovac, Kulić, Lazarov Pashu, Mandić, Mihić, Petrović, Pogačnik, Rabinowitch, Radojičić, Savić, Šmajs, Šuvaković); izložba.
Miško Šuvaković: Primeri mentalnih i spiritualnih radova/prostora; predavanje.
5. mart 1983
Nenad Petrović, Beograd: O strukturi lebdećeg prostora sa osvrtom na probleme ne-supstancijalnosti Mahayana škole; predavanje.
7. mart 1983
Miroslav Mandić, Novi Sad: Put za Ameriku - 8 vekova muzike; performans; izbor muzike; M. L. Pashu.
Nenad Petrović: O strukturi lebdećeg prostora sa osvrtom na probleme praznine Mahayana škole; predavanje.
8. mart 1983
Zoran Belić, Beograd: Vežba: usredsređivanje 45; performans.
9. mart 1983
Miodrag Lazarov Pashu, Beograd: Umetnost umesto umetnosti i filozofije - igra 6 čitanja; performans.
22. mart 1983
Fausta Squatriti, Italija: Grafike i skulpture 1979 - 1982; izložba.
29. mart 1983
Lidija Merenik, Beograd: Aktuelnosti; izložba radova beogradskih umetnika mlađe generacije; učestvuju: Slađana Stanković, Dejan Anđelković, Mrđan Bajić, Radomir Knežević, Srđan Vukčević, Vlada Radojičić.
11 - 12. april 1983
Aspekti savremene aritekture II; Teorija nove arhitekture; seminar.
11. april 1983
Ivan Crnković: Uvodno izlaganje.
Dejan Ećimović: Prilozi razumevanju novih pojava u beogradskoj arhitekturi; predavanje.
Nikola Polak: Arhitektura posle arhitekture; predavanje.
Janez Koželj: Zbivanja u Sloveniji; predavanje.
12. april 1983
Ivan Crnković: Domino 2; predavanje.
Dejan Ećimović: Negativna realnost: zid - zavesa; predavanje.
Mustafa Musić: Modernost ili duh vremena; osvrt na Pariski  bijenale arhitekture; predavanje.
Biljana Tomić: Refleksije: arhitektura - kraljica umetnosti; predavanje.
Završni razgovor; učestvuju autori izlaganja i prof. Bogdan Bogdanović.
18 - 20. april 1983
Video susret (vidi Velike manifestacije).
22. april 1983
Razgovor ugodni o novom Konkursnom pravilniku za arhitekturu; učestvuju mladi arhitekti i urbanisti.
4-6. maj 1983.
Susret u Beogradu; učestvuju: Tomaž Brejc, Ljubljana, Bruno Corà, Rim, Jochen Gerz, Pariz, Alan Johnston, Edinburgh, Jürgen Partenheimer i Michel Sauer, Düsseldorf, Dragoljub Raša Todosijević, Beograd.
9. maj 1983
Archipress; promocija časopisa za arhitekturu; učestvuju: Marijan Čehovin, Dejan Ećimović, Vuk Đurović.
17. maj 1983
De Stl Marković (Milovan), Beograd: Crni prostor; ambijent.
Žestoki press; projekcija slajdova članova grupe (Vlasta Mikić, De Stil Marković).
23. maj 1983
Alter Imago (Mileta Prodanović, Tahir Lušić, Nada Alavanja), Beograd: Assisi traume; izložba.
25 - 29. maj 1983
Grad u re-inkarnaciji II (vidi Velike manifestacije)
 (Manifestacija povodom Dana mladosti)
Grupa beogradskih umetnika realizuje svoje projekte u izlozima Jugoeksporta, RK Beograd i FLU; učestvuju: Marija Dragojlović, Dejan Anđelković, Jadranka Mihić, Dragoslav Krnjajski, Radomir Damnjan, Ranko Pavić i Vlada Radojičić.
2. jun 1983
Vlasta Mikić, Beograd: Slepe mrlje u sistemu; izložba slika.
10. jun 1983
Aleksandar Saša Bukvić, Sarajevo: Skulpture; izložba.
22. jun 1983
Milorad Vujašanin, Beograd: Zidne slike: tirkiz-oker/Nebo-Zemlja; ambijent.
12. septembar 1983
Harald Szeemann, Tegna/Cirih: Sklonost ka ukupnosti umetničkog dela; predavanje sa projekcijom slajdova.
13. septembar 1983
Harald Szeemann: Istorija Monte Verità; predavanje uz slajd projekciju.
19. septembar 1983
Nova arhitektura u starim ambijentima u Nemačkoj; dokumentarna izložba (u saradnji sa KIC SR Nemačke).
6. oktobar 1983
Zoran Popović, Beograd: Aksiomi 1971 - 1973; izložba grafika, plakata, fotografija, instalacija i crteža.
11. oktobar 1983
Ida Panicelli, Rim: Kryptoniana; izložba i projekcija video radova Gianija Melottija; učestvuju: Felice Levini, Giani Melotti, Lorenzo Pezzatini.
Razgovor povodom izložbe "Kryptoniana"; učestvuju: Ida Panicelli, Felice Levini, Giani Melotti, Lorenzo Pezzatini.
12. oktobar 1983
Jack Moore, Amsterdam: Videoheads; predstavljanje video radova evropskih umetnika i muzičkih spotova.
13. oktobar
Lorenzo Pezzatini: U početku beše nit...; L. Pezzatini govori o svom radu uz projekciju slajdova (u okviru izložbe "Kryptoniana").
24. oktobar 1983
Zoran Popović, Beograd: Aksiomi 1971-1973; izložba crteža.
28. oktobar 1983
Mrđan Bajić, Beograd:Crteži; izložba.
2 - 3. novembar 1983
Video radionica C. D. 83, Ljubljana; prikazivanje video radova i tv-hronika proizvedenih u Radionici; produkciju predstavljaju: Miha Vipotnik, Marie Claude Vogrič.
9. novembar 1983
Beč-Beograd/Beograd-Beč; izložba slika, fotografija, objekata; učestvuju: Christoph Steinbrener i Rainer Dempf, Beč, i De Stil Marković i Vlasta Mikić, Beograd.
22. novembar 1983
Dubravka Đurić, Beograd: "Lepo je ono što duša, koja pripada suštini, prepoznaje kao sebi srodno"; fotografije, tekstovi, poesija.
23. novembar
Ursula Perucchi, Cirih: Video u Švajcarskoj; video radovi i komentari.
9. decembar 1983
Darija Kačić, Beograd: Ostrva i kože; izložba slika.
9 -12. decembar 1983
AICA - Susret jugoslovenskih kritičara; učestvuju: T. Brejc, B. Kovič, A. Medved, B. Valušek, M. Susovski, D. Matićević, Ž. Koščević, B. Stipančić, M. Lučić, Z. Maković, T. Marojević, Ž. Kipke, V. Gudac, M. Špoljar, V. Kusik, N. Husidžinović, N. Zildžo, V. Vasev-Dimovska, Z. Petrovski, V. Kopicl, S. Stepanov, J. Denegri, J. Tijardović, J. Vinterhalter, J. Despotović, S. Mijušković, D. Blažević, B. Burić, S. Timotijević, D. Vukadinović, B. Pejić, L. Merenik, B. Tomić.
28. decembar 1983
Ilija Šoškić, Rim: Mlečni put; instalacija.
Ilija Šoškić: Italijanske Sedamdesete; I. Šoškić govori o svom radu uz projekciju slajdova.
Walter Storm, Minhen: O galerijskoj praksi; predavanje uz slajd projekciju.
1984
10. januar 1984
Anne Garde, Francuska: Provincijske vile u Francuskoj; izložba fotografija (u okviru manifestacije "Dani Francuske u SKC-u" - vidi IIDP).
23. januar 1984
Likovna kolonija Sopoćani 83; izložba; učestvuju: Mrđan Bajić, Breda Beban, Abdyl Berisha, Aleksandar Saša Bukvić, Bojan Gorenec, Narcis Kantadžić, Dragoslav Krnjajski, De Stil Marković, Vlasta Mikić, Milo Neradović, Vesna Popržan, Vera Stevanović, Milorad Vujašanin, Tanja Špenko.
26. januar 1984
Johannes Cladders: Novi Muzej moderne umetnosti u Monchengladbachu; predavanje.
31. januar 1984
Zoran Belić Weiss, Beograd: Praznina; izložba.
10. februar 1984
Veso Sovilj, Beograd/Prijedor: Instalacija.
15. februar 1984
Tafil Musović, Beograd: Crteži; izložba.
23. februar 1984
Slobodan Maldini, Beograd: Utopia; izložba
24. februar 1984
Slobodan Maldini: Kosmopolitski mitovi i teorije o praprostoru; predavanje.
1. mart 1984
Slobodan Maldini: Znakovi u arhitekturi; predavanje.
2. mart 1984
Marija Dragojlović, Beograd: Kolaži; izložba.
9. mart 1984
Slobodan Maldini: Antropomorfni prostor; predavanje.
13. mart 1984
Nebojša Ružić, Beograd / Bukovica: Bukovica; izložba fotografija, foto-montaža, projekcija slajdova.
16. mart 1984
Slobodan Maldini: O arhitekturalnoj deifikaciji; predavanje.
20. mart 1984
Marko Pogačnik, Šempas: Umetnost novopazarskog kraja; predavanje.
21. mart 1984
Marko Pogačnik: Mreža prostornih struktura u Vipavskoj dolini; instalacija.
Marko Pogačnik: Inspirativni elementi prostora; predavanje.
23. mart 1984
Slobodan Maldini: Drvo života i kuća života - dve vizije Univerzuma; predavanje.
30. mart 1984
Slobodan Maldini: O praznačenju nekih arhitektonskih elemenata; predavanje.
4. april 1984
Mihailo Alić, Beograd: Video radovi 1982 - 1984; projekcija video radova, video-instalacija, predavanje.
6. april 1984
Živko Marušić, Kopar: Neka živi soc-realizam; izložba slika.
Slobodan Maldini:Stvaranje prostora, I deo; predavanje.
10. april 1984
Marisa Vescovo, Italija: Slikarstvo anahronizma i memorije - umetnost 70-tih i 80-tih godina u Italiji; predavanje.
11. april 1984
Jeremy Welch, London: London Video Arts; projekcija video radova umetnika, video spotova i slajdova, razgovor.
12. april 1984
Slobodan Maldini: Arhitektura - atribucija superprirodne moći, II deo; predavanje.
13. april 1984
Arhitektura skupine "Kras", Ljubljana; izložba; učestvuju: Vojteh Ravnikar, Janez Koželj, Matjaž Carzzarolli, Damjan Gale, Irena Černič, Ranko Novak, Mladen Mrčina, Marko dekleva, Egon Vatovec.
19. april 1984
Slobodan Maldini: Kosmopolitski urbanizam; predavanje,
21. april 1984
Veso Sovilj, Beograd/Prijedor: Upotreba "vrednosti" - transformacija značenja.
Arh. Nikola Polak, Zagreb: Pojavljivanje prostorije; predavanje.
23. april 1984
arh. Nikola Polak, Zagreb: Pojavljivanje  prostorije; predavanje
27. april 1984
Slobodan Maldini: Krajnji produkt strukture mitološkog mišljenja; predavanje.
4. maj 1984
Arh. Slobodan Maldini: Krajnji produkt strukture mitološkog mišljenja, II deo; predavanje.
Mileta prodanović, Beograd: Viaggio B; ambijent.
15. maj 1984
Mihailo Ristić, Beograd: Video projekcija-instalacija-interakcija-performans.
17. maj 1984
Flavio Caroli, Milano: Nova internacionalna umetnička situacija i Bijenale u Veneciji; predavanje.
18. maj 1984
Vesna Viktorija Bulajić, Njujork/Beograd: Prostor Thunderbolt; video rad.
23. maj 1984
Slobodan Selinkić, Rim: Ostrvo Tibertina - predlog za sažimanje grada; predavanje sa projekcijom slajdova.
25 -28. maj 1984
Komunikacije - konkurs "Živeti sa prirodom" (SKC, Društvo arihitekata Beograda, Arhitektonski fakultet, Umetnički paviljon "Cvijeta Zuzorić").
25. maj 1984
Aldo Rossi: Aldo Rossi; predavanje (Klub Društva arhitekata Beograda).
26. maj 1984
Putevi arhitekture danas; okrugli sto; učestvuju arhitekte: Rossi, Purini, Anselmi, Pasquali, Passeri, Priori, Podreka, Koželj, Vodopivec, Ravnikar, Crnković, Polak, Fabijanić, Silađin, Ugljen, Bogdanović, Mitrović, Radović, Bobić, Petrović, Musić, Maldini, Ećimović, Popović, Žutić, Popović, Stojkov, Selinkić (Paviljon "Cvijeta Zuzorić").
26. maj 1984
Alessandro Anselmi: Na granici arhitekture; predavanje.
28. maj 1984
Paolo Portoghesi: Arhitektura i memorija; predavanje.
Franco Purini: Tri pejsaža; predavanje.
28. maj 1984
Kameni brod (La nave di pietra); izložba; koncepcija i realizacija: Slobodan Selinkić; uvodni osvrti: Paolo Portoghesi, Bogdan Bogdanović i Felice Cipriani.
12. jun 1984
Gligor Stefanov, Skoplje: Linearni ambijent; ambijent.
18. jun 1984
Druženje sa članovima redakcije časopisa "3+4", studentima treće i četvrte godine istorije umetnosti, uz slajdove i muziku.
19. jun 1984
Miroslav Jekić, Beograd: Emocija; slajd projekcija.
21. jun 1984
Razgovor sa članovima redakcije časopisa "Zarez", studentima filozofije i sociologije.
22. jun 1984
Slađana Stanković, Beograd: Crteži - slike; izložba.
14. septembar 1984
41. venecijanski bijenale; razgovor uz projekciju slajdova; govore Ješa Denegri i Bojana Pejić.
28. septembar 1984
Mihajlo Stanić, Beograd: Izložba fotografija.
5. oktobar 1984
Selena Vicković, Beograd: Crteži i slike; izložba.
16. oktobar 1984
Radomir Damnjan, Milano: Pasteli; izložba.
25. oktobar 1984
Lidija Merenik, Beograd: Umetnici iz Rima: Lim Hooi Hwa i Lanfranco Pascucci; izložba slika i objekata.
31. oktobar 1984
Mauritio Calvesi, Rim (direktor venecijanskog bijenala 1984.g): Savremene tendencije u italijanskoj umetnosti; predavanje uz projekciju slajdova.
8. novembar 1984
Mihailo Perović, Beograd: Arhitektura; izložba.
20. novembar 1984
Michel Battle i Philippe Hortala, Tuluz: Izložba slika.
Axe sud; predavanja uz projekciju slajdova o umetničkoj situaciji u južnoj Francuskoj; govore: Ph. Hortala, umetnik i M. Batlle, voditelj galerije i urednik časopisa Art Axe Actuel.
21. novembar 1984
Filiberto Menna, Rim: Poricanje estetskog društva; predavanje i promocija knjige u izdanju SIC, Beograd.
11. decembar 1984
Minhenski umetnici (Albert Hien, skulptura, Herbert Rometsch, fotografija); izložba; izložbu otvara Helmuth Friedel, kustos Gradske galerije Lenbachhaus.
19. decembar 1984
Anahronisti i slikari memorije; izložba slikara učesnika ovogodišnjeg Bijenala u Veneciji, prema izboru Maurizia Calvesia i Marise Vascovo; izlažu: R. Barni, U. Bartolini, O. Galliani, S. di Stasio, M. A. Tanganeli, C. M. Mariani.
1985
7. januar 1985
Miroslav Hiba, Beograd: Izložba kolaža.
15. januar 1985
Olivera Savić-Popović, Beograd: SX-70; izložba predmeta i polaroida.
25. januar 1985
Dušan Gerzić, Beograd: Inicijacije:
Tetovaže; izložba;
Zo-Zajn, 1984, 16mm film; art: D. Gerzić; koncept: Marina Švabić; kamera: Boža Los; montaža: Zimeša; muzika: James White "Stella Who";
Looner Gang I, 1984, 16mm film; art: D. Gerzić; koncept: D. Gerzić, Marina Švabić, Sloba Pešić; režija: S. Pešić; kamera: Miloš Spasojević, Miloš Mitrović; kostim i šminka: Marina Švabić, D. Gerzić; muzika: Cramps;
Looner Gang II - dokument, 1984, 16mm film; muzika: Katarina II;
Bilderi - dokument, 1984, VHS; autor: Mihajlo Alić.
2. februar 1985
Dušan Gerzić: video radovi i zatvaranje izložbe tatuaža.
4 - 9. februar 1985
Arhitektura srca/Žestoki Beograd; petodnevni performans urbane potkulture; performansi, video akcije, video filmovi, grafiti, fotografije, crteži, slike, kseroksi, skulpture, tatuaži; učestvuju: Don Parano, Ex Vaganza, Miladin Jeličić, Dea Mitrović, Šilja Šanker, Sonja Nestorović, Mileta Prodanović, Grupa Brazgotina, Pustinjski pesak, Autopsija, Belis Pojatić, Master Scratch Band, Bogdan F. Popović, Bomix, Karlo M. Šmajser, De Stil Marković i Grupa ratnika, Grethen...
12. februar 1985
Miško Šuvaković, Beograd: Prelaženje forme: nacrt za istoriju crteža; izložba.
22. februar 1985
Miško Šuvaković: Četiri ideje postmoderne; predavanje.
26. februar 1985
Vojteh Ravnikar, Jurij Kobe i Janez Koželj, Ljubljana: Neke tendencije novije slovenačke arhitekture; izložba.
Grupa "Kras", Ljubljana: Multivizijska projekcija i razgovor o radu grupe.
5. mart 1985
Heinrich Klotz, Marburg: Nova obala Muzeja u Frankfurtu, novi arhitektonski muzej; predavanje.
7. mart 1985
Jeremy Welsh, London: Novi britanski video radovi umetnika i muzički spotovi; prikazivanje materijala i razgovor.
8. mart 1985
Transformacije umetnosti - pojam "lepo" u novoj umetnosti; razgovor o zborniku tekstova "Mentalni prostor" 2/84; učestvuju: Milan Damnjanović, Ješa Denegri, Darko Hohnjec, i autori tekstova u Zborniku.
18. mart 1985
Miomir Grujić i Rajko Vujović, Beograd: Radionica Nighthawk.
9. april 1985
Dejana Popović i Aleksanadar Todorović, Beograd: Castelo di plastica; izložba arhitektonskih projekata.
19 - 20. april 1985
Drugi susret jugoslovenskih kritičara; učestvuju likovni kritičari iz Beograda, Zagreba, Ljubljane, Sarajeva, Skoplja.
Predstavljanje umetnika povodom Drugog susreta jugoslovenskih kritičara;učestvuju: Breda Beban, Vesna Viktorija Bulajić, Željko Kipke, Milovan De Stil Marković, Marko Pogačnik, Duba Sambolec, Vlasta Mikić.
23. april 1985
Miško Šuvaković, Beograd (Zajednica za istraživanje prostora): Seminar: Stadijum teksta - nacrt za istoriju tekstualne prakse u vizuelnim umetnostima; predavanje.
25 - 27. april 1985
Video susret – Video meeting (vidi Velike manifestacije).
7. maj 1985
Stefan Lupino, Njujork/Zagreb: Izložba fotografija (u saradnji sa Srećnom galerijom).
14. maj 1985
Vlasta Mikić, Beograd: Osmi dan; izložba slika.
Vlasta Mikić: Večeras se pržimo (program za Drugi novi klub).
18. maj 1985
Ademir Kenović, Sarajevo: Video radovi: Pop poligon, Šou Zdravka Čolića, Film: snovi jednog pjesnika, Šou Bijelog dugmeta, Idoli, D'Bojs, Dorijan Grej, Zabranjeno pušenje, Denis&Denis, Ricky Anderson, Šou Kornelija Kovača.
21. maj 1985
Vlasta Mikić: Osmi dan - sv. Sebastijan u Beogradu; performans.
24. maj 1985
Gordana Baškot i Snežana Vujović, Beograd: Izložba slika; koncepcija izložbe: Dragica Vuković.
28. maj 1985
Zoran Belić i Miško Šuvaković, Beograd (Zajednica za istraživanje prostora): Teorija umetnosti - analitička filozofija i semiotika; predavanje.
9 - 10. jun 1985
To Frizure (Miomir Denić i Goran Dimić), Beograd: Idee Fixe; multimedia šou.
11. jun 1985
Loredana Parmisani, Milano: Aktuelni pravci italijanske umetnosti i kritike/Mlada italijanska kritika i umetnost; predavanje
12. jun 1985
Miomir Grujić, Beograd: Crteži i slike; izložba.
18. jun 1985
Lorenzo Mango, Rim: Aktuelni pravci italijanske umetnosti i kritike; predavanje.
19. jun 1985
Lorenzo Mango: Nove pozorišne tendencije u Italiji; predavanje.
24. jun 1985
Mileta Prodanović, Beograd: In Africisco; ambijentalna izložba.
2. jul 1985
Achile Bonito Oliva, Rim: Novi prepleti u umetnosti - od Bijenala u Parizu do transavangarde i dalje; predavanje (u saradnji sa Italijanskim institutom za kulturu, Beograd)
5. jul 1985
Michele Perfetti, Ferare: Posle reči, van slike; vizuelna poezija.
9. jul 1985
Nenad Racković, Beograd: Transfrontum; teatar misterije.
10. jul 1985
Grupa Testa di Shakespeare, Novi Sad: Laški Napoleon; izložba/događaj; učestvuju: Tibor Bada, Branislav Bašić, Bela Marjaš, Zoran Pantelić, Miroslav Pavlović, Srboljub Simić, Tibor Toman.
12. jul 1985
Francesco Carboncini, Torino: Disko klubovi u Italiji kao mesta aktuelnih umetničkih događanja; predavanje  sa projekcijom slajdova (u saradnji sa Italijanskim institutom za kulturu).
3 - 6. septembar 1985
Australiana (vidi IIDP).
19. septembar 1985
Miško Šuvaković, Dubravka Đurić i Zoran Belić, Beograd (Zajednica za istraživanje prostora): Aktuelni stadijumi konceptualne umetnosti - Ian Wilson: "Konceptualna umetnost"; predavanje.
21. septembar 1985
Ruina Explo; događaj u ruševinama fabrike na Dorćolu, na uglu Dubrovačke i Dunavske ulice: kocert beogradskih rok bendova i izložba Linije ex...; koncepcija i realizacija: Linija ex... (Miomir Grujić, Milan Atanacković, Katarina Benedetić, Rajko Vujović, Aleksandra Šaranović).
23. septembar 1985
Linija ex...(svetkovina u ruševini fabrike na Dorćolu, izložba, koncert beogradskih rock-bendova), Katarina Benedetić, Milan Atanacković, Miomir Grujić, Rajko Vujović, Aleksandra Šaranović.
24. septembar 1985.
Donald Kuspit, Njujork: Aktuelne umetničke tendencije u Njujorku; predavanje sa projekcijom dijapozitiva (u saradnji sa Informativnom službom američke ambasade u Beogradu).
27 - 28. septembar 1985
Video teatar u Italiji; video projekcije i razgovori (u saradnji sa BITEF-om)
27. septembar 1985
Video teatar u Italiji - I program:
Ledeni tango; Falso Movemento.
Otelo; Falso Movemento.
Žuta planina; La Zattera di Babele.
Carl Quartucci, reditelj i Marco Gazzana, kritičar; razgovor.
28 septembar 1985
Video teatar u Italiji - II program:
Nessundove; Mario Martone.
Lopov duša; La gaia Scienca.
Pobunjeničko iskrcavanje; Linea Magino.
Božanski vetar; Linea Magino.
Iznenađene životinje; G. B. Gorsetti.
Disanje talasa; Teatro degli Dei.
Evina želja; Teatro della Valdace.
Nocturnalis; Hi-Tec Vrtti Opera.
Mendeleev Clip; Teatro Settimo.
Genet u Tangeri; Magazzini Criminali.
Samoubice i ubice akrobata; Cooperative Coine.
Zeleni rubovi; Padiglione Italia.
Romul i Rem; Societa.
Rafaello Sanzio; govore: Marco Gazzano i Carlo Zaga; Opera Studio.
1. oktobar 1985
Alfred Klinkan, Beč: Slike; izložba.
12. oktobar 1985
Paolo Laudisa, Rim: Slike; izložba; koncepcija: Lidija Merenik.
Antonio d'Avossa, Rim: Nova italijanska umetnička situacija i generacijske promene; predavanje sa projekcijom slajdova.
15. oktobar 1985
Jane Parish, London: London Video Arts - novi engleski video; vidoe radovi i razgovor.
22. oktobar 1985
Igor Stepančić, Beograd: 10 stolica; objekti i slike.
24. oktobar 1985
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Granično pismo - tekstovi: Jürgen Partenheimer, A. R. Penck; predavanje.
31. oktobar 1985
Dušan Gerzić, Beograd: Crteži; izložba.
5. novembar 1985
Produkcija Video radionice TV Beograd (S. Pešić: Rianon; B. Miljković: Danilo Kiš; S. Crnobrnja, S. Pešić, M. P. Nikolić, P. Sinđelić i Z. Popović: Kaleidoskop 20. veka).
7 - 15. novembar 1985
Redakcija časopisa 3+4 predstavlja zagrebačku umetničku scenu.
7. novembar
Darka Radosavljević, Beograd: Ko se boji umetnosti i buke; izložba; učestvuju: Helena Klakočar, Davor Krelja, Miljenko Sekulić, Zagreb.
"Pleši čudovište uz moju nježnu pjesmu, ili 11 minuta opsjene"; projekcija crtanog filma Helene Klakočar, Nina Haramije i Željka Zorice, Zagreb.
15. novembar 1985
Zagrebačka scena: kritika, umetnost, muzika... sinteza medija; infromacija; govore: Vladimir Gudac, Tomislav Vrus, Dejan Kršić.
Razgovor sa gostima iz Zagreba uz projekciju filma "Pleši čudovište uz moju nježnu pjesmu, ili 11 minuta opsjene"; prema zamisli Dragane Popovć.
19. novembar 1985
Marko Pogačnik, Šempas: Ponovo o Monte Verità; predavanje.
20. novembar 1985
Japanski video; prezentacija sekcije sa CD video festivala u Ljubljani (autori: Sh. Ina, M. Kanasashi, N. Kurotsuka, o. Nagata, R. Nakajama, M. Saito, K. Taka, H. Terai, N. Tosa); uvodni komentar: Miha Vipotnik.
22. novembar 1985
Lorenzo Bianda, Lokarno: Dekompozicije; izložba fotografija i video radovi.
26. novembar 1985
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): H. T. Lehmann - Rihozome i mašina; G. Deleuze, F. Guattari - O liniji; predavanje.
3. decembar 1985
Đorđe Perendija, Beograd: Metareflexie; izložba objekata.
5. decembar 1985
Dubravka Đurić, Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Poetski tekstovi visoke moderne - R. Long, H. Fulton, M. Nordman, T. Wilson, J. Partenheimer; predavanje.
7. decembar 1985
Dobrica Kamparelić, Beograd: Snozo Shinamoto, umetnik iz Japana; predstavljanje umetnika.
Snozo Shinamoto: Umetnost Gutai; predavanje.
Snozo Shinamoto: Performans.
13. decembar 1985
To Frizure; učestvuju: Aleksandar Denić, Bertold Šaranović, Goran Dimić, Dušan Miloćević, Vladimir Perić, Vladimir Spasić, Zuva Ž. Milićević; koncepcija i realizacija: Dragica Vuković.
17. decembar 1985
Biljana Tomić, Beograd (Zajednica za istraživanje prostora): Poetski tekstovi - kritika, umetnost, poezija, muzika, arhitektura...; izložba tekstova i projekcija video radova  (Laurie Anderson, Vesna Viktorija Bulajić, Sanja Iveković&Dalibor Martinis, De Stil Marković&Vesna Viktorija Bulajić, Bill Seaman, Gianni Totti).
20. decembar 1985
Goran Gajić i Zoran Pezo, Zagreb: VTV (Vesela televizija) Beogradu; video produkcija VTV.
Goran Gajić i Zoran Pezo: VTV Beogradu; konferencija za štampu.
25. decembar 1985
Đorđe Dašić, Beograd: Projekti Staro sajmište, PPP-85 i Grand Building (u saradnji sa Društvom arhitekata Beograda).
1986
10. januar 1986
Slobodan Era Milovojević, Beograd: Paleta palete, izložba.
16. januar 1986
Slobodan Era Milovojević: Umetnost radi umetnosti; performans.
17. januar 1986
Dragan Mišković: izložba slika
23. januar 1986
Jacqueas Lacan i teorija umetnosti; predavanja i razgovor; učestvuju: Zoran Belić, Nenad Miščević, Matjaž Potrč, Radoman Kordić i Miško Šuvaković (Zajednica za istraživanje prostora).
28. januar 1986
Jelica Ćulafić, Beograd: Crteži i slike; izložba.
10. februar 1986
Jelica Ćulafić: Humanokvidacija; performans; zatvaranje izložbe.
11. februar 1986
Joseph Beuys 1921 1986; In Memoriam; govore: Nena Baljković, Ješa Denegri, Dunja Blažević, Goran Đorđević, Zoran Gavrić, Era Milivojević, Jasna Tijardović, Zoran Popović, Raša Todosijević, Biljana Tomić, Bojana Pejić; projekcija dokumentarnih filmova o Beuysu Zorana Popovića i Gorana Đorđevića.
12. februar 1986
Breda Beban, Zagreb: Zaboravljeni jezik; instalacija.
14. februar 1986
Snežana Litvinović, Darko Delale i Zorica Savičić: Diplomski radovi; izložba diplomskih radova na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu 1985. godine.
20. februar 1986
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Spisi Luisa Canea, Marca Devadea i Daniela Burena; predavanje.
21. februar 1986
Identitet u arhitekturi; izložba; učestvuju: A. Anselmi, L. Vacchin, E. S. de Moura, Z. Ugljen, M. Mušić, V. Ravnikar, T. Palena, F. Venezia, B. Podrecca, M. Carzzaroli, B. Siladin, T. Medevšček, L. Semerani, O. Bohigas.
Identitet u arhitekturi; razgovor sa Vojtehom Ravnikarom i Matjažom Carzzarolijem.
7. mart 1986
Ješa Denegri, Beograd: Gorgona i posle (Marijan jevšovar, Julije Knifer, Ivan Kožarić, Đuro Seder, Josip Vaništa); izložba.
12. mart 1986
Vittorio Boarini, direktor Kinoteke u Bolonji: Video i eksperimentalni film/Italijanski neorealizam; predavanje uz video projekciju.
13. mart 1986
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Art Language - stavljanje u mapu i ispunjavanje; predavanje.
21. mart 1986
Dejan Kršić, Zagreb: Nova Evropa; promocija fanzina - ilustrovane revije nove svesti.
31. mart 1986
Nenad Racković, Beograd: Vanum - ka globalnom crnom; instalacija.
11. april 1986
Luča Milica Lapčević Klincov Dejan: Kameleone HWY, izložba i performans
1-31. april 1986
Deset + pet godina SKC-a (vidi Velike manifestacije).
Video susret '86 (vidi Velike manifestacije).
9. maj  1986
Eduardo di Mauro, Torino: Nove tendencije u Italiji; izložba; učstvuju: G. Baragli, M. Calza, G. Conte, R. Ferazzi, C. Fulone, G. Gianuzzi, M. Mazzocchi, A. pirri, M. Principessa, B. Sacchetto, M. Vetrugano.
26. maj 1986
Wolfgang Becker, direktor Nove galerije, Ahen: O aktuelnim umetničkim zbivanjima; razgovor.
30. maj 1986
Spisi Ludwiga Wittgensteina i diskurs teorije umetnosti; predavanje; govore: Nenad Miščević, Matjaž Potrč, Zoran Belić i Miško Šuvaković (Zajednica za istraživanje prostora).
Jul – decembar 1986
Radovi na rekonstrukciji zgrade SKC-a.
1987
28. januar 1987
Arh. Mustafa Musić, arh. Slobodan Maldini: Izložba autorskog projekta rekonstrukcije i adaptacije enterijera Studentskog kulturnog centra
23 - 26. februar 1987
Jože Plečnik; predavanja u Crkvi sv. Antuna, Bregalnička 14 (u saradnji sa Klubom mladih arhitekata Arhitektonskog fakulteta, Ljubljana).
23. februar
Damjan Prelovšek: Jože Plečnik između tradicije i moderne; predavanje.
24. februar 1987
Petar Krečić: Jože Plačnik i postmodernizam; predavanje.
26. februar 1987
Janko Zlodre: Jože Plečnik i tetoviranje, ili: o Beču i Adolfu Losu; predavanje.
24. februar 1987
Getulio Alviani, Italija: Povratak; izložba serigrafija.
5. mart 1987
Mrđan Bajić, Beograd: Situacija I; izložba crteža i sklptura.
6. mart 1987
Dragica Vuković, Beograd: Yves Klein; predavanje sa projekcijom slajdova (diplomski rad na Katedri za istoriju umetnosti Filozofskog fakulteta u Beogradu).
10. mart 1987
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Njujorška konceptualna umetnost: Kosuth, Barry, Hubler, Weiner; predavanje.
19. mart 1987
Fabio Sargentini, Rim: predavanje o istoriji i značaju galerije L'Attico.
28. mart 1987
Mrđan Bajić: Situacija II; izložba malih skulptura; zatvaranje izložbe.
30. mart 1987
Bojan Gorenec, Ljubljana: Slike i crteži; izložba.
3. april 1987
Dejan Sretenović, Beograd: Poetika nadrealnog; predavanje (diplomski rad na Katedri za istoriju umetnosti FF, Beograd).
7. april 1987
Klaus Kumrow, Hamburg: Skulpture i crteži; izložba.
Stephen Schmidt Wulffen, Bon: U potrazi za izgubljenom slikom - slikarstvo postmoderne; predavanje uz projekciju slajdova (u saradnji sa KIC SR Nemačke).
14-18. april 1987
Peti video susret (vidi Velike manifestacije).
21. april 1987
Ilija Šoškić, Rim: Kontemplacija; instalacija, performans.
23. april 1987
Od apstraktnog ekspresionizma do konceptualne umetnosti; predavanje; govore: Miško Šuvaković, Zoran Belić i Mirko Radojčić (Zajednica za istraživanje prostora).
28. april 1987
Sandy Mairn, London: Ideje i slike 80-tih; šestočasovni video materijal o umetnižkoj sceni osamdesetih godina.
Tanja Gertik: Video program Chanel 4.
15. maj 1987
Nunzio, Rim: Skulpture; izložba.
20. maj 1987
Primeri tekstova u konceptualnoj i postkonceptualnoj umetnosti; predavanje; govore: Miško Šuvaković, Zoran Belić, Marko Pogačnik, Mirko Radojčić, Vladimir Kopicl (Zajednica za istraživanje prostora).
4. jun 1987
Umetnost i mit; razgovor povodom izlaska iz štampe zbornika "Umetnost i mit"; učestvuju: dr Milan Damnjanović, Stojan Ćelić, Zoran Belić i Miško Šuvaković.
5. jun 1987
Feđa Klikovac, Titograd/Beograd: Kraft/Raum; izložba slika i skulptura.
16. jun 1987
Goran Grofelnik i Srđan Marković, Beograd: Radionica/izložba.
23. jun 1987
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Američka minimalna umetnost: Morris, Judd, Serra; predavanje.
29. avgust 1987
Susret sa umetnicima: Milovan Marković i Sissel Tolaas, Berlin, Vlasta Volcano i Castalia, Njujork; razgovor.
5. oktobar 1987
Vlado Martek, Zagreb: Očiglednosti; izložba crteža i slika.
12. oktobar 1987
Jeremy Welsh, London: Engleska video produkcija; predstavljanje video radova i razgovor.
13. oktobar 1987
Bill Seaman, Boston: Video radovi i razgovor.
23. oktobar 1987
Anonimni kolektiv (Dobri Markov, Aldo Mirošević, Denis Berković): Izložba slika, crteža i skulptura.
28. oktobar 1987
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Dnevnici umetnika Pola Klea i Eve Hese; predavanje.
6. novembar 1987
Ljubo Gamulin, Dubrovnik: Hannan; izložba fotografija.
Gordan Vuković i Denis Klerić: Varijacije za gitaru i udaraljke; prigodna svirka na otvaranju izložbe Lj. Gamulina.
11. novembar 1987
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Tekstovi Marsela Dišana i Mana Reja; predavanje.
13. novembar 1987
Stevan Žutić, Beograd: U senci; izložba unikatnog nameštaja.
24. novembar 1987
Dejan Đorić, Beograd: Diskursi fanrastičnog; slike i objekti Stevana Novakovića, Radovana Hiršla i Zorana Ivanovića; prigodni program: Dejan Sretenović svira na citri kompoziciju Katedrala.
26. novembar 1987
Primena harmonijskih modela u sistemu boje, zvuka, broja...; razgovor; učestvuju: S. Vlajić, V. Jerotić, B. Milisavljević, I. Vulović, A. Jevtić, M. Radulović, S. Janković, M. Aničić.
3. decembar 1987
3+4; promocija novog broja časopisa studenata III i IV godine istorije umetnosti i razgovor sa članovima redakcije.
8. decembar 1987
De mortus nihil nisi bene; izložba arhitekture nadgrobnih spomenika; izlažu: Bogdan Bogdanović, Ivana Filipović, Sergej Nikoljski, Dragan Protić, Klaudio Cetina.
9. decembar 1987
Bogdan Bogdanović, Beograd: Kako nastaje nadgrobni spomenik; predavanje.
11. decembar 1987
Nikola Dudić, Beograd: Čovek spomenik, simbol; predavanje.
Klaudio Cetina, Beograd: Koncept sistematizacije oblika nadgrobnih spomenika; predavanje.
Arhitektura nadgrobnih spomenika; promocija fanzina.
14 - 17. decembar 1987
SKUC, Zagreb - SKC, Beograd (vidi Posebne programe).
16. decembar 1987
Miško Šuvaković i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Kazimir Maljevič; predavanje.
17. decembar 1987
Isak Aslani, Beograd: Isakova foto-inkarnacija; fotoradionica.
22. decembar 1987
Isak Aslani: Isakova foto-inkarnacija; performans spaljivanja fotografija i pravljenje slike iz pepela.
25. decembar 1987
Miomir Grujić Fleka, Beograd: Veliki znak; instalacija.
1988
13. januar 1988
Zoran Belić i Miško Šuvaković, Beograd (Zajednica za istraživanje prostora): Pol Kle: Pedagoška beležnica; predavanje.
19. januar 1988
Aleksandar Mahđik i Dejan Mujičić, Beograd: M M M M; instalacija; na otvaranju muzika grupe Železna Marija.
30. januar 1988
Franz West i Heimo Zobering: Instalacija slika i skulptura; predstavljanje Galerije Peter Pakesh, Beč.
20. februar 1988
Dragan Srdić, Beograd: Tajna večera; instalacija.
23. februar
Zoran Belić i Miško Šuvaković (Zajednica za istraživanje prostora): Pit Mondrijan, Teo van Duzburg - tekstovi; predavanje.
4. mart 1988
Dragan Srdić: Bring the Bottle, party
8. mart 1988
Dragan Petković, Jovan Šumovski i Blagoje Manevski, Skoplje: Slike, objekti; koncepcija izložbe: Zoran Petrovski.
23. mart 1988
Zoran Belić i Miško Šuvaković (Zajednica za istraživanje prostora): Rudolf Štajner - tekstovi i uticaj na modernu umetnost; predavanje.
28. mart 1988
10. KSAJ Beograd: Otvaranje X KSAJ-a i kongresnih izložbi, Arhitektonski fakultet.
29 - 30. mart 1988
Arhitektura u kontekstu; program povodom X kongresa studenata arhitekture.
29. mart 1988
Arhitektura u kontekstu; tribina.
Kuća kao hommage; arhitektonski projekti; izlažu: M. Fabijanić, D. Ećimović, I. Butorac, N. Kezić, I. Franić, J. Jelavić, K. Rogina, V. Penezić, B. Ristić, V. Perović, J. Janjić, M. Janjić, O. Đurović.
30. mart 1988
Vojteh Ravnikar, Ljubljana: Arsenale di Venezia na milanskom trijenalu; predavanje uz prikazivanje slajdova.
Kuća kao hommage; razgovor povodom izložbe; učestvuju: Ranko Radović, Vojteh Ravnikar, Nenad Fabijanić, Milan Šćekić.
26. april 1988
Edita Schubert, Zagreb: Slike; izložba.
27. april 1988
Miško Šuvaković, Dubravka Đurić i Zoran Belić (Zajednica za istraživanje prostora): Tekstovi Kandinskog, Itena i Šlemera; predavanje.
13. maj 1988
Srđan Apostolović, Beograd: Skulpture; izložba.
17. maj 1988
Dr Armin Zweite: Gradska galerija Lenbachhaus u Minhenu kao centar savremene likovne umetnosti; predavanje (u saradnji sa KIC SR Nemačke).
26. maj 1988
Dušan Petrović, Beograd: Skulpture; izložba.
7. jun 1988
Thomas Lehnerer, Minhen: Slike; izložba.
Friedmann Malsch, Keln: O radu T. Lehnerera; predavanje (u saradnji sa KIC SR Nemačke).
10. jun 1988
Projekcija video radova beogradskih umetnika i razgovor sa Friedmanom Malschom.
18. jun 1988
Srđan Marković Đile, Beograd: Freak Show; izložba slika.
27 - 30. avgust 1988
Letnji susret umetnika.
27. avgust 1988
Ilija Šoškić, Dubrovnik: Kejdž: minut ćutanja; tableau vivant.
Milovan Marković, Berlin: Velika Gospoina; performans.
Miroslav Miša Savić, Beograd: Repetitio sensi non sensum est; disfilharmonični performans u 35 stavova.
28. avgust 1988
Dragana Žarevac, Beograd: Polje promena; akustički performans.
Zoran Belić Weiss, Beograd: Vežba: prostor/kretanje; performans.
Milan Grigar, Prag: Akustički crtež.
29. avgust 1988
Radomir Damnjan, Milano: Mrtva priroda; performans.
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd: Was ist Kunst; performans.
Vlado Martek, Zagreb: Recital pred-poezije i post-poezije.
30. avgust 1988
Marina Abramović, Amsterdam: Veliki hod; predavanje sa slajd projekcijom o realizaciji projekta Veliki hod izvedeneog na Kineskom zidu u saradnji sa Ulayem.
Vesna Viktorija Bulajić, Njujork: Nekad cigara je samo cigara; video rad.
Dragan Srdić, Beograd: Intervencije u prostoru.
Sissel Tolaas, Berlin: Instalacija.
15. septembar 1988
Aleksandar Zeković i Srđan Miletić, Beograd: Izložba.
7. oktobar 1988
Likovna radionica - skulptura: učestvuju: Srđan Apostolović, Zdravko Joksimović i Dušan Petrović, Beograd.
21. oktobar 1988
Nenad Bračić, Beograd: Priča o kremzarskom nalazu; fotografija, skulptura, instalacija (u saradnji sa Srećnom galerijom).
28. oktobar 1988
Dejan Mujičić, Aleksandar Mahđik i Ljubo Gamulin: Puko je dan; performans, fotografija; muzika: Železna Marija i Muževi (Miki, Ivan, Cane, Nikola).
29. oktoba 1988r
Ilija Šoškić, Dubrovnik: Nautička zvezda - Znanje - Vjera - Srčanost; performans/instalacija.
5. novembar 1988
Aleksandra Šaranović, Beograd: Homoglifi; instalacija (likovna radionica).
12. novembar 1988
Vladimir Perić Talent, Beograd: Rastajanja; instalacija.
19. novembar 1988
Milan Atanacković, Beograd: Takhaar; instalacija.
3. decembar 1988
Olga Jevrić, Beograd: Skulpture (povodm četrdeset godina izlaganja); koncepcija izložbe: Ješa Denegri.
17. decembar 1988
Lorenzo Pezzatini, Firenca: So special, so rare, so wonderful...; instalacija (u saradnji sa IIDP).
27. decembar 1988
Dejan Damnjanović, Beograd: Gesta; performans.
29. decembar 1988
Marcus Geiger, Beč/Cirih: Instalacija (u saradnji sa Švajcarskom ambasadom u Beogradu i Pro Chelvetia, Cirih).
30. decembar 1988
Tatomir Toroman: Kolonijalizacija sna - deo 1 i 2; performans.
1989
31. januar 1989
Vladimir Perić Talent, Beograd: Udaljavanje; naniz.
10. februar 1989
Dobrivoje krgović, Beograd: Objekti; izložba.
14. februar 1989
Dr. Lucius Grisenbach, Nirnberg: Nove tendencije umetničke scene u Nemačkoj; predavanje (u saradnji sa KIC SR Nemačke).
21 - 24. februar 1989
Portugalska arhitektura (u saradnji sa Arhitektonskim fakultetom u Beogradu)
21. februar 1989
Izložba projekata portugalskih studenata i profesora arhitekture.
23. februar 1989
Prof. Ranko Radović, Beograd: Portugalska arhitektura; predavanje.
24. februar 1989
Arh. Jovan Mitrović, Beograd: Arhitektonska iskustva iz Portugala; predavanje.
24. februar 1989
Dejan Damnjanović, Beograd: Gest - linija; performans.
28. februar 1989
Slobodan Peladić, Šabac: Slike; izložba.
10 -11. mart 1989
SKUC, Zagreb - SKC, Beograd (vidi Posebne programe).
13. mart 1989
Party; susret sa mladim nemačkim umetnicima (Diseldorf).
20. mart 1989
Aleksandar Obradović, Beograd: Lako putovanje na druge planete; izložba.
Goran Tomić, Beograd: Novembar 1988; slajd šou.
24. mart 1989
Američki video; Kathy Rae Huffman, Boston, predstavlja video radove američkih umetnika (Constance De Jong i Toni Oursler, Bill Seaman, Peter D'Agostino, Raul Tuiz, Time Code).
30. mart 1989
Navadip Das: Misao iznad vremena; predavanje uz slajd projekciju slika kineske "gombi" škole.
7. april 1989
Andrea Kaufman, Beč: Slike; izložba.
12. april 1989
Erika Ródiger-Diruf, Karlsrue: Slika prirode i duh vremena; predavanje (u saradnji sa KIC SR Nemačke).
16-19. april 1989
Racković & Co.
16. april 1989
Nenad Racković, Beograd: Bogovi kuge; ambijentalni događaj.
Nenad Racković: Kralj ničega; recital.
17. april 1989
Video produkcija Akademskog filmskog centra DK Studentski grad (Igor Zero Toholj, Petar Milić, Nikola Šindik).
Petar Milić, Beograd: Gray Data Studio Tape; promocija.
18. april 1989
Dan velikih valova mo 4 - ware; rok koncert.
19. april 1989
Plastičko pozorište NIKT-UP; muzižki video; produkcija AFC DK Studentski grada i NIKT music, 1989.
20. april 1989
Dejan Damnjanović, Beograd: Gest - prelaz iz...; performans.
21. april
Miroslav Mandić, Novi Sad/Beograd: Crteži sa trećeg hodanja; izložba.
Miroslav Mandić: O hodanju; predavanje.
28. april 1989
Miroslav Mandić: Put u Ameriku, ili novi život indijanaca; performans.
9. maj 1989
Dragan Rakić, Novi Sad: Slike; izložba.
24 - 26. maj 1989
Majski projekat (vidi Velike manifestacije).
1. jun 1989
Ilija Šoškić, Dubrovnik: Ikarova krila; instalacija.
9. jun 1989
Dejan Damnjanović, Beograd: Ne gest - ne performans; performans.
10. jun 1989
Srđan Apostolović, Beograd: Skulptura; izložba.
19. jun 1989
Dejan Zarić i Dejan Mujičić, Beograd: Reanimacija (rada Raše Todosijevića).
20. jun 1989
Aleksandar Mahđik, Beograd: Oslobađanje I; performans.
21. jun 1989
Dejan Mujičić, Beograd: Deborah; performans.
27. jun 1989
G. J. Broz, Beograd: Trio sonata.
24. septembar 1989
Wolfgang Winkler: Ponovno promišljanje: forma; Razmatranje pojma forme u kontekstu savremene umetnosti-predavanje sa slajd projekcijom. (u saradnji sa IIDP SKC)
3. oktobar 1989
Likovna radionica; učestvuju: Srđan Apostolović, Dobrivoje Krgović, Dušan Petrović, Zdravko Joksimović i Talent (Vladimir Perić); otvaranje radionice.
13. oktobar 1989
Likovna Radionica: Srđan Apostolović, Dobrivoje Krgović, Dušan Petrović, Zdravko Joksimović i Talent (Vladimir Perić); zatvaranje radionice.
17. oktobar 1989
Dejan Damnjanović, Beograd: Staza - kamen; instalacija.
21. oktobar 1989
Martin Kippenberger, keln: Crteži; izložba (u saradnji sa Galerijom Bleich Rossi, Grac).
24. oktobar 1989
Wolfgang Winkler, Berlin: Ponovo promičljanje: forma. Razmatranje pojma forme u kontekstu savremene umetnosti na primeru rada "Laboratorium III" (Australe - Boreale) Milovana Markovića i Sissel Tolass; predavanje sa projekcijom slajdova.
31. oktobar 1989
Jeanne C. Finley, San Francisko: Video radovi (Videla sam Isusa u Tortilji, 1982, Gluvi psi mogu da čuju, 1983, Uobičajene greške, 1989, Slučajne ispovesti, 1989).
3. novembar 1989
Peter Greenaway, London: Izložba crteža (u saradnji sa Britanskim savetom u Beogradu; realizavcija: Nikola Šuica).
7. novembar 1989
Peter D'Agostino, Filadelfija: Video radovi (u saradnji sa TV galerijom RTV Beograd).
16. novembar 1989
Vesna Viktorija Bulajić, Laguna Bič: Crnica; instalacija.
18. novembar 1989
Otvorena video radionica; voditelj: Jeanne Finley, San Francisko.
Video ZZ, Sarajevo: Beskonažno osam; video predstava.
4. decembar 1989
Miroslav Miša Savić, Beograd: Auris; performans.
Ivan Ilić, Beograd: Stub (re-prezentacija rada Neše Paripovića, "Photo Dossier", ’76.
5. decembar 1989
Miroslav Miša Savić: Repetitio sensi non sensum est; performans (u saradnji sa Muzičkim programom).
Mirjana Đorđević, Beograd: Statično - pokret; jednodnevna postavka.
6. decembar 1980
Miroslav Miša Savić: Violando; performans.
8. decembar 1989
Piero Pizzi Cannella, Rim: Slike; izložba.
Achille Bonito Oliva, Rim: Nuova Scuola Romana; predavanje povodom izložbe P. P. Canella (u saradnji sa Italijanskim institutom za kulturu, Beograd).
16. decembar 1989
Otvorena video radionica; voditelj: Jeanne Finley.
18. decembar 1989
Institut Music of Spheres & Black Chard Elevation Formula (u saradnji sa Muzičkim programom).
23. decembar (na pozivnici 25. decembar)
Dejan Damnjanović, Beograd: Rad; performans.
26. decembar 1989
Dejan Anđelković, Beograd: Ili ili i i...; instalacija.
1990
15. januar 1990
Ivan Ilić, Beograd: Markiranje 1; jednodnevna postavka.
18. januar 1990
Milan Lukić, Beograd: Šuma.
22. januar 1990
Ivan Ilić: Markiranje 1 - ∞.
23. januar 1990
Petar Goljević, Beograd: Objekti; izložba.
5. februar 1990
Mirjana Đorđević, Beograd: Stanje - gest - molitva; jednodnevna instalacija.
6. februar 1990
Goran Trbuljak, Zagreb: Zaostali radovi; izložba slika.
26. februar 1990
Grupa Moshoforos, Beograd: Sunion.
27. februar 1990
Grupa Moshoforos: Kriton.
28. februar 1990
Grupa Moshoforos: Hapaks.
2. mart 1990
Marko Pogačnik, Šempas: Prostorna skulptura; ozložba.
Razgovor povodom izložbe Marka Pogačnika; učestvuju: Zdenka Badovinac, Igor Zabel, Miško Šuvaković i M. Pogačnik.
3. mart 1990
Marko Pogačnik: Lečenje zemlje; video i slajd prjekcija.
5. mart 1990
P. P. NIKT, Beograd: The Big Shoot Show; video opera u tri čina.
P. P. NIKT: Film neće biti prikazan; produkcija AFC DK Studentski grad.
13. mart 1990
Rade Kundačina, Beograd: Crteži; izložba.
24. mart 1990
Nenad Racković, Beograd: Narkomafija; književno veče.
27. mart 1990
Dejan Damnjanović, Beograd: Staza - voda; performans.
3. april 1990
Ivan Ilić, Beograd: Odnos - zlatni presek; izložba.
9. april 1990
Nermin Pašagić, Beograd: Izbor slika; performans.
10. april 1990
Dragana Žarevac, Beograd/Pariz: Singing Banners; performans.
27. april 1990
Zdravko Joksimović, Beograd: Skulptura; izložba.
8. maj 1990
Sjef Stovers, Roterdama: Urbani dodir; instalacija/ambijent (u saradnji sa Srećnom galerijom).
21. maj 1990
Mirjana Đorđević, Beograd: Uzrok - posledica; instalacija.
22. maj 1990
Mirjana Đorđević: Identitet - stanje (Boccioni, Duchamp, Maljevič, Mondrijan, Pollock, Fontana, Klein, Newman, Warhol, Smithson, Beuys, de Maria); instalacija.
31. maj 1990
The century is drawing to its close:
Dobrila Denegri, Beograd: Moda koja je bila; modna revija.
Vesna Pavlović, Beograd: izložba fotografija i projekcija slajdova.
Dobrila Denegri: Moda koja bi mogla da bude u nekom sledećem vremenu; izložba crteža.
Rok koncert; učestvuju: Pasmatersi, Prizori sa venčanja (vidi IIDP)
8. jun  1990
Likovna radionica studenata umetničke akademije u Diseldorfu; učestvuju: Kevin Fahy, Thomas Kaiser, Gudrun Kemsa, Markus Mussinghoff, Bertolt. Mohr, RAdomir Stančić (u saradnji sa KIC SR Nemačke).
19. jun 1990
Zlatko Kopljar, Slavonski Brod: Čelično srce; izložba skulptura.
3. jul 1990
Nenad Racković Roca, Beograd: Performans.
Rok koncert; učestvuju: Pasmatersi, Prizori sa venčanja, Poplava, Vudu.
25. oktobar 1990
Letnja likovna radionica, jul-oktobar: Mirjana Đorđević (sponzor: Fabrika stakla, Pančevo).
12. novembar 1990
Ivan Ilić, Beograd; Zlato; instalacija.
17. novembar
Ken Friedman, SAD: Kopernik u Beogradu; instalacija (u saradnji sa IIDP).
Ken Friedman: Predavanje.
4. decembar 1990
Ivan Ilić, Beograd: Ulje; instalacija.
12. decembar 1990
André Iten, Ženeva: Pioniri videa u Švajcarskoj; razgovor i prikazivanje video radova  (Alexander Hann, Patrice Baizet, Eric Lanz, Bruno Saparelli, Simon Lamunière, Marie José, Urs Luthi, Jean-Luc Godard).
14. decembar 1990
Francesco Mariotti, Cirih: Povratak svitaca; instalacija.
Francesco Mariotti: Video radovi i komentari
15. decembar 1990
André Iten, Ženeva: Pioniri videa u Švajcarskoj; razgovor i prikazivanje video radova; ponovljeni program od 12. decembra (u saradnji sa Ambasadom Švajcarske u Beogradu i Pro Helvetia, Cirih).
18. decembar 1990
Skulptura i crtež; izložba; učestvuju: Srđan Apostolović, Zdravko Joksimović, Zlatko Kopljar, Dobrivoje Krgović, Dušan Petrović.
30. decembar 1990
Aleksandar Mahđik, Beograd: Die Blechtrommel.
1991
4. januar 1991
Petar Milić, Beograd: Ciklus hranjenje, I epizoda: voda; video instalacija.
5. januar 1991
Dejan Damnjanović, Beograd: Rad (4 x zvuk); performans.
7. januar 1991
Dejan Zarić, Beograd: To; instalacija.
10. januar 1991
Ivan Ilić, Beograd: Novac; ambijent.
15. januar 1991
Galerija proširenih medija, Zagreb: Marijan Molnar, Branko Lepen, Vlatko Vincek; koncepcija izložbe: Mladen Stilinović.
4. februar 1991
Saša Tontić, Beograd: Crtež - xerox; jednodnevna izložba.
5. februar 1991
Nenad Glišić, Beograd: Mlaz; jednodnevna instalacija.
6. februar 1991
Petar Milić, Beograd: Ciklus hranjenje, II epozoda: ukus vode; video performans.
17. februar 1991
Lidija Despić i Sanja Pulejković, Beograd: Događanja - vina (sponzor: Navip).
18. februar 1991
Alieta Monas, Split: Eppur è luce/Ipak je svetlost; radionica.
22. februar 1991
Alieta Monas, Split: Eppur è luce/Ipak je svetlost; instalacija.
1. mart 1991
Mika Simić, Beograd: Paravani; izložba.
16. mart 1991
Toni Montano, Beograd: Masakr na dan sv. Valentina; instalacija; konferencija za štampu; aukcija odevnih predmeta, fotografija i postera Tonija Montana; video projekcija i slušanje dobre stare muzike.
19. mart 1991
Bora Iljovski, Beograd: Odi se jada; izložba.
29. mart 1991
Nenad Glišić, Beograd: Belo - crno - crveno. Obrnuti ugao; instalacija.
30. mart 1991
Selman Trtovac, Beograd: Prostorna pukotina; instalacija.
4. april 1991
Prvih dvadeset godina (vidi Posebne programe).
16. april 1991
Boris Bućan, Zagreb: Ambijentalni crtež; ambijent.
26. april 1991
Urkom Gergely, London: Defamilijarizacija jabuke; instalacija; produkcija SKC (u saradnji sa IIDP).
14. maj 1991
Dragoljub Raša Todosijević, Beograd: Gott liebt die Serben; izložba akvarela.
28. maj 1991
Ljubo Gamulin, Dubrovnik: Život sjene; izložba fotografija.
4. jun 1991
Pet španskih umetnika (Francisco Berdonces, Javier Chapa, Vargas, Guillermo Perez, Joaquin Capa); izložba slika i skulptura (u saradnji sa Ambasadom Španije u Beogradu).
24. jun 1991
(Dragan Srdić) R. Mutt: Fountain 1991; performans.
25. jun 1991
Nenad Glišić, Beograd: Parče svega; instalacija.
15. oktobar 1991
Škola crtanja i slikanja; početak rada Škole; učitelji: Srđan Apostolović, Dušan Petrović, Zdravko Joksimović i Dobrivoje Krgović.
17. oktobar 1991
Private visions: japanska video umetnost '80, I deo (u saradnji sa OS Obala, Sarajevo i Ambasadom Japana u Beogradu).
18. oktobar 1991
Private visions: japanska video umetnost '80 , II deo.
22. oktobar 1991
Aleksandar Dimitrijević i Nikola Pilipović, Beograd: Slike i crteži; izložba.
2. novembar 1991
Nebojša Glišić, Beograd: Obrnuta istina; performans.
5. novembar 1991
Primeri skulpture sa 6. Pančevačke izložbe jugoslovenske skulpture, I deo: staklo; izložba; izlažu: Ademir Arapović, Srđan Apostolović, Dobrivoje Krgović, Dragoslav Krnjajski.
15. novembar 1991
Primeri skulpture sa 6. Pančevačke izložbe jugoslovenske skulpture, II deo: drvo; izlažu: Zdravko Joksimović, Feđa Klikovac, Dušan Petrović.
26. novembar 1991
Nenad Racković, Beograd: Techno Metallica Tatoo; xerox, ambalaža, techno groove.
6. decembar 1991
Dragan Rakić, Novi Sad: Kružno kvadratno; skulptura/instalacija.
21. decembar 1991
P & Š: Ljudi koji su pokušali atentat na boga; video projekcija.
1992
31. januar 1992
Informacije '92: Berlin-Njujork-Los Anđeles: umetnička scena 91/92; govre: Bojana Pejić i Biljana Tomić.
7. februar 1992
Goran Tomić, Beograd: Istočna vremenska polja; izložba.
25. februar 1991
Dušan Petrović, Beograd: Skulptura; izložba.
6. mart 1992
Informacija '92: Kulturna zbivanja u Ljubljani i Zagrebu 1991/92; govori Biljana Tomić.
10. mart 1992
Bernd Lobach-Hinweiser, Nemaka: Kritična umetnost životne sredine; izložba.
Bernd Lobach-Hinweiser: Kritična umetnost životne sredine; predavanje (u saradnji sa Goete institutom, Beograd).
27. mart 1992
Selman Trtovac, Beograd: Stalagmiti - stalaktiti; instalacija.
4. april 1992
Mirjana Đorđević, Beograd: Horizontala - vertikala; instalacija (sponzor: Fabrika gumenih proizvoda "Rekord", Beograd).
7. april 1992
Dragan Jelenković, Zoran Pantelić i Rastislav Škulec; izložba skulptura; koncepcija izložbe: Svetlana Mladenov
17. april 1992
Prijateljima iz Sarajeva i svim prijateljima: otvorena galerija.
21. april 1992
Seyed Jamal Tabasinejad, Teheran: Ključ i ključaonica; izložba kolaža/asamblaža ( u saradnji sa Jugoslovenskom ambasadom u Teheranu, Saveznim i Republičkim zavodom za međunarodnu, naučnu, prosvetnu, kulturnu i tehničku saradnju i Kulturnim predstavništvom Islamske Republike Irana u Beogradu).
8 - 15. maj 1992
'72 Susreti '92 (vidi Velike manifestacije).
18. maj 1992
Vesna Victoria, Laguna Bič: Još jedan dan u raju; izložba kompjuterske fotografije.
22. maj 1992
Ivan Ilić, Beograd: Ornamenti; izložba serigrafija.
2. jun 1992
Marija Vauda, Beograd: Žuto nebo; instalacija.
3. jun 1992
Srđan Apostolović, Beograd: Radovi u papiru; izložba.
9. jun 1992
Selman Trtovac, Beograd: Led; instalacija.
16. jun 1992
Nenad Glišić, Beograd: Objekat; likovna radionica.
23. jun 1992
Izložba studenata FLU, Beograd; učestvuju: Zoran Dimovski, Maja Mihajlović, Dejan Sarić, Svetlana Solić, Veljko Vujačić.
24. jun 1992
Biljana Tomić i Dobrila Denegri, Beograd: Dokumenta IX; informacija o međunarodnoj izložbi u Kaselu.
3. septembar 1992
Milovan Marković, Berlin: Berlinski radovi 1986 - 1992; projekcija slajdova i razgovor.
17. septembar 1992
Kanal kamen, muzika za bicikliste; koncert; učestvuju: Saša Novaković, Goran Nikolić, Zlatko Veljović i Marin Petrić (u saradnji sa Muzičkim programom).
25. septembar 1992
Radomir Damnjan, Milano: Novi radovi; izložba.
23. oktobar 1992
Kanal kamen, muzika za bicikle; koncert; učestvuju: Saša Novaković, Goran Nikolić, Zlatko Veljović i Marin Petrić.
27. oktobar 1992
Art DaĐo (Dragan Dangubić i Stanka Đorić), Beogra: Atina '90; foto radovi (u saradnji sa IIDP).
6. novembar 1992
Biljana Tomić: Informacija o međunarosnom simpozijumu Sanart '92 u Ankari.
Dobrila Denegri, Beogard: Informacija o međunarodnom Bijenalu umetnosti u Istambulu; predavanje i video i slajd dokumentacija.
10. novembar 1992
Petar Goljević, Beograd: Bivši tragovi/počeci; izložba.
24. novembar 1992
Aleksandar Dimitrijević, Zoran Naskovski i Nikola Pilipović, Beograd: Mondrijan 1872 - 1992; slike i crteži.
4. decembar 1992
In memoriam Carlo Gulio Argan, 1908 -1992; o delu C. G. Argana govori: Ješa Denegri.
8. decembar
Selman Trtovac, Beograd: Vatreni cvetovi; instalacija.
1993
14. januar 1993
Miško Šuvaković, Beograd: Meta figure i paratopologije - fotografije, tekstovi; izložba.
Miško Šuvaković: Teorijska autobiografija, 1973-1993; predavanje.
15. januar 1993
Dobrila Denegri, Beograd: Getting to know you - berlinska scena u novembru i decembru 1992; predavanje i projekcija slajdova.
4. februar 1993
Ivan Ilić, Beograd: Strukture; instalacija.
19. februar 1993
Marija Vauda, Beograd: Paralele - ozvučeno disanje; performans.
23. februar 1993
Vesko Gagović, Podgorica: Slike; izložba.
22. mart 1993
Ivan Šijak, Beograd: Fotografije; izložba u okviru programa "Beograd za ponavljače" (Filmforum).
27. mart 1993
Pokretna arhitektura; multimedijalni projekat grupe autora (Lidija Stanković, Sandra Grozdanić, Svetislav Bankerović, Jovan Bešlin, Miljkan Bojanić, Beograd); pokrovitelj projekta: IKL, Beograd.
8. april 1993
Veljko Vujačić, Beograd: Radovi 1992-93; izložba slika.
24. april 1993
Nenad Glišić, Beograd: Oboreni polukrug sa kretanjem od centra; video performans; učestvuju: Ognjenka Đorđević, Predrag Đurđević, Ivana Joksimović, Ana Stefanović, Marija Trninić; saradnici: Lazar Ilić, kamera, Maja Živković, montaža, Jelena Simić, organizacija.
28. april 1993
Mirjana Đorđević, Beograd: Prelaz faze 06 u 07, 28. 4. 1993 (Kizi Radoviću); prateći program: koncert rok grupa Pressing i Darkwood Dub.
3. maj 1993
Dejan Sarić, Mladenovac/Beograd: Objekti i skulpture; izložba.
18. maj 1993
Andreas Kattner, Hamburg: Planiranje boljeg vremena u Beogradu; instalacija; rad nastao na osnovu istraživanja reagovanja svetskih medija na aktuelne događaje u Jugoslaviji.
24. maj 1993
Mediji i rat; okrugli sto povodom izložbe Andreasa Kattnera; učestvuju novinari, fenomenolozi, istraživači medija, umetnici, kritičari, stranački predstavnici.
26. maj 1993
Predrag Nešković, Beograd: Objekti i dekor slike; instalacije, asamblaži, slike.
30. jun 1993
Veso Sovilj, Prijedor: +; instalacija.
1. jul 1993
Dubravka Đurić, Beograd: Klopka; čitanje poezije; performans.
2. jul 1993
Bijenale u Veneciji - "Koegzistencija umentosti"; razgovor; učestvuju: Mirjana Đorđević, Srđan Apostolović, Miša Milošević, Srđan Anđelić.
8. oktobar 1993
Ivan Ilić, Beograd: Instalacija (sponzor: Lola korporacija, Beograd).
22. oktobar 1993
Marina Martić, Beograd: Bez nade, bez straha; izložba radova Milice Tomić, Dragana Jelenkovića i Milete Prodanovića (u saradnji sa Oktobarskim salonom).
6. novembar 1993
Srđan Apostolović, Beograd: Skice i komentari umetnika; izložba kolekcija skica nastalih u ližnim kontaktima sa kolegama umetnicima.
19. novembar 1993
Gojko Škarić, Beograd: Art profane (S druge strane Trijumfalne kapije A.D.); instalacija (u saradnji sa IIDP).
7. decembar 1993
Zdravko Joksimović, Beograd: Crteži; izložba.
21. decembar 1993
Dragan Srdić, Beograd: Rani radovi; izložba.
1994
28. januar 1994
Petar Goljević, Beograd: Od obrasca do znaka; izložba slika.
8. februar 1994
Kolonija Terra, Kikinda; izložba; učestvuju: Srđan Apostolović, Milivoje Babović, Zdravko Joksimović, Dobrivoje Krgović,Veso Sovilj, Rastislav Škulec; izložbu otvara: Slobodan Kojić.
24. februar 1994
Dubravka Đurić, Beograd: Kretati se i govoriti; performans.
1. mart 1994
Zoran L. Pantelić,  Beograd: Grad Kapija grada; izložba.
11. mart 1994
Kosta Bogdanović, Beograd: Crteži i skulpture; izložba.
14. mart 1994
Ana Ćetković, Beograd: Pola veka Ere/ Half A Century Of Era; izložba u čast 50-tog rođendana Slobodana Ere Milivojevića.
22. mart 1994
Wolfgang Vincke, Ahen: Listener's Corner; instalacija.
28. mart 1994
Mirjana Đorđević, Beograd: Zvezda i senka; instalacija.
29. mart 1994
Ivan Ilić, Beograd: Ogledalo; promocija kataloga.
31. mart 1994
Wolfgang Vincke: Listener's Corner; kontakt-program.
Gustav Begas, Ahen: Mist; kontakt program.
1. april 1994
Nenad Glišić, Beograd: Unutar kruga; video instalacija; učestvuje: Ognjenka Đorđević; kamera: Lazar Ilić; montaža: Anđela Ilić; organizacija: Arleta Ajdić.
6 - 7. april 1994
Magdalena Miočinović, Ivana Bogićević, Vuka Mijušković: Oslobađanje oblika; performans/instalacija.
8 - 9. april 1994
Tijana P., Nenad L. St. Christian Bolbort: Ćelija 001; izložba crteža.
12. april 1994
Mima Orlović, Beograd: Crteži; instalacija.
Mima Orlović: Initium; performans.
19. april 1994
Zoran Naskovski, Beograd: "Beli oblak"; izložba.
29. april 1994
Ilija Šoškić, Bar: Sator; instalacija.
11. maj 1994
Ana Milovanović, Beograd: Modro zeleno; instalacija/performans; učestvuju: Tanja Mihailović, Jelena Dobranić, Dragana Nikolić, članice Lutkarske radionice Učiteljskog fakulteta u Beogradu.
13. maj 1994
Marija Dragojlović, Beograd: Šest Ogledala; izložba (u saradnji sa IIDP).
26. maj 1994
Milorad Miša Mladenović, Beograd/Smederevo: Crteži i modularne konstrukcije; izložba.
5. jun 1994
Ipak Beograd; izložba radova studenata Arhitektonskog fakulteta u Beogradu.
11. jun 1994
Ćelija 002 (grupa autora), Beograd: Izložba crteža.
14. jun 1994
Stela Marković, Beograd: Slike; izložba.
21. jun 1994
Tanja Ristovski, Beograd: Industrijska noć; izložba skulptura.
Sonja Pavićević, Beograd: Isijavanja; izložba slika malog formata.
25. jun 1994
Dušica Knežević, Beograd: Izložba kostima.
27. jun 1994
Milija Pavićević, Podgorica: Objekti; izložbu otvara Petar Ćuković.
18. jul 1994
Zoran Belić, SAD: Seme dobra i zla; instalacija.
Zoran Belić: Modeli umetnosti; predavanje sa projekcijom slajdova i primerima radova 1978-1994.
Avgust 1994
Radionica: Mirjana Đorđević i Ivan Ilić: priprema za Minhen.
23. septembar
Letnja likovna radionica: Mima Orlović, Tanja Ristovski i Sonja Pavićević; izložba.
24. septembar 1994
Ana Milovanović, Beograd: Geto; performans.
26. septembar - 9. oktobar 1994
Heinz Reisinger, Beč: Ambijentalne intervencije u prostoru galerije.
26. septembar - 3. oktobar 1994
Heinz Reisinger: Dock; kontakt-program.
11. oktobar 1994
Ivan Ilić, Beograd: Instalacija; ambijentalna postavka.
18 - 24. oktobar 1994
SKC Beogradu (vidi Posebne programe).
1. novembar 1994
Albert Christa, Beč: Izolacija/Isolation; instalacija.
8. novembar 1994
Milorad Mladenović, Beograd/Smederevo: Intervencija; instalacija.
18. novembar 1994
Dejan Damnjanović, Beograd: Deo puta; izložba.
25. novembar 1994
Nikola Radić Lucati, Beograd:Crtež; instalacija.
7 - 22. decembar 1994
100 dana otvorene međunarodne kulturne komunikacije - I deo.
13. decembar 1994
Adrian Tranquilli, Rim: Senza nome/Bez imena; izložba.
16. decembar 1994
Pascal Pique, Lion: Le nouveau musée; predavanje.
17. decembar 1994
Sol Lyfond, Keln: Kratak performans fotosinteze; performans.
18. decembar 1994
Raffaella Anzolin i Miloš Komadina, Venecija: Crveni oblak; interaktivna umetnost.
19. decembar 1994
Brigitte Kolle, Frankfurt na Majni: Portikus - program i koncepcija; predavanje.
20. decembar 1994
Razgovor sa Brigitte Kolle.
21. decembar 1994
Zoran Petrovski, Skoplje: Umetnost i kultura ovog vremena; predavanje.
22. decembar 1994
Nebojša Vilić, Skoplje: Bijenale u Sao Paolu; predavanje.
27. decembar 1994
Živko Grozdanić, Vršac: Alegorija; izložba objekata.
1995
9. januar 1995
Milorad Mladenović, Beograd/Smederevo: Intervencija.
13. januar 1995
Galerija Meandar, Apatin: Apatinski vajarski susret 1994; izložba; učestvuju: Olga Jevrić, Kosta Bogdanović, Slobodan Kojić, Dragoslav Krnjajski, Mladen Marinkov, Dragan Jelenković.
27. januar 1995
Zoran Todorović, Beograd: Materijali i energije; objekti.
10. februar 1995
Nikola Radić Lucati, Beograd: Crteži; izložba.
28. februar 1995
Dragomir Ugren, Novi Sad: Slike; izložba.
13 - 25. mart 1995
100 dana otvorene međunarodne kulturne komunikacije - II deo.
14. mart 1995
Plinio de Martis, Rim: Umetnička scena '50/'60 - portreti umetnika; izložba fotografija.
Lodovico Pratesi, Rim: Umetnost 90-tih; predavanje uz slajd projekciju.
15. mart 1995
"La  Tartaruga"; predavanje uz slajd projekciju; govore Ješa Denegri i Plinio de Martis, fotograf, galerista i izdavač časopisa La Tartaruga.
16. mart
Biljana Tomić i Fabio Sergentini: Galerija "L'Attico" 60/70-tih godina; predavanje uz slajd projekciju.
17 - 25. mart 1995
Radionica umetnika sa Umetničke akademije u Diseldorfu; učestvuju: Selman Trtovac i Jost Wischnewski.
21. mart 1995
Radionica: Selman Trtovac i Jost Wischnewski: Instalacija.
23. mart 1995
Jost Wischnewski i Selman Trtovac: Quick Step; instalacija.
Jost Wischnewski i Selman Trtovac: Razgovor o radu i položaju mladih umetnika.
27. mart 1995
Miladin Čolaković, Beograd: Fotografije; magistarska izložba.
4. april 1995
Milorad Mladenović, Beograd/Smederevo: Intervencija.
11. april 1995
Nikola Pilipović, Beograd: Radovi '94-'95; izložba.
21. april 1995
Simonida Rajčević, Beograd: Poslednji preživeli sa Nostroma; izložba; prateći program: koncert grupe Boye.
28. april 1995
Barbara Holub i Gerhard Scholz, Beč: Projekat M; likovna radionica.
2. maj 1995
Barbara Holub i Gerhard Scholz: Roter Stern, Belgrad/ Crvena zvezda, Beograd; instalacija.
5. maj 1995
Barbara Holub i Gerhard Scholz: razgovor o projektu "Roter Stern, Belgrade.
9. maj 1995
Dejan Sarić, Beograd/Mladenovac: Skulptura; izložba.
11. maj 1995
Dragan Srdić, Beograd: Leva strana autoputa…; ambijent/instalacija.
13. maj 1995
Branka Arsić i Mrđan Bajić, Beograd: Rečnik; izložba crteža za knjigu i promocija knjige; jednodnevni događaj.
15. maj 1995
Dragica Vuković, Beograd: Art kolekcija; izložba umetničke kolekcije Produkt pressa, Beograd.
16. maj 1995
Art kolekcija; poslovna prezentacija Produkt pressa.
22. maj 1995
Mima Orlović, Beograd: Habitat; izložba.
29. maj 1995
Ugo Dossi, Minhen: Likovni jezik nesvesnog; likovna radionica (u saradnji sa Goethe Institutom u Beogradu).
30. maj 1995
Ugo Dossi: Likovni jezik nesvesnog; izložba crteža.
9. jun 1995
Nataša Teofilović, Pančevo: Ostrva; crteži, arhitektonski projekti.
16. jun 1995
Dejan Dimitrijević, Pančevo: Entropija; objekti.
17. jun 1995
U vozu za Diznilend; promocija zbornika R'N'R poezije, stripova i kratkih priča žlanova rok grupa Darkwood Dub, Pressing i Klajberi; izdavač: SKC; učestvuju: Vuča (Darkwood Dub), Manja, Miško i Glava (Klajberi), Tornado ptice (ex Pressing) + gudački kvartet.
23. jun 1995
Marija Vauda, Beograd: Instalacija.
15. septembar 1995
Dragan Srdić, Beograd: Guernica - velika prodajna izložba bombi; instalacija.
21. septembar 1995
Ivan Ilić, Diseldorf/Beograd: Bez naziva; instalacija.
22. septembar 1995
Selman Trtovac, Diseldorf/Beograd: Slajd projekcija radova nastalih tokom studija na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu.
28. septembar 1995
Mirjana Đorđević, Diseldorf/Beograd: Raster; instalacija.
6. oktobar 1995
Tatjana Ilić, Diseldorf/Beograd: Turbina za suze; objekti.
20. oktobar 1995
Zvezdana Rogić, Njujork: Crna vuna; instalacija.
30. oktobar 1995
Nataša Teofilović, Pančevo: Kroz - oko; instalacija fotografija.
1. novembar 1995
Mima Orlović, Beograd: Četiri - Tohu wa Bohu; jednodnevna postavka.
2. novembar 1995
Tanja Ristovski, Beograd: Imaginarni pejsaž; jednodnevna postavka.
3. novembar 1995
Mima Orlović: Tvar - Tohu wa Bohu; jednodnevna postavka.
4. novembar 1995
Tanja Ristovski: Sinestetik; jednodnevna postavka.
6. novembar 1995
Vesko Gagović, Podgorica: Minijature; izložba.
10. novembar 1995
Zlatko Marušić i Nilan Delčić Delča, Beograd: Metakečap/Targetkechup; izložba.
14. novembar 1995
Ljubomir Gligorijević, Beograd: Crteži?; izložba crteža.
28. novembar 1995
Dušan Petrović, Beograd: Skulptura; izložba.
16. decembar 1995
Jelena Marjanov, Beograd: D.R.A.G.E. - emocija kolapsa imperativnog aerobika; performans; video zapis: Eleonora Manić; muzika: Janja Lončar, Predrag Krsmanović; vokali: Milja Vuković, Tatjana Igić, Danica Dragićević, Milica Ćamilović, Almira Zejnelagić, Jelena Novaković (SKC & Magnet).
17 - 29. decembar 1995
Radionica:
19. decembar 1995
Neda Kovinić, Mladenovac/Beograd: Trag crteža; radionica - Rad I.
22. decembar 1995
Jelena Vesić, Mladenovac/Beograd: Struktuiranje; radionica - Rad II.
26. decembar 1995
Barbara Vasić, Beograd: Lavirint; radionica - Rad III.
29. decembar 1995
Vesna Vesić, Mladenovac/Beograd: Chiaro-scuro; radionica - Rad IV.
23. decembar 1995
Dragan Stojanović, Beograd: Zdelovanje s narav; fotografije/performans.
30. decembar 1995
Rodoljub Marjanović: Sarajevo 1994/95; fotografije; Mreža - Nec - Network; video dokument, Beč.
1996
5. januar 1996
Milorad Mladenović, Smederevo: Maketa u svom prostoru; instalacija.
19. januar 1996
Marjan Floršic: Eksterminacije; izložba.
23. januar 1996
Nataša Teofilović, Pančevo: Polje sreće.
24. januar 1996
Mima Orlović, Beqograd: Imaginacija; likovna radionica.
26. januar 1996
Tanja Ristovski, Beograd: Telo vode; likovna radionica.
30. januar 1996
Josif Vidojković, Beograd: Slike; izložba.
15. februar 1996
Miron Mutaović, Beograd: Zlatna groznica; instalacija.
1. mart 1996
JUSTAT: Izložba studenata arhitekture; konkursni radovi; predaja nagrada.
11. mart
?
22. mart 1996
Cristina Maria Passima, Rumunija: Prostorni crteži; izložba
Annemarie Türk, direktorka Kulturkontakta (Beč), predstavlja rad C. M. Passime.
26. mart 1996
Veljko Vujačić, Beograd: Radovi 1994-1995; slike, objekti.
1. april - 3. maj 1996
Aprilska događanja.
1. april 1996
Vesna Vesić, Mladenovac: Modus "pauza"; ambijentalna postavka.
6. april 1996
Neda Kovinić, Beograd: Modus "pauza"; ambijentalna postavka.
11. april 1996
Barbara Vasić, Beograd: Modus "pauza"; ambijentalna postavka.
15. april 1996
Marija Mandić, Beograd: Uvećanje; performans.
16. april 1996
Dragana Bošković i Saša Ilić, Beograd: Odisej; performans.
17. april 1996
Svetlana Lazarević, Beograd: Prazno u "svetu", puno kroz reč - Jezici XX veka; predavanje/događaj u ambijentu.
18. april 1996
Mima Orlović, Beograd: Mesec je bio pun drangulja; instalacija.
20. april 1996
Tanja Ristovski, Beograd: Šuma/Altera silva; instalacija; izložbu otvaraju: Srđan Jerotijević, Jasna Obradović, Aleksandar Novaković, Goran O. Nikolić, Zlatko Veljović.
23. april 1996
Mima Orlović, Beograd: Simboli; instalacija.
24. april 1996
Nataša Teofilović, Pančevo: Lični pečat; događaj.
26. april 1996
Jelena Vesić, Mladenovac: Modus "pauza"; ambijentalna postavka.
29. april 1996
Dragan Samardžija, Beograd: Mozaik, Faktoriel 4.
30. april 1996
Miron Mutaović, Beograd: Otisci.
3. maj 1996
Posle aprila: umetnici i prijatelji; interaktivni događaj sa učesnicima Aprilskih događanja.
7. maj 1996
Dragan Trajkovski, Beograd; Gore - dole/levo - desno; instalacija.
14. maj 1996
Dejan Damnjanović, Beograd: Deo puta; izložba slika.
21. maj 1996
Filo Filipović, Beograd: Radovi na papiru; izložba.
11. jun 1996       
Aleksandar Dimitrijević, Beograd: Slike; izložba.
18. jun 1996
Maja Todorović, Beograd: Klaustrofobija; izložba.
22. jun 1996
Rene Block, Berlin: U centru periferije - Bijenale u Sidneju 1990, Bijenale u Istambulu 1995; predavanje uz slajd projekciju.
5 - 10. oktobar 1996
Philip Zaiser i Thomas Zipp, Frankfurt: Radionica (u saradnji sa Galerijom Portikus, Frankfurt i Göete Institutom, Beograd)
11. oktobar 1996
Philip Ziaser i Thomas Zipp: Otvaranje radionice.
28. oktobar 1996
Out of Chaos; video i slajd projekcija radova izvedenih juna 1996 na izložbi u Muzeju moderne umetnosti u Beču, u organizaciji KulturKontakta, Beč i Likovnog programa SKC-a.
Mima Orlović, Beograd: Stuff; video instalacija; produkcija: Samsung.
29. oktobar 1996
Tanja Ristovski: Playcircumstance - Mima Orlović: Illumination; prostorne postavke; prezentacija radova realizovanih u okviru KulturKontakta u Beču; video i slajd projekcija.
31. oktobar 1996
Tanja Ristovski: Comuniact - Safe as Milch; prezentacija video instalacije realizovane u galeriji Vukaš u Krakovu.
1. novembar 1996
Zvonimir Santrač, Vršac: Balkanski voz sudbine; instalacija na I peronu Beogradske železnižke stanice; produkcija: ŽTP.
6. novembar 1996
Miroslava Kojić, Kikinda: Bašta i vrtlari - komunikacijski prostor.
19. novembar 1996
Višnja Petrović, Novi Sad: Slike; izložba.
7. decembar 1996
Mima Orlović, Beograda: Dodirni me; video performans.
9. decembar 1996
Vidi Posebne programe.
16. decembar 1996
Tanja Ostojić i Bojan Ostojić Pančo, Beograd: Školice; performans.
17. decembar 1996
Nebojša Rakonjac i Nikola Savić, Beograd: Autoput; zvučna instalacija.
1997
10. januar 1997
Dejan Dimitrijević, Beograd: Velika apstrakcija; izložba.
24. januar 1997
Raffaella Anzolin, Venecija/Latisana: Interferencija; vizuelna poezija; instalacija/performans.
28. januar 1997
Miloš Komadina, Venecija/Latisana: Slike; izložba.
7. februar 1997
Dragan Trajkovski, Beograd: Simboli - ekvivalencije X- 0; izložba crteža.
17. februar 1997
Marta Gómez Martinez, Madrid: Radionica; početak rada.
21. februar 1997
Ferdinand Ulrich, Recklinghausen: Skulptura u javnom prostoru; predavanje sa slajd projekcijom.
22. februar 1997
Marta Gómez Martinez, Madrid: Prostorna instalacija.
Pia Jardi, Barcelona: Mladi španski umetnici; predavanje sa projekcijom slajdova.
1 - 6. mart 1997
Nedelja performansa i interaktivnih događaja.
1. mart 1997
Dragan Trajkovski i Veselin Ražnatović: "24"; kompjuterska instalacija.
2. mart 1997
Jelena Dostanić i Đorđe Aralica: Virus; interaktivni događaj.
3. mart 1997
Mima Orlović: Kiss; interaktivni događaj.
Dragana Žarevac: Dojenje; video rad.
Gabrijela Vasić: Performans 100 lica; performans.
4. mart 1997
Pasquallina Bianchini, Rim: Knjige; performans.
Thomas Brinkmann, Keln: Ništa novo na zapadu; izložba.
5. mart 1997
Olivera Kwaya Goleš: Egocentar - performans.
Milan Todorović i Predrag Tošović: Session; grafit/zvuk.
6. mart 1997
Jelena Dostanić i Đorđe Aralica: Virus 2; događaj
Grupa Baza, Novi Sad: "4"; performans.
7. mart 1997
Selman Trtovac i Nenad Glišić: Mesečina; crteži, instalacija.
21. mart 1997
Dragomir Ugren, Novi Sad: Postavka.
24. mart 1997
Anthony Howell, London: A solo performance: Birth of the BBC.
25. mart 1997
Anthony Howell: Psihoanaliza, psihologija umetnosti performansa; predavanje sa demonstracijom slika i radnjji.
4. april 1997
Anthony Howell: Grey Suit Video - međunarodni i jugoslovenski video radovi; prezentacija i razgovor.
5. april 1997
Gordana Jevtović, Jasna Blaženčić i Aleksandra Dulić, Beograd: Čovek koji živi sam, ili je bog, ili zver - Odnosi tela; instalacija.
7. april 1997
Geografija/Geometrija; izložba Galerije Peter Lindner iz Beča; učestvuju umetnici dunavskih zemalja: Jo Neimeyer, Nemačka, Josef Linschinger i Roland Gooeschi, Austrija, Milan Dobes, Slovačka, Janos Fajo, Mađarska, Lojze Logar, Slovenija, Julije Knifer, Hrvatska, Veljko Vujačić, Jugoslavija, Anastas Wassilew, Bugarska, Magda Csutak, Rumunija.
14. april 1997
Gordana Čekić, Beograd: Pitanja; izložba akvarela.
21. april 1997
Sandra Voets, Diseldorf: Pijano cveće; instalacija.
23. april 1997
Dragan Samardžija, Beograd: Me, Myself And I; instalacija.
7. maj 1997
Neša Paripović, Beograd: Zvučna strana kvadrata (Presek spektra, Tangenta); instalacija.
Neša Paripović: "Autoportret"; promocija knjige; govori: Miško Šuvaković.
12. maj 1997
Veljko Vujačić, Beograd: Slike; izložba.
19. maj 1997
Zoran Božović, Beograd; Ulje na platnu; izložba/tekst.
24. maj 1997
Dragan Stanojević, Beograd: Čudno biće; izložba fotografija.
26. maj 1997
Tommy Schneider, Beč: Likovna radionica.
30. maj 1997
Tommy Schneider, Beč: 7 minuta Afrika; video-foto instalacija.
9. jun 1997
Pidder Auberger, Diseldorf: Poljubac u rame; izložba fotografija.
16. jun 1997
Nataša Teofilović, Pančevo: Marina "Dorćol"; arhitektonski projekat/instalacija; u saradnji sa Centrom za interdisciplinarna istraživanja, Beograd.
23. jun 1997
Sanja Stefanović, Beograd: Nova poetika u(i) prostor(u); izložba; izlažu: Mirjana Munišić, Darija Kačić, Tanja Ostojić, Željka Momirov, Sonja Pavićević, Branka Kuzmanović, Mima Orlović, Marija Vauda.
1. septembar 1997
Saša Ložajić,Vankuver: 're looking; izložba.
6. septembar 1997
Dragan Trajkovski, Beograd: Plakat "Aj nid ju nid" - posvećeno Nik Kejvu i Džimu Džarmušu; ambijentalna postavka; sponzor: Zelind.
12 - 16. septembar 1997
Likovna radionica studenata umetničkih akademija iz Milana, Beča, Novog Sada i Beograda; koncepcija programa: Biljana Tomić; selektori: Dobrila De Negri (Umetnička akademija Brera, Milano), Tanja Ristovski (Umetnička akademija, Beč), Mima Orlović (Umetničke akademije u Beogradu i Novom Sadu); program je realizovan u saradnji sa Ministarstvom za kulturu Republike Srbije i Zavodom za međunarodnu kulturnu i prosvetnu saradnju.
12. septembar
Predstavljanje učesnika radionice; učesnici: Stefano Cavarra, Bolonja, Andrea Carrara, Milano, Marco Chiesa, Milano, Werner Dorfmann, Beč, Eva Kaja, Beč, Karin Fran, Beč, Branka Jovanović, Novi Sad, Mima Orlović, Beograd/Novi Sad, Tanja Ristovski, Beč, Vesna Vesić, Beograd, Uroš Jelić, Beograd, Dobrila De Negri, Rim.
13. septembar 1997
"Balkan-Orijent"; likovna radionica u Prohoru Pčinjskom; kontakt-program.
Mikhail B. Sidlin, Moskva: Ruska umetnička scena; informacija, razgovor.
Vesna Viktorija, Santa Barbara: Ars Electronica; prezentacija manifestacije za elektronske medije u Lincu.
15. septembar 1997
Dobrila De Negri: Dokumenta u Kaselu - Projekat skulpture u Minsteru; predavanje uz slajd projekciju.
16. septembar 1997
Stefano Cavarra, Andrea Carrara, Marco Chiesa (Akademija Brera, Milano); instalacija objekata i slika urađenjih u okviru likovne radionce.
19. septembar 1997
Tanja Ristovska, Beograd: Magistarska izložba (u saradnji sa FLU, Beograd); generalni sponzor: Sartid.
3. oktobar 1997
Slobodan Peladić, Šabac: Skulpture; izložba.
17. oktobar 1997
Nenad Glišić, Beograd: Put; fotografija, video.
23. oktobar 1997
Mima Orlović, Beograd: Visibile/Invisibile; instalacija.
11. novembar 1997
Michael Schmidt, Minhen: Zatišje/Waffenruhe; izložba fotografija (u saradnji sa Goethe Institutom, Beograd.
25. novembar 1997
Zoran Todorović, Beograd: Infra zvučni top; instalacija.
7. decembar 1997
Željko Grujić, Beograd: Prostor.
12. decembar 1997
Sandra Dulić, Dejan Grba, Nađa Bobin, Miša Savić, Beograd: Nailing; medijski događaj.
15. decembar 1997
Ivana Smiljanić, Beograd: Ritam; izložba crteža i performans.
22. decembar 1997
Void - Deset arhitektonskih intervencija; autorski projekat: Nataša Teofilović, Beograd; učestvuju: Emina Petrović, Ana Džokić, Milica Topalović, Danijela Milovanović, Vladimir Kulić, Miodrag Mladenović, Marc Neelen, Katarina Mrkonjić, Stevo Rodić, Nataša Teofilović.
29. decembar 1997
Nikola Šuica, Beograd: Razlog - "Večernje" zbivanje, 29. decembar 1997 ili 30. kislev 5758; izlaganje i projekcija slajdova.
1998.
13. januar 1998
Jalovička likovna kolonija, leto 1997; izložba slikarskih i skulptorskih radova; učestvuju: Bojan Bem (Pariz), Kosta Bogdanović (Beograd), Neša Paripović (Beograd), Zdenka Radovanović (Čačak), Dejana Marišan (Novi Sad), Lidija Marinkov (Zrenjanin), Brana Nikolić (Šabac), Gabrijela Vasić (Beograd); izložbu otvara: Milovan Šujić, organizator Jalovičke kolonije.
6. februar 1998
E I H O (Dragan Đorđević i Dragan Milenković), Kragujevac: Hram unutrašnjeg hoda; performans.
10. februar 1998
Larisa Blažić: Static * Dynamic by LB; izložba crteža + video instalacija.
24. februar 1998
Mima Orlović, Beograd: I Lost My Heart in San Francisco; fotografije i video projekcija.
2. mart 1998
Moca Jeremić, Beograd: Kako da se obojiš u tamno; instalacija.
4. mart 1998
Moca Jeremić: Solarizacija; izložba polaroida.
10. mart 1998
Dragan Trajkovski: Edit - Click and Beng; kompjuterska grafika, izložba.
18. mart 1998
Dragan Trajkovski: Ready name: Love-Hate; instalacija/performans.
20. mart 1998
Aleksandar Dimitrijević, Beograd: U početku beše reč; instalacija.
25. mart 1998
Eugenio Miccini, Italija: Vizuelna poezija; izložba.
31. mart 1998
Nenad Racković, Beograd: Retrospektive; izložba.
14. april 1998
Beograd kakav je mogao biti; izbor radova studenata arhitektonskog fakulteta iz programa "Urbane rekonstrukcije" koji vodi dr arh. Eva V. Lazarević; izlažu: Sandra Dimirtijević, Andrijana Vujović, Marija Vukojčić, Vesna Milojković, Ljubomirka Bilenjkij, Vanja Panić, Dejan Radonjić, Anita Rađenović, Marija Matić, Goran Obradović, Branislav Stanković, Ivana Đeković, Irena Durmišević, Ana Đuričić, Sanja Bosanac, Bojan Spasov, Branislav Gregović; realizacija izložbe: Vesna Milojković, Andrijana Vujović, Sandra Dimitrijević.
23. april 1998
Nenad Andrić: Stalna postavka, premijerno; izložba/instalacija.
27. april 1998
Ana Cerović i Tea Popović: Ja znam da će se čudo jednom ostvariti; instalacija.
5. maj 1998
Elizabeta Novak: Igra promene; instalacija.
12. maj 1998
Nikola Pilipović: Neprevodivo; instalacija.
25-29. maj 1998
Christiane Löhr, Keln: Likovna radionica; otvoren kontakt program
27. maj 1998
Christiane Löhr: prezentacija radova izvedenih u prostoru galerije.
28. maj 1998
Predstavljanje Umetničke kolonije u Jaloviku; učestvuju: Kosta Bogdanović, Dušan Petrović, Mrđan Bajić iz Beograda i Steafano Cavarra, Andrea Carrara i Marko Chiesa, umetnici sa Akademije Brera u Milanu.
1. jun 1998
Skulpture, objekti i crteži; izlažu: Radoš Antonijević, Peđa Blagojević, Boban Jovanović, Nataša Saveski, Stevan Kojić, Olivera Parlić.
8. jun 1998
Branislav Nikolić, Šabac: Slike; izložba.
15. jun 1998
Mirjana Stojadinović: Inventar ličnosti; izložba crteža, instalacija.
18. jun 1998
In memoriam Franci Zagoričnik (18. 6. 1997 - 18. 6. 1998); izložba i razgovor o radu F. Zagoričnika, inicijatora i promotora nove kulture; u razgovoru učestvuju: Jovica Aćin, Zoran Mirković, Ostoja Kisić, Ivan Pravdić, Miroslav Nune Popović, Tatjana Cvejin i drugi prijatelji.
19. jun 1998
Dejan Atanacković: unAUTHORized (reklamni prostori u centru Beograda) + screen savers revision; uvod: Jadranka Tolić.
20. jun 1998
Mima Orlović i Nataša Teofilović: U mojoj duši; video projekcija.
22. jun 1998
Turbolenze…:
Ana Cerović/Tea Popović: Ich weiss es wird einmal Wunder geschehen/Znam da će se čudo jednom dogoditi;
Aleksandra Dulić/Vladimir Stojić: Čovek na trgu, video, 1998;
Nenad Andrić: L'enfant, le plus H sauvage, State of Red/Performing Act II;
ambijentalna postavka, video projekcije, performans + postexhibit u Italijanskom institutu za kulturu, Beograd.
22. septembar
Andrej Medved, Kopar (Slovenija): Slovenačka umetnička scena; predavanje.
2. oktobar 1998
Balkan - Orijent 2 (Prohor Pčinjski/Beograd); prezentacija Likovne radionice istoričara umetnosti  umetnika i arhitekata održane krajem avgusta i početkom septembra 1998. u Prohoru Pčinjskom; učesnici: Jasmina Čubrilo, Estela Bjelica, Katarina Radulović, Zoran Erić, Dobrila Denegri, Nenad Radić, Svetlana Racanović, Marjana Milosavljević, Jelena Vesić, Ivan Jović i  Ninoslav Jovanović, istoričari umetnosti, Mima Orlović, umetnica i Nataša Teofilović, arhitekta.
Foto radovi/dokumenti; izložba dokumentarnih fotografija i foto radova nastalih u okviru Radionice; izlažu: Mima Orlović, Nataćša Teofilović, Nenad Radić, Svetlana Racanović i Katarina Radulović.
15. oktobar 1998
Razgovor  istoričara umetnosti povodom radionice Balkan/Orijent 2 o statusu istoričara umetnosti; teme razgovora: 1. Studije istorije umetnosti i praksa, 2. Profilacija kritičkog, teorijskog, koncepcijskog, organizacionog rada…, 3. Funkcionisanje kulturnih institucija, 4. Autorska prava, 5. Status samostalne profesije istoričara umetnosti; učestvuju: Lidija Merenik, Nikola Šuica, Jovan Despotović, Dejan Sretenović, Branko Dimitrijević, Jasmina Čubrilo, Nenad Radić, Zoran Erić, Gordana Dobrić, Biljana Tomić.
23. oktobar 1998
Jalovička likovna kolonija Avgust 1998; učestvuju: Kosta Bogdanović, Vicente Fita, Miloš Jovanović i Mima Orlović; izložbu otvaraju Milovan Šuić i Kosta Bogdanović.
10. novembar 1998
Gojko Škarić: Odvajam se (u mojoj režiji); predmoderna priča u slikama sa stripom Petra Škarića u dodatku; izložba projekta za knjigu.
3 - 9. decembar 1998
Strip grupa 21. veka "Momci" (Goran Rajšić, Nikola Vitković, Oliver Zorko, Dalibor Novak, Andrej Vojković i Marko Somborac): Zub vremena; retrospektivna izložba izložba stripova uz javnu demonstraciju najogromnijeg stripa na svetu uz premijeru filma "Momci protiv godzile".
11. decembar 1998
Željka Jović: Foto-instalacija.
21. decembar 1998
Lana Vasiljević: Dokument; instalacija.
29. decembar 1998
Nikola Šuica: Razlog; događaj.
1999
12 – 30. januar 1999
Branko Nikolić: Interakcije; predstavljanje studenata Akademije u Enšadeu (Holandija), učestvuju:  Miloš Janković, Visente Fito, Hans Klaverdijk, Hannelore Houdijk i Mima Orlović koja pomaže u realizaciji programa.
02. februar 1999
Dejan Dimitrijević: Projekat No. 2.
22. februar 1999
Biljana Klarić: “...vatra je bila pre njih”, instalacija.
22. mart 1999
Hans Klaverdijk (Holandija); izložba; prekinuta NATO bombardovanjem.
21. jun 1999
Modernost zla; grupna izložba
1. jul 1999
Svedočanstva; grupna izložba slika i fotografija; Narodni Muzej i SKC.
15. jul 1999
Majstori crteža - Željko Bjelica
10. septembar 1999
Miša Jelić: Izložba slika
24. septembar 1999
Ilija Paunović; otvaranje izložbe slika:
7. oktobar 1999
Konferencija za štampu Ministarstva za brigu o porodici
Jednovečernje prikazivanje likovne izložbe “Paravani”; Vitraž i slike Jelene Milošević
15. oktobar 1999
Figurativni akvarel; grupna izložba slika,.
25. oktobar 1999
Izložba diplomskih radova studenata FPU
1. novembar 1999
Izložba studenata FPU
2. novembar 1999
Grupa “Paralaksa” (Dragan Ilić DiVogo, Igor Marinković, Pavle Nikitović-Nik); izložba.
9. novembar 1999
Ivana Blagojević: Iluzija realnosti; izložba.
2. decembar 1999
Vlastimir Nikolić (1989-1999) Poslednjih deset godina stvaralaštva; uljane slike i akvareli
17. decembar 1999
Jelena Blečić: Novi erotski ciklus; slike, crteži, skulpture, instalacije.
2000
24. mart 2000
Izložba ratnih programskih plakata SKC
7. april 2000
Srđan Bojić, izložba slika
24. april 2000.
Večiti derbi, izložba karikatura
26. april 2000
Maja Erdeljan: Drvo i list, izložba slika
2. jun 2000
Nova srpska fotografija; izložba studenta sa katedre za fotografiju Akademije BK Beograd
16. jun 2000
Biljana Polovina: Skulpture i crteži, prva samostalna izložba studentkinje na poslediplomskim studijama na FLU Beograd
29. avgust  - 1. septembar 2000
LEMEK 2000 – Letnji multimedijalni kamp studenata Univerziteta umetnosti u Beogradu
Šeširi 2000; izložba studenata FPU Beograd
Program ponovo uređuje Biljana Tomić
13. oktobar 2000
"Galerija Studentskog kulturnog centra je otvorena"; jednovečernja izložba umetnika koji su na simboličan način podržali oslobađanje SKC-a; učestvuju: Dragoljub Raša Todosijević, Mrđan Bajić, Zoran Popović, Kosta Bogdanović....
16. oktobar 2000
Likovna radionica studenata FLU Beograd; učestvuju: Dejan Jović, Mirko Lazović, Mirjana Stojadinović, Miodrag Varagić,
13 - 15. novembar 2000
Predrag Lojanica; radionica izložba.
13. novembar 2000
"Bez naslova"; izložba studenata FLU Beograd; učestvuju: Mirjana Stojadinović, Đorđe Petrović, Ivan Bon, Tijana Knežević, Danijela Anđelković, Mirena Simić, Miodrag Varagić, Dejan Jović, Predrag Terzić.
20. novembar 2000
Izložba studenata FLU Beograd; učestvuje 26 učesnika, studenata svih godina akademije.
6. decembar 2000
Ana Knežević: Slike/crteži; izložba.
7. decembar 2000
Informacije 1; grupa studenata FLU govori o Muzeju savremene umetnosti u Sarajevu.
12. decembar 2000
Informacije 2; Tanja Ristovski: Rose of Memory, Rose of Forgetfulness; prikaz rada sa Bijenala u Venciji 1999.
13. decembar 2000
Informacije 3; Biljana Tomić: Evropske umetničke akademije.
14 decembar 2000
Informacije 4; Ivana Smiljanić: Quatro stagioni, 2000; video projekcija rada i prikaz video produkcije Letnje škole u Salcburgu, jul-avgust 2000.
15. decembar 2000
Informacija 5; Nataša Teofilović: I Stay in Residence, I Stay in Mind, 2000; video rad; Biljana Klarić Klara: Basic Function of Manipulation Space, 2000; video rad;
Prezentacija umetničkog sajma u Kelnu, ZKM Karlsrue, Bauhaus Berlin.
18. decembar 2000
Jelena Gorički, Dragana Stevanović, Vladimir Mojsilović, Milan Lekić - Novi Sad: Fotografije, instalacije, Objekti, video, kompjuterske animacije.
25. decembar 2000
Mladen Hrvanović: Objekti.
29. decembar 2000
Informacija 6; Anica Tucakov: Njujork 2000; prikaz njujorške umetničke scene.
2001
1 - 15. januar 2001
Biljana Klarić Klara: likovna radionica.
15. januar 2001
Biljana Klarić Klara: Geneza; izložba slika urađenih tokom rada radionice.
18. januar 2001
Informacija 7; Antea Arizanović: Studentski list "Kuća umetnosti" i Visoka škola za slikarstvo u Ljubljani; predavanje.
19. januar 2001
Jelena Mitrović: Umetnički institut u Čikagu; predavanje i razgovor.
22. januar 2001
Miloš Janković: EBE; digitalna projekcija i digitalni printovi.
Pozorišni program: Howard Barker: Judita; pozorišna predstava; režija Jelena Bogavac; igraju: Goran Šušljik, Ana Stefanović, Ivana Jovanović; prva repriza.
23 - 26. januar 2001
Rene Block; gostovanje direktora Muzeja Fridricijanum u Kaselu; saradnja sa Goethe institutom, Beograd.
24. januar 2001
Rene Block: Bijenala u dijalogu - pesma o zemlji; predavanje u Goethe institutu.
25. januar 2001
Rene Block: Muzej Fridricijanum u Kaselu; predavanje.
27. januar 2001
Svetlana Đorđević: performans
29. januar 2001
Vladimir Todorović: Instalacija; u saradnji sa Centrom za stvaralaštvo mladih.
5. februar 2001
Vladimir Krneta: Instalacija; u saradnji sa Centrom za stvaralaštvo mladih.
6. februar 2001
Informacija 9 - Ješa Denegri: Ars AEVI, Sarajevo; predavanje.
7. februar 2001
Informacija 10 - Mirjana Stojadinović i Dragana Stevanović: Ars AEVI, Sarajevo; informacija i razgovor.
12. februar 2001
Vladimir Mojsilović: Instalacija, razgovor o umetnosti.
13. februar 2001
Vladimir Mojsilović, Dragana Stevanović, Jelena Gorički, Marija Jüttner: Foto projekti.
15. februar 2001
Marija Jüttner: Oliva univerzal; video projekat.
Marija Jüttner i Vladimir Mojsilović: Video dnevnik; video projekat.
21. februar 2001
Informacija 11 - Milan Aleksić: razgovor o izložbi Realno prostor/slika prostor.
5 - 10. mart 2001
"So much I would like to say"...(Mona Hatoum); manifestacija medijskih događanja povodom 8. marta, dana žena - u saradnji sa AŽIN-om; 5. mart: Video projekcije (Olga Glišin/Ivan Pravdić, Jelena Gorički, Dragana Stevanović/Milan Letić, Jelena Kovačević, Vladimir Mojsilović, Marija Jüttner, Ivana Smiljanić, Svetlana Đorđević, Nataša Teofilović, Biljana Klarić Klara, Miloš Janković, Branka Kuzmanović, Nenad Andrić); 6. mart: Fotografije, digitalni printovi, instalacije (Vukašin Nedeljković, Mirjana Stojadinović, Maja Rakočević, Dragica Vukadinović, Nenad Andrić); 7. mart: Andrija Pavlović; koncert; 8. mart: Svetlana Đorđević: N(e)go - bez sebe - Seansa plakanja; performans; 9. mart: Olga Glišin i Jelena Gorički: Tube; performans; 10. mart: Ivana Smiljanić: Prezentacija video radova studenata Letnje škole u Salcburgu; Ivana Janković: Čitanje poezije; performans.
11. mart 2001
Tatsuo Miyajima, Japan: Kaki Tree projekat - sađenje drveta života; u saradnji sa: Aleksandar Đorđević, Ultima-com.
12. mart 2001
Tatsuo Miyajima: Autorska prezentacija rada sa Bijenala u Veneciji 1999.
14. mart 2001
Isidora Fićović: Autobiografija; performans.
15. mart 2001
Elfi Fröhlich: Fotografije; realizacija: Milan Aleksić u saradnji sa Goethe Institutom.
22. mart 2001
Milan Aleksić: Fotografije Elfi Fröhlich; predavanje.
25. mart 2001
Dejan Kaluđerović: Instalacija.
2. april 2001
Dragana Marković: instalacija (u saradnji sa Centrom za stvaralaštvo mladih).
9. april 2001
Biljana Bakaluce: Digitalne repeticije, printovi; izložba.
april 2001
Likovni program, G u 19 sati:
Skulpture, slike, video projekcije; izložba umetnika ALU, Novi Sad.
23. april 2001
Petar Lolić, Vršac: Radovi u papiru; izložba.
30. april 2001
Vladimir Antović: Fleke; izložba slika.
7. maj 2001
Permanentna događanja (7-19. Maj); Svetlana Volić: Petrova zemlja; multi medijalna izložba.
8. maj 2001
Permanentna događanja; Vladimir Todorović: Sprave za igranje; video rad.
9. maj 2001
Permanentna događanja: Mirjana Stojadinović - Boba: Poklon; izložba.
10. maj 2001
Permanentna događanja:
Vukašin Nedeljković, Petar Mirosavljević i Ivan Petrović: Bez naziva; izložba; Jelena  Masnikosić: Back to Life; video rad.
11. maj 2001
Permanentna događanja:
Svetlana Đorđević: Eye mailŽweb; izložba.
12. maj 2001
Permanantna događanja:
Branislav Jakić: Bane, volim te; izložba.
14. maj 2001
Permanentna događanja:
Promocija časopisa "Teorija koja hoda" u izdanju CEMPI-a.
15. maj
Permanantna događanja:
Ivana Smiljanić: Jedan sat govora; performans.
16. maj 2001
Permanantna događanja:
Peđa Terzić: Ograde; instalacija.
17. maj 2001
Permanentna događanja:
Isidora Fićović i Aleksandar Jestrović: 12O slika za 60 minuta; ?.
18. maj 2001
Permanentna događanja:
Nina Todorović: Blue Skies
Andrija Pavlović: performans.
19. maj 2001
Permanentna događanja:
Muzička grupa Eksperiment i studenti Akademije primenjenih umetnosti: Mrlja u oku Hermana Roršaha; performans.
21. maj 2001.
Dragana Stevanović: Slike
25. maj 2001
Grupa Poeziomanija (Maja Josifović, Dimitrije Tadić, Aleksandra Rešnjak): Evropizam; performans.
28. maj 2001
Video radovi studenata ALU Novi Sad.
01. jun 2001
Srđan Veljović: projekcija slajdova.
01. jun 2001
Studenti klase Milana Blanuše na ALU Novi Sad; izložba slika.
11. jun 2001
Petar Mirosavljević, Vukašin Nedeljković i Ivan Petrović: Izložba fotografija (studenti BK akademije)
20. jun 2001
Ana Nikitović: Instalacija.
Pozorišna radionica Wells: predavanje.
21. jun 2001
Lidija F: Instalacija.
28. jun 2001
Izložba studenata industrijskog dizajna i kostima.
30. jun 2001
Biljana Cvetković: Printovi.
4. jul 2001
Shawn Patrick Mc Learen: Video projekcija:
” I like Yugoslavia and Yugoslavia like me”
27. avgust - 8. septembar:
Real Presence * Generacija 2001
27. avgust  2001
Muzej 25. Maj – susret sa umetnicima sa Evropskih akademija i kolektivni performans na krovu Muzeja.
"Real Presence Virus«, Arend Roelink, Hannelore Houdijk (Enšade)
Harald Szeemann, umetnički direktor Venecijanskog Bijenala; predavanje
28. avgust. 2001
Muzej 25. maj« - predstavljanje akademija:
Likovna akademija, Beč, Klase: Bruno Gironcoli, Heimo Zobernig,  Peter Kogler, Eva Schlegel, Renée Green Harald Anderle, Gunter Anderlik, Simone Bader, Isabel Becker, Eva Beierheimer, Tina Bepperling, Zoltan Bob, Catrin Bolt, Alexander Döring, Eva Eggermann, Andreas Fogarasi, Marlene Haring, Henning Hennenkemper, Peter Hochpöchler, Elisabeth Jugert, Barbara Kaiser, Franz Kapfer, Leopold Kessler, Roland Kollnitz, Markus Krottendorfer, Miriam Lausegger, Diana Levin, Marko Lulic, Christian Mayer, Claudia Mongini, Richard Reisenberger, Werner Skvara, Alexander Wolff, Achim Stiermann
AKI 2 Enšade, Holandija, Arend Roelink, Hannelore Houdijk
29. avgust 2001
Pristanište kod splava Barakuda na Ušću - performans: Leopold Kessler, Henning Hennenkemper, Werner Skvara, Alexander Döring, (Beč) su krenuli iz Beča ka Beogradu 15. avgusta brodom koji su sami konstruisali i koji se pokreće na nožni pogon: pedale. Nakon 15 dana plovidbe po Dunavu stižu da bi učestvovali na "Real Presence" projektu.
Muzej 25. maj – predstavljanje akademija i umetnika:
Lena Malm, Jonas Nobel, Stockholm, Švedska
Likovna akademija, Cetinje, prorektorka prof. Nataša Đurović,
Jelena Tomasević, Tanja Milosević, Natalija Vujosevic, Suzana Pajovic, Irena Lagator, Olivija Ivanović, Biljana Janković, Božo Perović, Milena Perović, Nataša Škorić
30. avgust   2001
(Muzej 25. maj) – performans: »HHHHHI« Iris Selke (Braunšvajg) – umetnica asocirajući svojim likom na Adolfa Hitlera stoji na mozaikom dekorisanoj fasadi Muzeja 25. maj 60 minuta.
Muzej 25. maj – predstavljanje akademija i umetnika:
Likovna akademija, Skoplje, klasa: Stanko Pavleski
Nada Peševa, Marina Cvetanovska, Irena Paskali, Metodij Angelov, Icko Petreski, Biljana Popović   
Academia delle belle arti Brera, Milano, prof. Luciano Fabro e “Casa degli Artisti”: Luciana Trombetta, David Francesconi, Claudio Citterio
Likovna akademija, Talin, E+Media Centre, prof. Mare Emmott Tralla
Dagmar Kase, Kristel Sibul
Likovna akademija, Beč prof. Pistoletto
Tina Bepperling
31. avgust  2001
Muzej 25. maj – predstavljanje akademija i umetnika:
Likovna akademija, Budimpešta, klasa: Eszter Lazar, Rita Román, international coordinator, Marcell Esterházy, Andrea Huszár, Gábor Kerekes, Zita Majoros, Márta Rácz, Katarina Sevic, Surányi Miklós.
Kunsthochschule Kasel, klasa: Alf Schuler, Barbara Hammann, Dorothe von Windheim, Rademacher, Horst Glesker / Charlotte Mumm, Andreas Johnen, Jule Peters, Vesselin Vasilev, Marita Damkroger, Annegret Luck, Andrea Schull, Norbert Zehmer, Jorn Peters, Urs Klebe, Silvia Gotz, Tina Lohr, Elke Mark, Oliver Scharfbier, Aladin Corovic Bugi
Academia delle belle arti Brera, Milano,  klase: Garutti i Gallerani
Marco Chiesa, Andrea Carrara, Stefano Cavarra, Sergio Breviario, Michele Mazzanti, Michela Petoletti, Noemi Chico Martinez, Francesca Fiorella, Ilde Vinciguerra, Chiara Saliera, Regna Pietro, Natasha Ferretti 
Likovna akademija, Ljubljana, klasa: Matjaž Počivavšek
Lada Cerar, Metka Zupanic, Slavica Pesevska, Zoran Srdic, Katja Majer, Polona Demsar, Angela Carlin, Natasa Skusek, Martina Bastarda, Mateja Ocepek
Klub FLU, Raićeva 10, Gunter Anderlik (Beč), predstavljanje produkcije Fikusa.
1. septembar 2001
Kej ispod Brankovog mosta - performance: Annagret Luck (Kasel): The Bridge; preplivavanje Save od novog ka starom Beogradu
Muzej 25. maj -  performance/akcija: Elisabeth Jugert (Beč): Fontana - umetnica sa krova muzeja pušta mlaz vode visok 10m (rad je izveden u saradnji sa Protiv-požarnom službom).
Muzej 25. maj – predstavljanje akademija i umetnika:
Likovna akademija, Braunšvajg, klasa: Marina Abramović
Franz Gerald Krumpl, Iris Selke, Daniel Muller-Friedrichsen, Viola Yesiltac, Nezaket Eckici, Christian Sievers, Sarah Braun, Herma Wittstock
performansi: Herma Wittstock, Sarah Braun, Daniel Muller-Friedrichsen, Franz Gerald Krumpl
2. septembar 2001
Muzej 25. maj – predstavljanje akademija i umetnika:
Likovna Radionica Prijepolje, Vesna Dunimagloska, Branka ćurčević, Vanja Katašić
Likovna akademija, Ljubljana, Slavica Peševska
Arthouse Collage For Visual Arts, Ljubljana, Antea Arizanovic
Universitatea De Arte Din Bucuresti, Bukurešt, Klase: Roxana Trestioreany, Iosif Kiraly, Dana Cojbuc, Nicu Ilfoveanu, Luminita Cochinescu
Likovna Akademija, Sofija, Selektor on-call Iara Boubnova, Prof. Andrej Daniel, Prof. Asistent Pravdoljub Ivanov, Nikolai Zanev, Orlin Nedelchev, Kamen Stoianov, Ivo Mudov, Jelko Terziev.
AKI 2 Enšade, Holandija, klase: Curtis Anderson, Debra Solomon,  Dunstan Low, Sayaka Honsho, Katerina Katsifaraki, Rob van Oostenbrugge, Karen Migoni Goslinga, Rita Inez Reichlhuber, Verica Dimeska
Likovna Akademija, Beč, Andreas Fogarasi
3. septembar 2001
SKC, akcija: Drena Virag Čvorović (Prag), »Cultural Cultural Clensing« otkup hrvatskih knjiga na kilogram za 200din
SKC – kružni prostor ispred galerije, performance: Antea, 2 Marije, Ksenija, 2 Jelene, »Cup of Coffie«,
Muzej 25. maj, predstavljanje aktivnosti institucija
Branko Dimitrijević, predstavljanje aktivnosti Centra za savremenu umetnost, Beograd
Svetlana Racanović, predsatvljanje aktivnosti organizacije Montenegro Mobil Art, Podgorica
Exibart - www.exibart.com Milano, prezentacija on-line časopisa, Lavinia Garulli, Tulio Pacifici
Predstavljanje akademija:
Likovna akademija, Sarajevo, Prof. Radoslav Tadić, Jasmin Duraković, Irena Missoni.
Otvaranje: Park skulptura ispred Muzeja savremene umetnosti (Ušće bb), instalacija/performans: Mihoko Ogaki (Diseldorf), »The Light in to the Light«
4. septembar 2001
SKC, akcija: Drena Virag čvorović (Prag), Cultural Cultural Clensing, otkup hrvatskih knjiga na kilogram za 200 din.
Muzej 25. Maj, performance: Nataša Skusek, Martina Bastarda, Mateja Ocepek (Ljubljana), »Pranje nogu«
Muzej 25. Maj - predstavljanje institucija
Darka Radosavljević, Stevan Vuković, predstavljanje aktivnosti nezavisne umetničke asocijacije »Remont« (Beograd)
Katarina Milovanović & saradnici redakcije, predstavljanje časopisa 3+4 (Beograd)
Predstavljanje akademija
Hochschule fur gestaltung kunst, Cirih, klase: Cristoph Schenker Peter Emch, Hildegard Spielhofer, Isabella Branc, Andreas Widmer, Sergej Nikokoshev, Jorg Koppl, Andreas Helbling, željka Marušić, Eve Bhend, Saskia Rosset, Cedrik Bobay, Christoph Goetschi, Gayer Karen, Markus Bosch, Heinzer Thomas, Adrian Notz.
Likovna akademija, Beč predstavljanje projekta Plovidbe lepim plavim Dunavom: Leopold Kessler, Henning Hennenkemper, Werner Skvara, Alexander Döring. Ovih četvoro umetnika su krenuli iz Beča ka Beogradu 15. avgusta brodom koji su sami konstruisali i koji se pokreće na nožni pogon: pedale. Nakon 15 dana plovidbe po Dunavu stižu da bi učestvovali na Real Presence projektu. Govore o ovom projektu i predstavljaju video o polasku iz Beča i pristizanju u Beograd.
Otvaranje izložbe/ radionice, Galerija Zvono, Višnjićeva 5
5. septembar 2001
Muzej 25. maj - predstavljanje kulturnih instritucija iz Beograda - Jasna Dimitrijević, Dom Omladine, prezentacija aktivnosti
¬Kunstakademie, Diseldorf, Profesori: Helmut Federle, Jannis Kounellis, Klaus Rinke, Georg Heoxl, umetnici: Sandra Voets, Cristiane Löhr, Ulriche Moschel, Mihoko Ogaki, Brigite Dams
Milena Šešić Dragićević, rektor: Prezentacija Univerziteta Umetnosti
Luciano Fabro, prezentacija asocijacije Casa degli Artisti, Milano i razgovor sa studentima, mladim umetnicima i gostima
Otvaranje izložbe umetnika sa Fakulteta likovnih umetnosti, Beograd, vajarski odsek u zgradi u ulici Mila Milunovića 1
Otvaranje izložbe workshopa, Klub FLU, Rajićeva 10
Performansi: Noemi Chico Martinez (Milano)
Marco Chiesa, Stefano Cavarra (Milano) «Il percorso«
6. septembar  2001
Performans ispred Studentskog kulturnog centra, Andrija Pavlović, Vukašim Nedeljković
Kulturni Centar Beograda (Knez Mihajlova 6), Danica Jovanović Prodanović, predstavljanje aktivnosti
Galerija Remont (Makedonska 5, II/2, Tržni Centar): Luminita Cochinescu Real Presence
Cinema Rex (Jevrejska 16), Katarina Živanović, predstavljanje.
Muzej 25 maj: Prezentacija institucija/časopisa
Dragana Marković, prezentacija aktivnosti Centra za stvaralaštvo mladih, Beograd.
Miško Šuvaković, prezentacija časopisa Teorija koja hoda, (Beograd)
Prezentacija akademija:
Academia delle belle arti, Venecija Prof. Giulio Alessandri, umetnici: Peter Mignozzi, Michele Bazzana, Alessandro Mancassola
Staatliche hochschule fur bildende kunste, frankfurt, klase: Thomas Bayrele, Ajse Erkmen, Jason Rhoades, Christa Naher, Peter Cook umetnici: Dirk Fleischmann, Beatrice Barrois, Philipp Haager, Peter Lutje, Adrian Williams, Natalia Miodragovic, Paola Anziche, Dragan Bursac, Almas Ćorović, Tue Greenfort, Sinisa Macedonic, Tomas Saraceno, Mandla Reuter, Peyman Rahimi, Anna Kerstin Otto, Dani Gal, Francesca D. Shaw, Bjorn Achilles, Barbara Philipp.
Likovna akademija BK, Beograd, Profesori Milan Aleksić, Dragan Petrović, Vesna Mićović, umetnici: Petar Mirosavljevic, Vukašin Nedeljkovic, Ivan Petrović, Nadica Vučković, Mihailo Vasiljević, Jelena Baletić, Vesna Velković, Petar Stojanović, Paula Miklošević, Marina Lesić.
Performance sa vrha Palate Beograd, Slavica Peševska (Ljubljana), »Gravitacija«
Workshopa Galerija Studentskog kulturnog centra, Srpskih Vladara 48
Instalacija, Catrin Bolt & Marlene Haring (Beč), kiosk Lutrije Beograda, ulica Cara Dušana 55, Beograd
Instalacija, Christian Mayer, Alexander Wolff (Beč) - Studentski Grad, Studentski dom, Krilo F, Blok III, soba 425
7. septembar  2001
Akademija likovnih umetnosti u ulici Mila Milunovića 1, grafički odsek;
otvaranje i buffet italijanskih umetnica;
Muzej 25. maj: Svečano otvaranje izložbe workshopa; otvaraju: Branislav Lečić, ministar kulture RS, Ljiljana Cetinić, direktorka Muzeja istorije Jugoslavije i Biljana Tomić, autor programa.
Performansi tokom otvaranja:
Nicu Ilfoveanu (Bukurešt): Art Wűrtl, interaktivni performans.
Andrea Schull (Kasel): bez naziva
Irena Missoni, (Sarajevo): bez naziva
Performansi umetnika iz klase Marine Abramović (Braunšvajg):
Herma Witstock: Turn Around.
Nezaket Eckici: Ketch a Turkish Kiss.
Sarah Braun: Sarah.
Franz Gerald Krumpl: The Partisan.
Iris Selke: Narziss.
Daniel Muller-Friedrichsen i Viola Yesiltac: Love Letters.
Voislav Radovanović (Beograd): Snake Dance.
Marijana Gobeljić i Andreja Pavlović (Beograd): video performans
Jasmin Duraković (Sarajevo): Lav nije mala mačka II.
Jelena Masnikosić (Beograd): Šolska Pot.
Beatrice Barrois (Frankfurt): Nest.
Gunter Anderlik (Austrija): Open music/art session & party
8. septembar  2001
Galerija ULUS (terasa Umetničkog Paviljona Cvijeta Zuzorić na Kalemegdanu ili Knez Mihajlova 37)/, Dragoslav Krnajski, predstavljanje aktivnosti udruženja likovnih umetnika.
SKC/ Akcija - Katja Majer (Ljublana): polazna tačka za akciju kojoj su svi pozvani da se pridruže. Da bi se revitalizirala svest o spiritualnom u urbanom prostoru umetnica je stvorila imaginarni simbol koji treba upisati u urbani prostor vlastitim telom. Ona poziva na šetnju određenom rutom kako bi se upisao zamišljeni simbol u gradski prostor. Kako sama navodi ovaj rad je izraz zahvalnosti gradu i ljudima čiji je trenutno gost.
Zoo vrt, Kalemegdan/ foto-akcija, Vukašin Nedeljković: Animals.
Galerija Studentskog kulturnog centra/ Prezentacija: Selektor on-call Joa Ljungberg, Moderna Museet, Stokholm i Prof. Cecilia Parsberg, Umeå Art Academy (Švedska)
Projekti u gradu:
Zoran Srdić (Ljubljana): Plakati/Posters
Diana Levin (Beč): Title
Tomas Saraceno (Frankfurt), Autotravel
Achim Stiermann (Brč), Beog-Rad
Catrin Bolt & Marlene Haring (Beč), «HHHMMM«, Radio SKC
1. oktobar 2001
Srđan Veljović: Techno; izložba fotografija.
5. oktobar 2001
Bojan Novaković: Instalacija/performans (u saradnj sa Centrom za stvaralaštvo mladih).
8. oktobar 2001
Oktobarski salon (Novi Sad).
3. novembar 2001
Predstavljanje umetnika školovanih na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu -
Nenad Glišić: video instalacija.
9. novembar 2001
Predstavljanje umetnika školovanih na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu -
Nela Šukara: video intervju.
11. novembar 2001
Predstavljanje umetnika školovanih na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu -
Enriko Minato: instalacija.
14. novembar 2001
Predstavljanje umetnika školovanih na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu -
Selman Trtovac: Radovi dvededesetih - crteži, objekti, fotografije, performansi.
22. novembar 2001
Predstavljanje umetnika školovanih na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu -
Tatjana Ilić; otvoreni atelje - početak rada.
24. novembar 2001
Predstavljanje umetnika školovanih na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu -
Tatjana Ilić; otvoreni atelje - otvaranje.
28. novembar 2001
Predstavljanje umetnika školovanih na Umetničkoj akademiji u Diseldorfu -
Harald Hofman; instalacija i performans.
30. novembar 2001
Ilija Šoškić; izložba.
3. decembar 2001
Antea Arizanović, Ljubljana: Autoportreti; izložba slika.
17. decembar 2001
Arhitektonsko crtanje; izložba studenata I godine Arhitektonskog fakulteta u Beogradu.
25. December 2001
WBC (Worl Byke Society); Đorđe Dinić - Đole: Pet godina sa bajkerima; izložba fotografija i objekata.
2002
12. januar 2002.
Vukašin Nedeljković: Čajdžinica; ambijent i autorski okvir za kreativna događanja drugih autora; otvaranje.
13. januar 2002
Čajdžinica Vukašina Nedeljkovića: Mirjana Boba Stojadinović (FLU): Rasipanje senke; instalacija.
14. januar 2002
Čajdžinica Vukašina Nedeljkovića: Dušan Jevtović (UU, poslediplomeske sturdije)  i Nenad Jeremić (PMF): eksperimentalni koncert.
15. januar 2002
Čajdžinica Vukašina Nedeljkovića:  VJ Andrew W Pavlovich (FMU): video i zvučna instalacija.
16. januar 2002
Čajdžinica Vukašina Nedeljkovića:  Duo Lauduanum (Sandra Kablar i Tamara Dragićević, FMU); koncert.
17. januar 2002
Čajdžinica Vukašina Nedeljkovića: Projekcija video radova (Adrian Williams, Vladan & Nenad Jeremić, Vesna Dunimagloška, Dragan Nanić & Goran Pavlov, Ivana Smiljanić, Vukašin Nedeljković, Neško Uskoković & Petar Stojanović & Jovan Miljković & Jovan Načić, Selena Savić, Srđan Nikolić, Svetlana Đorđević)
18. januar 2002
Čajdžinica Vukašina Nedeljkovića: Jelena Masnikosić: Put 2; video performans.
19. januar 2002
Čajdžinica Vukašina Nedeljkovića: Grupa MAO, Zrenjanin (Jovana Malenić, Sofija Stanić, Bojan Stanisavljev, Bojan Zdravić, Miomir Vuletaš, Vlada Mihajlov, Jelena Poporžan, Verica Danić): Koncert duhovne muzike.
21. januar 2002
Milan Bosnić: Žrtvenik; izložba slika.
25. januar 2002
Kulturni klub 21, Prijepolje; promocija zbirki pesama poetske radionice.
28. januar 2002
Western Impressions/ Vladan Jeremić, Nenad Jeremić, Dušan Jevtović- video projekcija i interaktivni performans
4. februar 2002
Biljana Janković: Fotoformia; fotografija - instalacija; autorka projekta Mirjana Dabović, Cetinje.
8. februar 2002
Biljana Bakaluce: Top Secret; digitalni printovi.
11. februar 2002
Milan Nešić, slike AU Novi Sad
Dušan Stošić, skulptura, AU Novi Sad
18. februar 2002
Barbara Niggl Radloff, fotografija 1958-1962.
25. februar 2002.
Sofija Ilić: Mi smo naša stvarnost.
04. mart 2002.
Živko Grozdanić - Gera: How to explain the pictures to dead Beuys; instalacija
11. mart 2002.
Sonja Briski Uzelac: Teorijske slike - racionalizacija pogleda / crteži; izložba.
17. mart 2002.
GSP Beograd: Zajedno do boljeg prevoza; konkurs za studente FLU i FPU.
21. mart 2002.
Jelena Martinović - Marta: Rolat;  interaktivna instalacija
25. mart 2002
Veljko Vujačić: Slike; izložba.
1 – 29. april 2002
AS02 – novi aprilski susreti
01. april 2002
AS02 - Prvih osam - Aprilski susreti 1972-78, 1992; dokumentarna izložba digitalnih printova prethodnih 8 AS-a.
Prvih šest (Dragoljub Todosijević, Slobodan Milivojević Era, Zoran Popović, Marina Abramović, Urkom Gergely, Neša Paripović); izložba digitalnih printova sa radovima beogradskih umetnika koji su obeležili ranije AS-e.
Aleksandar Saša Prekrasnov: Kompjuterska grafika; izložba.
Dragoljub Todosijević i Dejan Sretenović; prezentacija i razgovor.
02. april 2002
AS02 - Neša Paripović i Miško Šuvaković; prezenatacija i razgovor.
Iza zatvorenih vrata; mini teatar; režija Vlatko Ilić, igraju: Marko Manojlović, Katarina Zdjelar, Jelena Kadenić.
03. april 2002
AS02 - Slobodan Milivojević Era i Jovan Čekić; prezentacija i razgovor.
04. april 2002
AS02 - Zoran Popović; prezentacija rada i razgovor.
05. april 2002
AS02 - Centar za nove medije 'kuda.org", Novi Sad; predstavljanje rada; urednik Centra i prezentacije: Kristijan Lukić.
Razgovor o AS; okrugli sto; učestvuju: Ješa Denegri, Milena Dragićević Šešić, Bogdanka Poznanović, Miško Šuvaković, Jasna Tijardović, Biljana Tomić.
06. april 2002
AS02 - Magdalena Miočinović: Ko leti vredi; simulakrum, ambijent.
07. april 2002
AS02 - Mirela Fazeić, Belma Veljagić, Duška Poteica i Selma Hurić: Čitanje poezije; performans.
08. april 2002
AS02 - Čedomir Vasić; medijska prezentacija.
Likovna radionica.
09. april 2002
AS02 - Vladan Jeremić: Dva obična dana; gradska svakodnevnica.
Likovna radionica.
Zinaida Starodoubsteva: Savremena umetnost u ruskim provincijama; predavanje.
10. april 2002
AS02 - Dejan Vučetić: Pazuzu mon amour; digitalni printovi.
Likovna radionica.
Projekat Milica Lapčević; okrugli sto.
Centar za stvaralaštvo mladih: Medijske prezentacije (Dejan Mrđa; Omnibus, Dejan Vučetić: Pazuzu mon amour, Nataša Janković, Uroš Jelić)
11. april 2002
AS02
Prezentacije studenata FLU, Beograd: klasa profesora Dragana Jovanovića, Zorana Todorovića, Dejana Grbe; medijska prezentacija.
12. april 2002
AS02 - Vladan Radovanović; medijska prezentacija.
Marko Stamenković: Zavesa; instalacija.
13. april 2002
AS02 - FLU, Beograd: klasa profesorke Marije Dragojlović (Jelena Martinović Marta: Cipele, video rad; Jelena Lalić: Maske; Vojislav Radovanović, video rad)
Jelena Martinović Marta, Ivana Ivković; ambijentalna postavka.
FPU, Beograd: Klasa prof Dragutinović (Tanja Marčetić, Aleksandar Ranđelović; rad sa zvukom).
FLU, Cetinje: Natlija Vujošević, Irena Lagator.
FLU, Beograd: Rastko Omčikus: Kondom; skulptura.
14. april 2002
AS02 - VPŠ, Beograd: Ivana Perić i Saša Tkačenko; crtačke foto intervencije; izvođenje velikih crteža u galeriji prema modelima ptica iz ZOO vrta u zaradnji sa ZOO vrtom, Beograd.
Dunja Blažević, Ivan Vejvoda, Branko Dimitrijević, Divna Vuksanović, Dimitrije Tadić; okrugli sto.
16. april 2002
AS02 - Ljiljana Radošević, Zagreb: Zgrebi, sljušti, odlepi - Kako skinuti pogled sa zida; radionica.
Ljiljana Radošević, Zagreb: Zgrebi, sljušti, odlepi - Kako skinuti pogled sa zida; izložba plakata.
Edi Muka, Albanija: Alabanski video.
17. april 2002
AS02 - Paula Miklošević, studentkinja UA BK: Ripida; izložba fotografija; instalacija.
19. april 2002
AS02 - Maja Mirković, Vlatko Ilić, Katarina Zdjelar, Siniša Ilić, Bojan Đorđev, Tanja Marković, Ljubiša Matić, Ana Vujanović, Miško Šuvaković: Izvođenje roda; performans.
20. april 2002
AS02 - Ivan Petrović, student UA BK: Fotografije; izložba fotografija.
23. april 2002
AS02 - Polona Demšar, studentkinja ALU, Ljubljana: Likovna radionica.
Katja Majer, studentkinja ALU, Lubljana: Likovna radionica.
Prezentacija ALU, Ljubljana - klasa profesora Počivavšek: Katja Majer i Polona Demšar.
Special Nar Party;
24. april 2002
AS02 - Jovana Komneni: rtva pamćenja; likovna radionica
Prezentacija ALU, Lubljana - klasa Srečo Dragan, Dušan Bučar, Marvika Bovcon.
Prezentacija AUS, Split - novi mediji.
25. april 2002
AS02 - Okrugli sto; učestvuju: Bojana Pejić, Žarana Papić, Goranka Matić, Jovan Čekić, Dejan Sretenović.
Marijana Gobeljić (FFIU): Wolking DUB; performans.
26. april 2002
AS02 - Achile Bonito Oliva, Rim: predavanje.
Dobrila Denegri: Marina Abramović; predavanje.
27. april 2002
AS02 - Albanski video; predavanje.
FLU, Bukurešt - klasa Florin Cisubotaru; prezentacija rada.
28. april 2002
AS02 - FLU, Bukurešt - klasa Florin Cisubotaru; prezentacija rada.
29. april 2002
AS02 - FLU, Bukurešt - klasa Florin Cisubotaru; prezentacija rada.
Razgovor sa Florin Cisubotaru i studentima iz Bukurešta.
10. maj 2002
Grupa umetnika (Irene de Craen, Jason Parker, Andrew Kayser, Bas de Boer, Sara Rajaei, Holandija i Biljana Klarić Klara, Jugoslavija): Well...here we are again - an art video presentation from a land.
13. maj 2002
Predrag Miladinović: Dentalna trauma; izložba fotografija.
20. maj 2002
Gundula Schulze, Nemačka: Veliki i mali korak; izložba fotografija; u saradnji sa Goethe Institutom.
27. maj 2002
Vojislav Radovanović: Kultura kupanja; postavka digitalnih printova.
3. jun 2002
Ivana Smiljković: Segmenti; izložba.
13. jun 2002
Transformer (Contemporary Art from London); izlažu: Dean Kenning, Laurie Foucteau, Leona Sredic, Marco Bettoni, Mark Brogan, Keneth Kawamoto, Patricio Grose Forrester; interaktivna instalacija;
21. jun 2002
Jelena Martinović Marta: Prolećni solisticij; interaktivno dešavanje.
24. jun 2002
Novi ukus - fotografija između sankcija i mreže; godišnja izložba studenata BK Akademije - katedra za fotografiju (Paula Miklošević, Jelena Dragutinović, Vladimir Lazić, Petar Videnović, Aleksandar Stojanović, Ivan Petrović, Vukašin Bošković).
01. jul 2002
Dragana Trajkovski: Ambijentalni crtež.
30. avgust 2002
Dejan Antonijević: Rođen 6. juna; projekat u okviru Real Presence II; kustos Joa Ljungberg; Moderna Museet's International, Stokholm.
22. septembar 2002
Jelena Martinović: Instalacija 3; radionica
23. septembar 2002
Irena Paskali (Skoplje): Foto-instalacija.
Jelena Martinović: Instalacija 3; otvaranje.
30. septembar 2002
Radionica skulpture - Vesna Zarev, Andrej Čikala (Umetnička akademija, Priština)
01. oktobar 2002
Dragan Čalović (Univerzitet umetnosti, Beograd): Teorijski prilog radu - modifikacija slike; radionica.
07. oktobar 2002
Likovni program:
Dragan Čalović (Univerzitet umetnosti, Beograd): Teorijski prilog radu -modifikacija slike; otvaranje izložbe.
14. oktobar 2002
Marijana Škoda, Ljubinka Mitrović, Desimir Tanović (FPU, Beograd): Radionica tapiserije.
21. oktobar 2002
Marijana Škoda, Ljubinka Mitrović, Desimir Tanović (FPU, Beograd): Smoke in the Water; instalacija.
11. novembar 2002
Vesna Zarev i Andrej Čikala: Tren; izložba skulpture.
4. decembar 2002
Zorica Čolić: Na ivici sjaja; slike i video.
9. decembar 2002
Zorica Čolić: I Love You Honey Bunny; radionica izložba.
11. decembar 2002
Nenad Andrić: Projekcije filmova Dž. Lukasa i B. Fosa.
13. decembar 2002
Zorica Čolić: Moj život među duhovima - votivne lutke.
14. decembar 2002
Zorica Čolić: Nestajati; video instalacija.
16. decembar 2002
Gera Urkom, London: Instalacija: Inverzija: Glave; izložba
22. decembar 2002
Jelena Martinović Marta: Zimska kratkodnevnica; performans.
2003
13. januar 2003
Marijana  Gobeljić, Zorana Stojanović, Andrea Cavarra: 20. januar 2003
Nenad Andrić - projekcije filmova
21. januar 2003
Ana Bogdanović, projekti krsta; radionica
23. januar 2003
Ana Bogdanović: Projekti krsta; izložba
30. januar 2003
Jovan Horvat: Esej o ortopediji; izložba fotografija.
10. februar 2003.
Marko Stamenković: Veil; izložba
17. februar 2003.
Zoran  Vranešević: Skulpture; izložba
24. februar 2003.
Dragan Trajkovski, Yes-No; kompjuterska instalacija; interaktivno učešće publike na date propozicije umetnika
nova urednica likovnog programa Boba Stojadinović od marta do kraja godine
3. mart 2003.
Saša Stojanović: Istok & Zapad & Sever & Jug; izložba
7. mart 2003.
Galerija Cirkus: Vlad Nanca, Down To Earth, (Rumunija); izložbe fotografija
10. mart 2003.
Marko Stamenković: Id n’ di
17. mart 2003
Dobrinka Krstić Beljić, Isijavanje, slike
4 -17. april 2003 AS03.
AS03 - Živko Grozdanić, Vršac; bilbord
AS03 - Biljana Bakaluca, Vršac: Identity, digitalni print (SG)
AS03 - Vojislav Radovanović: 5th; video radovi
AS03 - Nenad Andrić: video radovi.
5. april 2003
Tatjana Jelić: Svet pod maskama; performans (SG)
Guiseppe Giacomi i Martino Niska, Švajcarska; video instalacija, performans
Nenad Andrić, Ivana Grahovec, muzički performans
Vlasta Delimar, Zagreb: Tražim ženu; performans.
6. april 2003
AS03 - Nemanja Atanacković, bilbord
AS03 - Kopl &  Začek; performans.
7. april 2003
AS03 - Goran Micevski: I Will Survive; instalacija
AS03 - Demetris Neokleus (Kipar), performans
AS03 - Marijana Gobeljić: Zaštita mentalne sredine; performans
AS03 - Demetris Neokleus, Kipar; instalacija
8. april 2003
AS03 - Marijana Gobeljić: Zaštita mentalne sredine; instalacija
AS03 - Stevan Vuković: prezentacija, predavanje.
AS03 - Kratki vezovi. Moniek Darge, Belgija; performans
AS03 - Hans Koch: instalacija
AS03 - Marijana Gobeljić: Zaštita mentalne sredine; instalacija
9. april 2003
AS03 - Trash & Treasure; performans
AS03 - Dušan Jeftović: Nelagodnost u kulturi; instalacija
AS03 - Ivana Smiljanić sa tri gošće: performans, video, instalacija
AS03 - Anthony Howel: Tango; performans
AS03 - Lorna Stewart
AS03 - Marijana Gobeljić: Zaštita mentalne sredine; instalacija
10. april 2003
AS03 - Biljana Bakaluce: Špijuniranje; instalacija
AS03 - Mark Dijkstra, performans
AS03 - Ivana Smiljanić sa tri gošće: performans, video, instalacija
11. april 2003
AS03 - Trash&Treasure, Aachen, Nemačka (Josephine Tziperman, Brigit Kleinwellfonder): Jedan minut slave / one minute of fame - One giant leap for man, one small step for mankind; performans na ulicama Beograda od Kalemegdana do Slavije
AS03 - Tanja Ferro i Marko Miletić: Sloboda ulice; izrada grafita, radionica.
AS03 - Kratki vezovi još.
AS03 - Tanja Ferro i Marko Miletić: Sloboda ulice; video prezentacija.
AS03 - Manuel Schmastieg i Boris Kish (Švajcarska); performans
AS03 - Kopl & Začek, performans
12. april 2003
AS03 - Ljiljana Radošević: A čarape; performans
13. april 2003
AS03 - Nenad Jeremić, video radovi
AS03 - Ivana Perić, Inserti iz filma/života Retrospektiva; glumac/umetnik: Nenad Racković
AS03 - Marisa Carnesky, London, performans
AS03 - Trash&Treasure, Nemačka, performans, instalacija
AS03 - Marko Stojanović: Nikola Mladenović: Hair Dressing; performans
17. APRIL 2003.
AS03 - Marko Stamenković: Attitudes, work in progress
19. APRIL 2003.
Dokumenti: Likovni program 2000/01/02; fotografije Mirjana Stojadinović, Marko Stamenković, Srđan Veljović
23. april 2003
Marinela Koželj K-GEO - izložba slika
29. april 2003.
Miloš Vojtechovsky; predavanje.
12. maj 2003
Milenko Pajić, "Opsene i harizme", promotivna kampanja jednog umetnika
19. maj 2003
Bob Milošević: Globalni seljak
27. maj 2003
Milena Jovanović: Projekat Knjige; instalacija crteža
3. jun 2003.
Likovni program: Mari Laanemets And Killu Sukmit; prezantacija video radova i performans
4. jun 2003.
Mari Laanemets And Killu Sukmit; prezantacija video radova i performans
5, jun 2003
Mari Laanemets and Killu Sukmit; prezantacija video radova u izboru Nenada Andrića
9. jun 2003
Hristo Hristov, Bugarska, duborezi
16. jun 2003
Paula Miklošević: Fetiš, izložba fotografija.
23. jun 2003
Andrija Pavlović; izložba portreta sa konkursa za izradu biste  pijaniste i kompozitoraAndrije Pavlovića”.
27. jun 2003
Mesto teško vidljivo na mapi; prezentacija umetnika iz Kanade; učestvuju: Ingrid Mayhofer, Ron Edding, Gu Xiong, Shelly Niro, Amelia Jimenez, Sadko Hadzihasanovic; producenti izložbe: Centar za savremenu kulturu Konkordija, Vršac, Art gallery of Peel, Bramton, kanada; kurator izložbe: David Somers
28. jun 2003
Svečano uručenje nagrade sa konkursa za izradu biste pijaniste i kompozitora Andrije Pavlovića
30. jun 2003
Gabrijel Savić: Retro Futurum, Izložba slika
4. jul 2003
Zorica Jovanović i Dragan Ignjatov : Staklići; izložba slika i instalacija
20. septembar 2003
Heather Winter (Australija), Predavanje i razgovor
21. septembar 2003
Heather Winter (Australija), predavanje i razgovor
22. septembar 2003
Oliver Scharfbier: Nothing To Repair/ Drawings On A Certain Paper/ March-Aseptember 2003 - izložba crteža
30. septembar 2003
Emily Kyoko Naka (Japan/Engleska) i Tatjana Nedjalkova (Bugarska), performans
i razgovor
2. oktobar 2003
Emily Kyoko Naka (Japan/Engleska) i Tatjana Nedjalkova (Bugarska), performans i razgovor
Predstavljanje radova Olivera Scharfbiera i predstavljanje Akademije iz Kasela
6. oktobar 2003
Nenad Jefti, Izložba slika
7. oktobar 2003
Jelena Zlatković: Modna revija kostima i izložba crteža
11. oktobar 2003
OTVORENA SRCA  (Elsker dig for evigt)
režija: Susanne Bier, projekcija danskog filma
13. oktobar 2003
MILICA MILIćEVIć, izložba slika
25. oktobar 2003
Otvoreni poziv za razgovor - Horrorkatze
27. oktobar 2003
Nenad Glišić, Video instalacija
28. oktobar 2003
Negotiation; umetnički program povodom 25 godina festivala “Drug-ca žena”; video, instalacije, performans i digitalni printovi umetnica koje su se formirale tokom 90-tih godina prošlog veka i prvih godina ovog i koje u svom radu imaju visoko naglašen rodni pristup: Mima Orlović Tanja Ristovski Theuretzbacher, Nataša Teofilović, Biljana Klarić Klara i Irene de Craen (Australija), Željka Jović (Novi Sad), Ivana Smiljanić, Zorica Čolić, Mirjana Stojadinović Boba, Jelena Martinović Marta, Marijana Gobeljić, Ivana Perić i, kao specijalna gošća Ingeborg Lüscher (Austrija); koncepcija programa: Biljana Tomić; organizacija Dragica Vukadinović.
01. novembar 2003.
Nenad Glišić, predstavljanje radova, promocija kataloga i razgovor
08. novembar 2003.
Otvoreni program subotom / Danski film: En k˛rlighedstorie
10. novembar 2003.
Helicopter Show; ovaranje izložbe; Ela Barcevski: “The Blue Elephant”, koncert;
11. novembar 2003
Helicopter Show;  Tomas Nojman i Martin Sauter; razgovor
12. novembar 2003.
Ralf Vecel; razgovor i predstavljanje radova
15. novembar 2003.
Helicopter Show; Eva Vajman; razgovor
21. novembar 2003.
Helicopter Show; zatvaranje izložbe, druženje i razgovor za umetnicima i dizajnerima izložbe i koncert Bernadet la Hengst
22. novembar 2003.
Otvoreni program subotom / Projekcija dokumentarnih i umetničkih filmova o ‘underground skateboard’ kulturi u Americi
24. novembar 2003.
Nov način-nov život; izložba slika radjenih u maniru grafita (Emir Šehanović, Dušan Rajić, Jovan Mikonjić)
01. decembar 2003.
Zrenjaninski studenti akademija likovnih umetnosti; Izložba 14  mladih umetnika iz Zrenjanina; učestvuju: Mladen Anđelković, Nadica Simjanovski, Vladimir Petrović, Rastko Stefanović, Nemanja Popović, Tijana Titin, Dušan Marinković, Slavica Danić, Dušan Čežek, Gabrijela Parigros, Andrea Ivanović, Bojan Dakić, Bojan Dojkić i Milica Arsić.
06. decembar 2003.
Razgovor sa umetnicima iz Zrenjanina
13. decembar 2003.
Predstavljanje foto-galerije PHOTON iz Ljubljane
15. decembar 2003.
Mima Orlović: Cunami jahačica, izložba
21. decembar 2003
Grupa Alt_Ctrl: Backspace 000, performans
2004
Novi urednik Likovnog programa: Stevan Vuković
16. januar 2004
Ukrajinska neoavangarda (odeska umetnost 90-ih), učestvuju:  Božidar Milović, Vladimir Kožuhar, Aleksandar Ševčuk, Gleb Kačuk, Aleksandar Rojtburd
30. januar 2004
MATTHIAS HERRMANN, predsednik Asocijacije umetnika Secesija, Beč, Predavanje i prezentacija
NENAD BRAČIć: FOTO KINO OPREMA, otvaranje izložbe
20. februar 2004
T R I , izložba studenata FPU; JULIA V. DRAŠKOCI, NAĐA V. JOVANOVIć, MULUTIN B. POPOVIć
23. februar 2004
MAJA MEDIć i MARINA LESIć: LJUDI OD FILMA
26. febrar 2004
GORDANA MILANOVSKI I PETAR MIRKOVIć: SLIKA - CRTEŽ - INSTALACIJA
4. mart  2004
PREDRAG TERZIć REZIME 1999 - 2003
11. mart  2004
MP¬_ART, izložba i performans
18. mart 2004
Likovni program i Galerija Cirkus: IDENTITET I RAZLIKA ,Izbor iz savremene srpske fotografije; autorska izložba Paula Miklošević
4. april 2004
AS04 - Granični slučajevi; izložba umetničkih projekata na temu geopolitičke konotacije državnih granica u Evropi; učestvuju grupe Schleuser net. (Minhen), Social Impact (Linc) i Oliver Ressler & Martin Kren.
5. april 2004
AS04 - Radionica umetničke grupe Schleuser net.
6. april 2004
AS04 - Radionica umetničke grupe Schleuser net. na temu društvenog aktivizma uključiće u rad studente lokalnih akademija i fakulteta društvenih nauka
AS04 - Jee-Sook  i Kyong Park (Koreja) predstavljaju svoj rad i radove korejskih umetnika
7. april 2004
AS04 - Radionica umetničke grupe Schleuser net. na temu društvenog aktivizma uključiće u rad studente lokalnih akademija i fakulteta društvenih nauka.
AS04 - Sabine von Fisher; prezentacija i razgovor
AS04 Galerija i Galerija Cirkus: Andrej Vučenović, Zagreb: Sanatorijum panoptikum; izložba fotografija i  (Eks)pozicije odsutnog, video instalacija; rad je snimljen u dubrovačkom Lazaretu. Jedan segment je digitalno obrađen video, drugi je projekcija dia-pozitiva
AS04 – Uzorčenje, zajednicka je akcija četiri studenta arhitektonskog fakulteta (Vladimir Pešić, Marko Marković, Dragan Mihajlović, Andreja Mirić) i mentora doc. mr. Dragana Jelenkovića.
8. april 2004
AS04 - Radionica umetničke grupe Schleusser net.
9. april 2004
AS04 - Radionica umetničke grupe Schleusser net. Ilegalni prelasci granice I deo ulica Kralja Milana od SKC-a do Hotela Balkan
AS04 - Granični slučajevi II deo; Prezentacija radionice Schleuser net.; predavanje / panel diskusija
10. april 2004
AS04 - Kyong Park, Koreja: prezentacija
15. april 2004
Jenny perlin; Video instalacija
19. 04. 2004
Goran Kovačević: entartete kunst, otvaranje izložbe
Velika sala Projekcija filma TRIJUMF VOLJE Leni Riefenstal
22. april 2004
Austrijski Kulturforum Aleksandar Zemlinski i koncert SANDRA belić, violončelo (izvodi dela A. Zemlinskog)
29. april 2004
29. 04 – 5. 5. 2004
How to send a Message, radionica, voditelji: Milica Tomić, Lučezar Bojadžijev, Liljana Blagojević
10. jun 2004
Dragan Ilić: Interaktivni performans, izložba i performans
06. 2004
Dragan Ilić;video projekcija i svečano zatvaranje izložbe
18. jun 2004
Manhattan Shadow; prezentacija projekta studenata Arhitektonskog fakulteta univerziteta u Beogradu, realizovanog u Njujorku maja ove godine.
19. jun 2004
Škola izostavljenih studija - School Of Missing Studies, radionica. Marija Lind (Minhen): Predavanje o programu Kustferajn Mihen;
20. jun 2004
Škola izostavljenih studija - School Of Missing Studies, radionica.
22. jun 2004
Asako Tokitsy: crtež kao prostorna instalacija, radionica. 
25. jun 2004
Asako Tokitsy: crtež kao prostorna instalacija, radionica. 
06. jul 2004
Asako Tokitsu: Out of Space, crtež kao prostorna instalacija; work in progress zatvaranje izložbe – finissage, promocija kataloga.
09. 07. 2004
Likovni program i Bijenale Mladih Vršac 2004:
Kolekcije i akumulacije - O materijalnim aspektima svakodnevnog života umetnika, autor izložbe: Vladimir Tupanjac; izlagači: Aleksandar Zograf, Grupa Skart, Ivana Kličković, Kosmoplovci, Mileta Prodanović, Miloš Tomić, Saša Marković Mikrob;
10. jul 2004
Umetnost nakon kustoske prakse; jednodnevna konferencija na temu relevantnih pitanja u savremenom kustoskom radu u okviru VI jugoslovenskog bijenala mladih, Vršac 2004
10. avgust 2005
Rodney LaTourelle (Kanada): Chronochroma 5, instalacija
08. septembar 2004
Jasper Alvaer (Norveška): Beograd Jokes, 2004; instalacija
06. oktobar 2004
Joachim Montessuis (Francuska): Eros je Eros je Eros je, 2004; izložba;
2. novembar 2004
2004 Mikropol; Autor Izložbe Marko Stamenković;
Re:Location skup; zatvaranje izložbe Mikropol; projekcija video radova;
performans; Re:location je projekat umrežavanja evropskih institucija izvan velikih umetničkih i kulturnih centara, koji se razvija kontinuirano sada već drugu godinu, kroz izložbe, radionice, video programe i panele o kulturnoj produkciji. Za sada je obuhvatio umetničke institucije iz Bukurešta, Ciriha, Gdanjska, Linca, Luksemburga, Luneburga Nice i Trnave, da bi ovo bio prvi beogrdski sastanak, sa javnom prezentacijom kataloga do sada realizovanih izložbi i javnim razgovorom na temu umrezavanja u kontekstu nove Evrope.
13. novembar 2004
Re:Location skup
15. novembar 2004
Vida Knežević: Nelagodnosti u prostoru; autorska izložba
27. novembar 2004
Francuski video
06. decembar 2004
MP_exp_10 Reflective Mind
23. decembar 2004
Božidar Milović: Psihodelična invazija boljševika na Zimski dvorac /  halucinacije Dzige Vertova; multimedijalni projekat
2005
16. januar 2005.
Art in Rock - umetnost rock plakata, promocija monografije Art In Rock: The Poster Explosion, autori monografije: Paul Gushkin i Dennis King (SAD)
19. januar  2005.
Art in Rock - umetnost rock plakata, zatvaranje izložbe i prodaja izloženih plakata
25. januar 2005.
Vladislav Šćepanović: Okcident - Mammonov Put, slike, kolažirana fotografija
3. februar 2005.
Ich Bin Künstler Slavko Matković, Izložba konceptualnih radova (retrospektiva), Nebojša Milenković, kustos MSLU, priredio je retrospektivu rano preminulog subotičkog umetnika Slavka Matkovića (1948-1994), koji je bio osnivač umetničke grupe Bosch+Bosch i najizrazitiji reprezent strategije umetničkog nomadizma u srpskoj umetnosti druge polovine XX veka.
18. februar 2005
Likovni program: Ratomir Kulić: Anamorfoze, izložba printova.
12. 03. 2005.
Goran Bertok (Slovenija), izložba fotografija
4. april 2005.
AS05 - Umetnički eksperiment Beograd - Beč
5. april 2005
Umetnički eksperiment Beograd – Beč, radionica
6. april 2005
AS05 - Umetnički eksperiment Beograd – Beč, radionica
AS05 Šarena laža, žonglerska akcija sa vatrom
16. april 2005.
Aleksandar Njinja Đorđević, Mržnja – Angst, izložba i koncert Swemiratz
3. maj 2005
Natalija Kalabić: Virtuelni pokret u realnom prostoru, virtuelni prostor realnog pokreta;
9. maj 2005.
Amazonke, grupna izložba; izlažu: Milica Simonović, Vesna Tokin,  Maja Josifović, Aleksandra Zdravković, Milica Crnobrnja, Gabrijela Mrkić, Ivona Pleskonja, Marta Popivoda, Ana Vujanović i Katarina Zdjelar; kustoskinja Zoe Gudović, koordinatorka: Tea Nikolić, u saradnji sa Kulturnim centrom DEVE, Beograd.
12. maj 2005.
Likovni program: Kazuna Taguchi, Japan: bez naslova, izložba foto radova
26. maj 2005.
American Roadside Architecture Autor: John Margolies
17. jun 2005.
Bata Prica, Slike.
29. jun 2005.
Branko Jovanović,  instalacija
7. jul 2005.
Luca Curci & Fabiana Roscioli (Bari / Rim):
Impossible.Love (2005) video radovi
Impossible.love biće prikazan istovremeno u Novoj galeriji na Via di Monte Giordano 11.07.2005.
Aleksandra Jovanić, izložba
18. jul 2005.
Malin Stahl, video radovi
2. septembar 2005.
Jonny Rackovitzch: Totem Golootočkog Plemena – Instalacija
3.09.2005.
Uglješa Dapčević: Fotografije - fotografije i video instalacija
15. septembar 2005.
Milan Popović: NBA (Naša balkanska aspiracija)
Sarajevske priče, izložba fotografija i instalacija
17. oktobar 2005.
Snežana Kaplanski: Teatar anđela, instalacija, otvaranje
1. novembar 2005.
Igor Stepančić: 20 godina posle, izložba
7. novembar 2005.
Saša Petrović, instalacija
25. novembar 2005.
Border disorder - Nenad Racković - performans
17. decembar 2005.
Laibach fokus, izložba
1. februar 2006.
Guitar art fest, izložba prati Guitar art festival
16. februar 2006.
Film očima fotografa, filmska fotografija grupe domaćih autora i izbor filmskih plakata - izložbe se realizuju u saradnji sa Filmskim centrom Srbije, kao off-program FEST-a.
28. februar 2006.
Ivan Zupanc: Zlatni presek, izložba fotografija
13. mart 2006.
Mileta Prodanović: Brandopolis, izložba fotografija
4. april 2006.
AS06 - Sarah Pierce i Alan Phelan (Irska): Test Pieces and Blend-In Moments, u saradnji sa studentima skulpture na FLU i Arhivom SKC-a, organizatorka projekta Sandra Grozdanić
10. april 2006.
Dokle? ili Where to?, izložba plakata, usaradnji sa DKSG
10 – 15. april 2006
Prikazivanje animiranih filmova kratkog metra, usaradnji sa DKSG
03. maj 2006. 
Bata Prica: Bez naziva, izložba slika
23. maj 2006.
Edoardo Malagogo (Italija): Pinokio, instalacija
08. jun 2006.
Natasa Teofilović: o.n.a; 3D karakter animacija - instalacija
26. jun 2006.
Ivana Stojaković: Inicijacija,  prostorna postavka 
14. jul 2006.
Izložba umetničkih fotografija „Cirkus snova” Jacqueline Haener, Švajcarska(Artlink)
16. avgust 2006.
Kosmoplovci, izložba stripoav
18. avgust 2006.
Linda Kliwer: Video projekcija, predavanje: Nikolas Henninger
06. septembar 2006.
Vladimir Perić: Katalog trodimenzionalnih tapeta, instalacija
17. oktobar 2006.
Nada Pleskonjić: Sizif; foto instalacija;
+ Nation Of Satan: Bob Milošević I Johnny Rackovich
30. oktobar 2006.
Uroš Đurić, izložba slika
13. novembar 2006.
Mikloš Erhardt (Mađarska) Sa mnom ili bez mene/With or Without Me, izložba
20. novembar 2006.
Novogodišnje čestitke japanskih umetnika – izložba u okviru meseca japanske kulture NPO Japan Yugo Art
10. decembar 2006.
Đanpjero Koreli: Umirem... ali ne umirem, izložba
2007
17. januar.2007.
Miroslav Pavlović: Streamproof, otvaranje izložbe
30. januar 2007.
Gitar Art, izložba
5. mart 2007.
Dragan Šušanj: Imprints-multimedijalna instalacija, otvaranje izložbe
16. mart 2007.
Dragutin Vukelić: Gutine instalacije, otvaranje izložbe
31. mart 2007.
Dunavska sapunska opera (2006, 70'), projekcija dokumentarnog filma, umetnički direktor i mentor radionice Želimir Žilnik
3. april 2007.
AS07 - Želimir Žilnik: “... to nije samo privatna stvar...”, konteksti umetničkog rada
4. apri 2007.
AS07 - Gostovanje MKC iz Skoplja): Boris Petrovski: Transformacija – performans – ambijentalna instalacija
5. apri 2007.
AS07 -  Klaus Klinger (Nemačka): Mural Global, Street art
4. maj 2007.
S.O.L.A.R.I.S.2; Arhiva i interfejs, instalacija Narvike Bovcon i Aleša Vaupotiča, zatvaranje izložbe i prezentacija proizvoda radionice
Muzički program:  Klub SKC-a: Grupni koncert
7.05.2007.
Vladimir Markoski: This is the sound of New York (Top of the Pops), izložba slika
14. maj 2007.
Evropa u školi, izložba učeničkih radova na temu Jednaka prava za sve, Evropski pokret u Srbiji
21. maj 2007.
Projekat Iner-Art-city, Beograd-Brisel, Brisel-Beograd: Wim Taciturn: 100% collage-Let's Stick Together, izložba kolaža (u saradnji sa V.I.P.Art galerijom&Galerijom Cirkus)
2. jun 2007.
Bogdan-Bata Prica, izložba crteža
12. jun 2007.
KremARTorijum, performans
15. jun 2007.
KremARTorijum, otvaranje izložbe; učesnici performansa i izložbe Miroljub Todorović, Ružica Mitrović, Dobrica Kamperelić, Vesna Đurirčić, Zoran Pantelić, Jelica Obođan, Vova Pavlović, Miša Savić, Bogdan Kostadinović, Gabrijel Savić-Ra i Filimir.
20. jun 2007.
Kenedi trilogija, reditelj Želimir Žilnik;  Kenedi se vraća kući, dokumentarno-igrani film (75 min., 2003); učestvuju Kenedi Hasani, Denis Ajeti, Džemšit Buzoli, Sabaheta Alijević, Mevlan Alijević...; Gde je Kenedi bio dve godine, dokumentarni film (26 min., 2005); učestvuju Kenedi Hasani i Denis Ajeti; predstavljanje glumaca; Kenedi se ženi, premijera, igrani film (80 min., 2007); učestvuju Kenedi Hasani, Salji Hasani, Saip Hasani, Max Steiner, Philipp Eisenmann.
2. jul 2007.
AMRES - izložba radova pristiglih na konkurs za zaštitni znak i logotip Akademske mreže Srbije, u saradnji sa Programom +
12. jul 2007.
Digitars Maribor-Beograd 2007. - Byzantine Cadilac multimedijalni, audiovizuelni kabare i koncert, u saradnji sa Programom +
13. jul 2007.
Digitars Maribor-Beograd 2007. – izložbe:
Alenka Pirman: Néma predavanja pod nazivom “Zatvori oči i gledaj”; Marko Ornik: Osećaj vazdušnog prostora; Martin Bricelj: Porno goblen, u saradnji sa
14. jul 2007.
Digitars Maribor-Beograd 2007. – Digitalna komuna, u saradnji sa Programom +
1. avgust 2007.
Enki Odiseja (Enki Odysee project) umetnička radionica u okviru projekta Dunavska odiseja
15. avgust 2007.
Provalija, izložba umetničke radionice (Jelena Spaić, Dragan Petrović i Aleksandrija Ajduković) iz zaseoka Provalija kod Ljiga
10. septembar 2007.
Marijana Markovska: Slaganje vremena, izložba video radova i animacije
16. septembar 2007.
Dejan D. Marković: Zen i umetnost gledanja televizije, interaktivni zen eksperiment
27. septembar 2007.
Igor Kordej, Hrvatska, izložba u okviru 5. međunarodnog saloa  stripa u organizaciji Srećne galerije
1.10.2007.
Inventar, radionica u saradnji sa SITE časopisom (Švedska)
15.oktobar 2007.
Aida, projekat Ere Milivojevića
5. novembar 2007
Japanska savremena fotografija u izboru Miyabi Taniguchi u produkciji NPO Japan Yugo Art Project i gospođe Akikawe, osnivaca projekta. Program je relizovan uz podršku JT International. 
19. novembar 2007
Pun kofer uspomena, izložba fotografija 300 studenata koji su putovali Evropom pod pokroviteljstvom Evropskog pokreta u Srbiji i Gradskog sekretarijata za kulturu
26. novembar 2007
Offbeat: look.react , grupna izložba,
SKC gostovanje u Mariboru (Umrežavanje omladinskih i studentskih kulturnih centara regiona, projekat):
3 - 11. decembar 2007.
Oktopus – Međunarodno bijenale proširenih medija (u saradnji sa V.I.P.Art)
26. decembar 2007.
Nenad Nedeljkov Objektivna predstava i dinamika subjekta, izložba
2008
17. januar 2008
Balkan Twilight: Kreativni okršaj između stripa i književnosti; strip antologija u izdanju Kulturnog centra Pančevo; izložba stripova i razgovor o knjizi uz ambijentalni dj set.
28. januar 2008
Guitar visuaL art; izložba fotografija; autor izložbe fotografija: El Gvojos
11. februar 2008
Neven Bjelić: Focus, izložba fotografija inspirisanih freeride mountainbikingom.
28. februar 2008
Sećanje: Dragan Stojanovski 1940 – 2007
Radovi 1971-1993; izložba plakata Dragana Stojanovskog iz Arhive SKC-a; koncepcija i realizacija izložbe Dragica Vukadinović, Jasmina Pucarević i Stevan Vuković
19. mart 2008
Đorđe Stanojević: Zemlja, izložba
1. april 2008
AS08
Johhy Rackowitch, Elementarna nepogoda, ambijentalna izložba sa projekcijom filma Kako upokojiti Rackowitcha, ili Johhy, 25 godina totalne destrukcije SKC-a
7. april 2008
Rock momenti
Live @ SKC; izložba rock fotografija; autori: Stanislav Milojković, Anamarija Vartabedijan i Aleksandar Zec
24. april 2008
Milica Živadinović: izložba slika
8. maj 2008
Bogdan Prica, Crteži, izložba
19. maj 2008
Kolonija Jalovik – Saziv 2007, izložba radova učesnika kolonije 2007: Aquil Copier, Isabel Cordeiro, Aleksandar Dimitrijević, Žolt Kovač, Goran Kovačević, Maja Radanović, Vladimir Perić, Karine Serror i Sonja Ulić
3. jun 2008
Miroslav Pavlović: Dimenzionalni radovi, izložba slika-objekata
20. jun 2008
Udruženje Akademika Beograd
Mesta moći – drevni Meksiko,  izložba fotografija sa putovanja kroz lokalitete drevne civilizacija Maja i Asteka
1. oktobar 2008
VLadan Ljubinković: buka; foto instalacija
10. oktobar 2008
Milan Cvetković: We Do!, izložba
28. oktobar 2008
Boško Atanacković: Stub; prostorna instalacija
13. novembar 2008
Sanja Aćimović i Slađana Perić: Diploma 008; scenski kostim; diplomska izložba studentkinja FPU Beograd u klasi prof. Milanke Berberović
25. novembar 2008
Nenad Ražnatović: Odjeci džeza, izložba slika
17. decembar 2008
Tatjana Jelić i Predrag Cerović: Final Touch, izložba projekta na temu odnosa arhitekture i slikarstva u enterijeru.
22 – 24. decembar 2008
Ljudmila Stratimirović: Novogodišnja moda za poneti; projekat promocije mladih domaćih dizajnera.
26. decembar 2008
Galerija i Arhiva SKC povodom 40 godina SKC-a
STO STRANA LIKOVNOG PROGRAMA
dokumentarna izložba;
fotografije: Nebojša Čanković, Zoran Belić, Tahir Lušić, Dragan Dangubić, Goran Tomić, Draško Gagović, Nemanja Jovanović i Srđan Veljović;
hronologija: Dragica Vukadinović,
priprema i realizacija: Jasmina Pucarević, Dragica Vukadinović i Stevan Vuković 

0
0
0
s2sdefault