Vrhunski dometi jugoslovenskog dokumentarnog i kratkometražnog filma (specijalni program 25. festivala jugoslovenskog dokumentarnog i kratkometražnog filma u Beogradu)

09. 03. 1978
Program filmova iz SR Hrvatske

10. 03. 1978
Program filmova is SAP Vojvodine, selektor: Miodrag Kujundžić, filmski kritičar; filmovi: Žetva, r. Branko Milošević;
Prvo srpsko naivno selo, r. Slavko Almažan i Nikola Majdak;
Štrajk, r. Stevan Stanić;
Novi Sad 275, r. Nikola Majdak;
Kubikaši, r. Karolj Viček;
Zastave, r. Zoran Jovanović;
Tekija 5. 08.a, r. Branko Milošević;
Nije ptica sve što leti, r. Borislav Šajtinac;
Lična opisivanja, r. Prvoslav Marić

11. 03. 1978
Program filmova iz SR Crne Gore, selektor: Rajko Cerović, filmski kritičar; filmovi:
Selo Tijanje, r. Branislav Bastać;
Zublja grahovačka, r. Zdravko Velimorović;
Mrtvi grad, r. Velimir Stojanović;
Zakonom zaštićeno, r. Nikša Jovičević;
Ljubav, r. Vlatko Gilić;
Crne marame, r. Branislav Bastać;
Kamenom zarobljeni, r. Boško Bošković;
Dva zavičaja, r. Nikša Jovičević;
Marko Popov, r. Živko Nikolić;
Ratnik, r. Predrag Golubović

12. 03. 1978
Program filmova iz SAP Kosovo; selektor: Ali Jasići, filmski kritičar; filmovi:
Ekselencija, r. Zdravko Velimirović;
Hleb, so i srce, r. Besim Sahatčiu;
Itd…, r. Fahri Adžanela;
Umir krvi, r. Zdravko Velimirović;
Kap i kamen, r. Ekrem Krueziu

13. 03. 1978
Program filmova SR Makedonije

14. 03. 1978
Program filmova iz SR Slovenije, selektor: Stanka Godnić; filmovi:
Tri spomenika, r. Dušan Povh;
Cesta, r. Jože Bevc;
Na sunčanoj strani ceste, r. Matjaž Klopčič;
Poberi denar, r. Mirko Grobler;
Brezje, r. Milan Ljubič;
Venus, r. Rajko Ranfl;
Fantastična balada, r. Boštjan Hladnik;
Na stanskem tiru, r. Jože Pogačnik;
Piknik u nedelju, Karpo Aćimović Godina

15. 03. 1978
Program filmova iz SR Bosne i Hercegovine, selektor: Nikola Stojanović, filmski kritičar; filmovi:
Splavari na Drini, r. Žika Ristić;
Ime čoveka, r. Bakir Tanović;
Đaci pešaci, r. Refik Hadžismailović;
Jedan dan Rajka Maksima, r. Zlatko Lavanić;
Stanarsko pravo lagumaša Safera, r. Petar Ljubojev;
U kuhinji, r. Nikola Stojanović;
Nada, r. Midhat Mutapčić;
Hop Jan, r. Vlatko Filipović;
Mrakovica, r. Suad Mrkonjić;
Čovjek bez lica, r. Bato Čengić;
Kasabe, r. Mirza Idrizović;
Sarajevska hagada, r. Slobodan Jović

16. 03. 1978
Program filmova iz SR Srbije, selektor: Vicko Raspor, filmski kritičar; filmovi:
Premijera, r. Vladimir Basara;
U aleji velikana i velikih događaja, r. Vera Vlajić Janevska;
Prozor, r. Živko Nikolić;
Sova, r. Aleksandar Ilić;
Bauk, r. Živko Nikolić;
Ukus meda, r. Petar Lalović;
Malj, r. Aleksandar Ilić;
In continuo, r. Vlatko Gilić;
Ljubav, r. Vlatko Gilić;
Ruke i niti, r. Vladimir Basara;
Polaznik, r. Živko Nikolić;
Dan više, r. Vlatko Gilić

0
0
0
s2sdefault